niedziela, 23 czerwca

Usługa Allegro One potężnie rośnie w siłę. InPost ze swoją flotą 20 000 automatów pozostaje liderem, ale ponad 3 000 urządzeń paczkowych Allegro One Box plasuje popularną platformę zakupową w ścisłej czołówce. Jeśli podobnie jak ja nie macie zaufania do tradycyjnych usług kurierskich w okresie przedświątecznym, to pewnie skusiliście się na jeden z automatów w nadziei na możliwość wygodnego odbioru i dostawę nawet w ostatniej chwili.

Allegro One Box – dostawy 23 i 24 grudnia

Allegro podobnie jak bezpośredni konkurenci postawiło na system dostaw gwarantowanych. Osoby, które zamówiły paczki 21 lub 22 grudnia, które następnie zostały nadane przez sprzedawców nie później niż 22 grudnia, powinny otrzymać swoje przesyłki tuż przed świętami!

Dostawy ostatnich przesyłek do automatów One Box będą realizowane przez cały dzień w sobotę 23 grudnia. Jest to wyjątkowa akcja Allegro. W Wigilię i pozostałe dni Świąt Bożego Narodzenia kuriery Allegro będą mieli wolne. Oznacza to, że kolejnym dniem dostaw będzie dopiero środa 27 grudnia.

Czy automaty Allegro One Box są czynne w Wigilię i Boże Narodzenie?

Automaty paczkowe nie mają wolnego. Urządzenia będą więc czynne przez cały okres świąteczny. Warto jednak pamiętać, że między 24, a 26 grudnia skrytki nie będą uzupełniane ani opróżniane przez kurierów.

Specyficznym przypadkiem jest usługa One Punkt, a więc dostawy realizowane przez sklepy i punkty usługowe. W niektórych wypadkach punkty te będą działać 23 i 24 grudnia, jednak wszystko zależy od indywidualnych decyzji właścicieli punktów. Dlatego w przypadku usługi One Punkt możliwość odbioru przedświąteczny weekend należy weryfikować indywidualnie.

Allegro One Kurier – dostawy 23 grudnia i w Wigilię?

Podobnie jak w przypadku usługi One Box, również usługa One Kurier będzie realizowana 23 grudnia w przypadku paczek nadanych nie później niż 22 grudnia. Wigilia i obydwa dni świąt będą natomiast dniami wolnymi dla kurierów.

Jeśli czekasz na dostawę z InPost może zainteresować Cię również nasz wpis o godzinach działania Paczkomatów InPost

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.