Czy Inpost pracuje w wigilię? – 24 grudnia z paczkomatem. Czekacie na przesyłkę z prezentem, która ma dojść w ostatniej chwili? Inpost jest w tej chwili najlepszym pomysłem.

To ostatni dzień! Po tej godzinie przesyłki nie dojdą już na Święta

Inpost zapewnia, że jeżeli nasze przesyłki zostały nadane do godziny 13:00 – dnia 21 grudnia (czwartek), to jeszcze przed Wigilią trafią one na adres dostawy. Wybrane lokalizacje mają szansę na dostawę nawet jeśli paczka została nadana do godziny 16:00.

Jak podkreślił prezes InPost, Rafał Brzoska jest to już piąta edycja niezawodnej akcji świątecznej.

Czy Paczkomaty Inpost będą czynne w Wigilię?

Tak, paczkomaty będą czynne 24 grudnia! Trzeba jednak pamiętać, że jak co roku obłożenie w paczkomatach będzie bardzo duże. Te paczki, na które nie będzie wolnych skrytek, zostaną przekierowane do pobliskich paczkomatów lub mobilnych paczkomatów (często są po prostu wydawane bezpośrednio z zaparkowanego nieopodal samochodu dostawczego).

To ostatni dzień! Po tej godzinie przesyłki nie dojdą już na Święta

To samo tyczy się PaczkoPunktów. Pamiętajcie jednak sprawdzić, czy miejsce, do którego zamówiliście przesyłkę np. sklep Żabki deklaruje, że będzie czynny w Wigilię.

Jak znaleźć i odebrać Paczkę z Mobilnego Paczkomatu?

To, że wasza przesyłka czeka w Mobilnym Paczkomacie, poinformuje was wiadomość e-mail i sms. Dostaniecie w nich informacje na temat miejsca stacjonowania kuriera oraz kod, który będzie trzeba podać w celu otrzymania paczki.

Gdy zwalniają się skrytki, uzupełniają je paczkami zalegającymi z mobilnym punkcie. Dlatego, jeśli wiadomość o dostarczeniu dostaliśmy z rana, to całkiem prawdopodobne, że po kilku godzinach możemy dostać kolejną informację, że paczka znajduje się już w paczkomacie.

Czy Mobilny Paczkomat będzie czynny w Wigilię?

Nie. Mobilne paczkomaty będą czekały z przesyłkami jedynie do piątku 23 grudnia lub po świętach, jeżeli będzie taka potrzeba.

Przedstawiciel Inspotu zapewnił nas jednak, że wszystkie te paczki, które zostaną wysłane o czasie (do godziny 13 w czwartek) i z jakiegoś powodu nie zostaną odebrane z mobilnych punktów do 23 grudnia, znajdą się w Paczkomatach, gotowe do odbioru w wigilię.

To ostatni dzień! Po tej godzinie przesyłki nie dojdą już na Święta

Czy za dopłacamy coś za dostawę przed Wigilią?

Nie, Inpost nie oferuje przyspieszonych dostaw. Deklarują natomiast starania, aby wszystkie przesyłki jak najszybciej docierały do odbiorców w czasie Świątecznym. Nie będzie również funkcjonowała biznesowa usługa „dostawa w weekend”. Dlatego jeśli w dniu dzisiejszym nie nadaliście jeszcze paczki, nie możecie liczyć na dostawę w wigilię lub w któryś dzień świąt.