Dotykowe rękawiczki do smartfonów to nie tylko gadżet. Są w pełni funkcjonalne i sprawiają, że nasze dłonie nie marzną. Na rynku jest mnóstwo kolorów, faktur i rodzajów materiałów, z których są wykonane. Tak więc każdy, kto szuka znajdzie coś dla siebie.

Wiatr, deszcz, mróz. Wszystko to przed nami, a związane jest z rozpoczynającym się sezonem jesiennym i niedługo nas czekającą zimową aurą. Dlatego, chcąc zachować ciepło, chronimy nasze dłonie w rękawiczkach: skórzanych, materiałowych lub zrobionych przez nasze babcie na drutach. Brzmi dobrze? Tylko jak obsługiwać w nich ekran dotykowy smartfonu czy tabletu?

Jak działają dotykowe rękawiczki?

Zwykłe rękawice są izolatorem. Przez to korzystanie z telefonu jest to bardzo trudne. Rękawice dotykowe dają szansę na płynną obsługę ekranu dotykowego bez konieczności ich zdejmowania. Dzieje się tak, dzięki wszytym w okolice opuszków palców panelom przewodzącym impulsy elektryczne, kawałkom naturalnej skóry lub innym nowoczesnym technologiom. Materiał przewodzący zwykle jest rozmieszczony na kciuku i palcu wskazującym, czasem także na palcu środkowym. Warto zwrócić uwagę na to, że wewnętrzna strona rękawiczek często pokryta jest materiałem antypoślizgowym. Dzięki temu łatwiej utrzymać urządzenie z ekranem dotykowym w dłoni.

Lubisz modne sportowe ubrania? Teraz takie znajdziesz w Lidlu!

Dotykowe rękawiczki do smartfonów

Poniżej prezentuję rękawiczki dotykowe. Choć spełniają swoją funkcję termicznej ochrony rąk to dodatkowo można je podzielić na modele zimowe, sportowe lub dzianinowe. Dla większej przejrzystości modele zostały ułożone według cen, od najtańszych do droższych.

Wodoodporne rękawiczki sportowe Wozinsky WTG1BK

Wodoodporne rękawiczki sportowe Wozinsky WTG1BK

Rękawiczki sportowe Wozinsky WTG1BK pokryte są specjalną powłoką, która umożliwia obsługę smartfonu. Dodatkowo wewnętrzna strona rękawiczek pokryta jest antypoślizgową warstwą zwiększającą pewność chwytu. Ponadto są wodoodporne i nie przepuszczają wilgoci.

Cena: 26,64 zł Przejdź do sklepu

Zimowe rękawiczki Trizand

Zimowe rękawiczki Trizand

Zimowe rękawiczki Trizand posiadają specjalny system – na kciuku, palcu wskazującym i palcu środkowym – umożliwiający użytkowanie ekranu dotykowego. Antypoślizgowa warstwa na wewnętrznej stronie dłoni zapewnia pewny chwyt urządzenia. Wodoodporne oraz wiatroszczelne rękawiczki chronią dłonie w chłodne dni podczas uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Cena: 28,49 zł Przejdź do sklepu

Rękawiczki dzianinowe Touch Screen Unisex

Rękawiczki dzianinowe Touch Screen Unisex

System Touch Screen zastosowany na kciuku i palcu wskazującym ułatwia obsługę smartfonów i innych urządzeń z ekranem dotykowym. Wnętrze dłoni pokryte jest antypoślizgowymi silikonowymi elementami. Można je nosić osobno, jako cienkie rękawiczki lub używać jako dodatkowej warstwy chroniącej w czasie zimy w grubszych rekawicach.

