Ten gadżet rekomendują służby. Tylko teraz, czujnik czadu za 49,90 zł!

Nie wszystkie akcesoria służą do rozrywki lub marnotrawienia czasu na kanapie – kilka z nich, może uratować Ci życie. Wśród rekomendowanych rozwiązań jest m.in. czujnik czadu – koszt w jednej z sieci sklepów to zaledwie 49,90 zł.

Bezpieczeństwo w domu, a gadżety

Wraz z upływem czasu, nasze domy stają się coraz bardziej nowoczesne. Oświetlenie sterowanie smartfonem, robot, który posprząta mieszkanie na błysk podczas nieobecności domowników – przykładów można mnożyć. Począwszy od dość prozaicznych zadaniach, skończywszy na skomplikowanych systemach grzewczych. Pytanie, czy aby na pewno zapewniamy sobie należyte bezpieczeństwo? Niestety wygląda na to, że często nie dostrzegamy zagrożeń tam, gdzie należy. Jak wynika z badań zleconych przez MSWiA, wiedza Polaków dotycząca możliwych zagrożeń spowodowanych czadem jest niewielka. Najlepiej obrazują to statystyki – 41% badanych uważa, że jest w stanie rozpoznać czad (warto dodać, że jest on w istocie bezwonny i bezbarwny). Niestety okres grzewczy zbiera żniwa rok, do roku. Na przełomie 2022-2023, ilość interwencji związanych z utlenianiem tlenku węgla wyniosła ponad 2,5 tysiąca (pośród 1087 ofiar, aż 54 przepłaciło to życiem). Mimo możliwych konsekwencji, niewiele osób decyduje się na montaż specjalnego sensora (według badania, czujnik czadu posiadała zaledwie 15% badanych). 

Czujnik czadu, wykres

Aldi: Czujnik czadu WORKZONE

Jeśli tytuł brzmiał dla Ciebie jak clickbait, nic bardziej mylnego. Gadżet, który powinien być na wyposażeniu niemal każdego gospodarstwa, a ponadto może uratować Ci życie, kosztuje tyle co duża pizza. Już od dziś, 31 października możesz kupić go w sieci sklepów Aldi. Gdy tylko dojdzie do wykrycia niebezpiecznego związku, automatycznie uruchamiany jest głośny alarm. Czujnik czadu posiada przycisk test/reset, dzięki czemu możliwe jest jego przetestowanie. Istotnym może okazać się również sygnalizacja końca okresu eksploatacyjnego. Jak wynika z dostępnych informacji na stronie, żywotność modelu miałaby wynosić 10 lat (produkt jest zasilany bateryjnie).

Parametry techniczne

  • Zasilanie: bateryjne, 3x AA LR6 (w zestawie)
  • Dopuszczalna temp. w pomieszczeniu: od 0 do 45 stopni
  • Dopuszczalna wilgotność w pomieszczeniu: 0% – 70%
  • Głośność alarmu: 85 dB
  • Gwarancja: 3 lata
WORKZONE czujnik czadu

Cena: 49,90 zł

Uwaga, produkt pochodzi z oferty z gazetki tak więc nie będzie dostępny w stałej ofercie. 

Wiele producentów przewidziało również modele dla fanów Smart Home, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo w domu. Urządzenia z bezprzewodową łącznością Wi-Fi powiadomią nas o możliwym zagrożeniu również z poziomu smartfona. Dzięki temu, mamy szansę zareagować nawet wówczas, gdy jesteśmy poza domem. Wbrew pozorom, koszt takowych modeli wcale nie jest duży. Wśród polecanych urządzeń możemy znaleźć m.in. SETTI+ SS526 (149,99 zł), FERGUSON FS2CO (199 zł), a także nieco droższy model NCO-EC z Bluetooth od NETAMO (380,92 zł). 

Może zainteresować Cię również: Urządzenia smart, które warto mieć w swoim domu.

Materiał zawiera linki partnerskie.