Dostawy Allegro One Box i Kurier w Wigilię i Boże Narodzenie. Do której masz szansę na przesyłkę?

Usługa Allegro One potężnie rośnie w siłę. InPost ze swoją flotą 20 000 automatów pozostaje liderem, ale ponad 3 000 urządzeń paczkowych Allegro One Box plasuje popularną platformę zakupową w ścisłej czołówce. Jeśli podobnie jak ja nie macie zaufania do tradycyjnych usług kurierskich w okresie przedświątecznym, to pewnie skusiliście się na jeden z automatów w nadziei na możliwość wygodnego odbioru i dostawę nawet w ostatniej chwili.

Allegro One Box – dostawy 23 i 24 grudnia

Allegro podobnie jak bezpośredni konkurenci postawiło na system dostaw gwarantowanych. Osoby, które zamówiły paczki 21 lub 22 grudnia, które następnie zostały nadane przez sprzedawców nie później niż 22 grudnia, powinny otrzymać swoje przesyłki tuż przed świętami!

Dostawy ostatnich przesyłek do automatów One Box będą realizowane przez cały dzień w sobotę 23 grudnia. Jest to wyjątkowa akcja Allegro. W Wigilię i pozostałe dni Świąt Bożego Narodzenia kuriery Allegro będą mieli wolne. Oznacza to, że kolejnym dniem dostaw będzie dopiero środa 27 grudnia.

Czy automaty Allegro One Box są czynne w Wigilię i Boże Narodzenie?

Automaty paczkowe nie mają wolnego. Urządzenia będą więc czynne przez cały okres świąteczny. Warto jednak pamiętać, że między 24, a 26 grudnia skrytki nie będą uzupełniane ani opróżniane przez kurierów.

Specyficznym przypadkiem jest usługa One Punkt, a więc dostawy realizowane przez sklepy i punkty usługowe. W niektórych wypadkach punkty te będą działać 23 i 24 grudnia, jednak wszystko zależy od indywidualnych decyzji właścicieli punktów. Dlatego w przypadku usługi One Punkt możliwość odbioru przedświąteczny weekend należy weryfikować indywidualnie.

Allegro One Kurier – dostawy 23 grudnia i w Wigilię?

Podobnie jak w przypadku usługi One Box, również usługa One Kurier będzie realizowana 23 grudnia w przypadku paczek nadanych nie później niż 22 grudnia. Wigilia i obydwa dni świąt będą natomiast dniami wolnymi dla kurierów.

Jeśli czekasz na dostawę z InPost może zainteresować Cię również nasz wpis o godzinach działania Paczkomatów InPost