Cena: 29,99 zł Przejdź do sklepu

Męskie rękawiczki sportowe Weisner GTC

Męskie rękawiczki sportowe Weisner GTC

Skórzane naszycia w okolicy opuszka kciuka i palca wskazującego – system X-Touch, umożliwiają korzystanie w rękawiczkach na przykład z tabletu. Dodatkowo antypoślizgowa warstwa Ultra Grip zwiększa pewność uchwytu. Przeznaczone są do codziennego użytku, a izolująca membrana Neoprene 3R zapewnia komfort cieplny dłoni.

Cena: 54,77 zł Przejdź do sklepu

Rękawiczki dzianinowe Nike Unisex

Rękawiczki dzianinowe Nike Unisex

Obie rękawiczki dzianinowe Nike Unisex mają ma kciuku i palcu wskazującym wzór zwiększający możliwość kontaktu z ekranem dotykowym. Wewnętrzna strona dłoni pokryta jest silikonowymi wstawkami zwiększając przyczepność. Cena uzależniona jest od wybranego rozmiaru.

Cena: 75,99 zł – 83,01 zł Przejdź do sklepu

Rękawiczki ‎Columbia Sportswear

Rękawiczki ‎Columbia Sportswear

Końcówki palców wskazującego i kciuka rękawiczek ‎Columbia Sportswear pokryte są tkaniną umożliwiającą użytkowanie urządzeń z ekranem dotykowym. Wewnętrzna odbijająca wyściółka Omni-Heat zapewnia więcej ciepła, natomiast dzięki technologii Omni-Wick odprowadzany jest nadmiar wilgoci. Mogą być użytkowane oddzielnie jako cienkie rękawiczki lub stanowić dodatkową warstwę w przypadku dotkliwego zimna.

Cena: 86,99 zł – 121,05 zł Przejdź do sklepu

Rękawice Jack Wolfskin Rib Glove

Rękawice Jack Wolfskin RIB GLOVE grey heather

Rękawice Jack Wolfskin Rib Glove wykonane są z ciepłej dzianiny dobrze chroniącej przed zimnem. Mają specjalną powłokę, która umożliwia obsługę ekranów dotykowych.

Cena: 129,99 zł Cena: 109,99 zł Przejdź do sklepu

Xiaomi Riding Gloves L

Xiaomi Riding Gloves L

Wiatroszczelne rękawice Xiaomi Riding Gloves L na kciuku i palcu wskazującym mają wszytą wstawkę, która umożliwia obsługę telefonu. Wewnętrzna strona dłoni oraz część palców pokryte są powłoką antypoślizgową, ułatwiającą utrzymanie telefonu w ręce. Te sportowe, ocieplane rękawice dobrze sprawdzą się podczas jazdy hulajnogą po mieście w mroźne dni jak i na zimowym wyjeździe w góry.

Cena: 119,00 zł Przejdź do sklepu

Rękawice skórzane Acdyion

Rękawice skórzane Acdyion

Rękawice skórzane Acdyion wykonane są w 100% ze skóry jelenia, natomiast wewnętrzną wyściółką jest 100% wełna. Są ciepłe, wiatroszczelne i nadają się do codziennej aktywności. Produkowane są w technologii mikro-nano, dzięki czemu można w nich obsługiwać ekran dotykowy. Cena różni się w zależności od wybranego rozmiaru: S, M, L, XL.

Cena: 143,65 zł – 179,98 zł Przejdź do sklepu

Męskie rękawice polarowe Front Range

Męskie rękawice polarowe Front Range

Męskie rękawice polarowe Front Range mają wszyte na palcu wskazującym i kciuku kawałki owczej skóry – funkcja Etip, która ułatwia przewodnictwo po ekranie. Wewnątrz znajduje się skórzana wyściółka, dzięki czemu model ten sprawdzi się podczas wspinaczki w górach. Użyty do produkcji polar pochodzi z recyklingu. Jego właściwością jest to, że jest szybkoschnący i odprowadza pot.

Cena: 199,00 zł Przejdź do sklepu

Przeczytaj również: Kaszmirowy sweter z Lidla – look prosto z wybiegu, ale znacznie taniej

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!