niedziela, 14 lipca

Czy Inpost pracuje w wigilię? – 24 grudnia z paczkomatem. Czekacie na przesyłkę z prezentem, która ma dojść w ostatniej chwili? Inpost jest w tej chwili najlepszym pomysłem.

Inpost zapewnia, że jeżeli nasze przesyłki zostały nadane do godziny 13:00 – dnia 21 grudnia (czwartek), to jeszcze przed Wigilią trafią one na adres dostawy. Wybrane lokalizacje mają szansę na dostawę nawet jeśli paczka została nadana do godziny 16:00.

Jak podkreślił prezes InPost, Rafał Brzoska jest to już piąta edycja niezawodnej akcji świątecznej.

Czy Paczkomaty Inpost będą czynne w Wigilię?

Tak, paczkomaty będą czynne 24 grudnia! Trzeba jednak pamiętać, że jak co roku obłożenie w paczkomatach będzie bardzo duże. Te paczki, na które nie będzie wolnych skrytek, zostaną przekierowane do pobliskich paczkomatów lub mobilnych paczkomatów (często są po prostu wydawane bezpośrednio z zaparkowanego nieopodal samochodu dostawczego).

To samo tyczy się PaczkoPunktów. Pamiętajcie jednak sprawdzić, czy miejsce, do którego zamówiliście przesyłkę np. sklep Żabki deklaruje, że będzie czynny w Wigilię.

Jak znaleźć i odebrać Paczkę z Mobilnego Paczkomatu?

To, że wasza przesyłka czeka w Mobilnym Paczkomacie, poinformuje was wiadomość e-mail i sms. Dostaniecie w nich informacje na temat miejsca stacjonowania kuriera oraz kod, który będzie trzeba podać w celu otrzymania paczki.

Gdy zwalniają się skrytki, uzupełniają je paczkami zalegającymi z mobilnym punkcie. Dlatego, jeśli wiadomość o dostarczeniu dostaliśmy z rana, to całkiem prawdopodobne, że po kilku godzinach możemy dostać kolejną informację, że paczka znajduje się już w paczkomacie.

Czy Mobilny Paczkomat będzie czynny w Wigilię?

Nie. Mobilne paczkomaty będą czekały z przesyłkami jedynie do piątku 23 grudnia lub po świętach, jeżeli będzie taka potrzeba.

Przedstawiciel Inspotu zapewnił nas jednak, że wszystkie te paczki, które zostaną wysłane o czasie (do godziny 13 w czwartek) i z jakiegoś powodu nie zostaną odebrane z mobilnych punktów do 23 grudnia, znajdą się w Paczkomatach, gotowe do odbioru w wigilię.

Czy za dopłacamy coś za dostawę przed Wigilią?

Nie, Inpost nie oferuje przyspieszonych dostaw. Deklarują natomiast starania, aby wszystkie przesyłki jak najszybciej docierały do odbiorców w czasie Świątecznym. Nie będzie również funkcjonowała biznesowa usługa „dostawa w weekend”. Dlatego jeśli w dniu dzisiejszym nie nadaliście jeszcze paczki, nie możecie liczyć na dostawę w wigilię lub w któryś dzień świąt.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.