Każdy kot jest wyjątkowy i chodzi swoimi ścieżkami, a nam pozostaje się jedynie domyślać, co dzieje się w ich główkach. Tutaj wkracza Moggie – czujnik, który po zapięciu na obrożę zacznie monitorować naszego pupila. Czy to ma sens?

Chcesz zrozumieć jak się czuje Twój kot? Moggie to taki koci smartband

Koty były w moim domu od kiedy pamiętam. Moja druga połówka, która mruczała mi przez całe 18 lat, była kotką rasy maine coon. Wiedziałam, że ma swoje rytuały: poranny sprint, śniadanko, weekendowe snucie morderczych planów o ptakach z pobliskiego drzewa i wieczorny relaks na kanapie. Moja wiedza posiadała jednak pewne luki. Nie widziałam co robi gdy wychodziłam do szkoły, czy później do pracy. Nie analizowałam też czy ma wystarczająco dużo ruchu, bo zakładałam, że w razie czego zabawki i duża przestrzeń dostarczą jej możliwości do zabaw. Czy byłabym lepszym opiekunem dzięki Moggie?

Polecam też zajrzeć do naszego zbioru ciekawych kocich gadżetów.

Co robić ma Moggie?

Urządzenie ma przede wszystkim rozpoznawać kiedy kot się bawi, czuwa, skacze, je, pije, a także kiedy korzysta z toalety i śpi. Za interpretację poczynań kotka, odpowiadać będzie AI, która bazuje na ruchach ciała. Oprogramowanie rozpozna kocie rutyny, a sztuczna inteligencja pozwoli określić czy kotek ma np. zły humor.

Chcesz zrozumieć jak się czuje Twój kot? Moggie to taki koci smartband

Wszystkie te informacje pozyskamy z dedykowanej aplikacji zrealizowanej w formie czatu, imitującego wypowiedzi naszego kota. Przykładowo w okienku będziemy mogli przeczytać: Oooo! Mam najlepsze rozciąganie. Kocham moje życie.
Dodatkowo będziemy mogli ustawić sobie powiadomienia dotyczące regularnych czynności, takich jak obcinanie pazurków czy podawanie witamin.

Zainteresowani Moggie? Jak zamówić i ile kosztuje

Urządzenie wystartowało z kampanią na Kickstarter i już zebrało 2-ktorność potrzebnej do produkcji kwoty. Przez jeszcze dwa tygodnie można je kupić w obniżonej cenie za (79 USD) 331 zł, ale oferta limitowana jest nie tylko czasem, lecz również ilością (do 250 sztuk). Standardowa cena wynosić ma aż 625 zł. Wychodzi całkiem drogo biorąc pod uwagę niewielką ilość funkcji. Aczkolwiek koszt innowacji, jest zawsze większy. Pozostaje jeszcze kwestia dostawy. Projekt przejdzie teraz do fazy produkcji, więc na paczkę poczekamy do stycznie lub lutego 2024 roku. Trzeba mieć również na uwadze, że w historii Kickstartera było dużo projektów, które finalnie nie doczekały się realizacji mimo sukcesu w zbiórce. Jednak platforma ma na celu zabezpieczyć nas przed ewentualnymi oszustwami.

Jak zamówić Moggie?

W pierwszej kolejności musimy założyć konto na stronie Kickstarter.com. Następnie wybieramy pakiet, który nas interesuje i klikamy Continue. Przeniesie nas wtedy, do ekranu gdzie możemy dodać akcesoria i ustawić dane adresowe. Kliknięcie dalej zaprowadzi nas już to strony płatności, na której musimy podać dane naszej karty w celu dodania płatności.

Chcesz zrozumieć jak się czuje Twój kot? Moggie to taki koci smartband