Kilka dni temu pisaliśmy o najbardziej innowacyjnych gadżetach przedstawionych podczas Targów CES 2015 w Las Vegas. Dzisiaj pora na kolejną część ciekawych urządzeń.

1 Qualcomm WiPower

Qualcomm WiPower

Qualcomm WiPower to pierwsza w pełni bezprzewodowa ładowarka. Mimo, iż na rynku od dawna jest sporo mat ładujących, które nie wymagają do tego celu podłączenia kablem, ta mocno się od nich różni. Atutem prezentowanego gadżetu jest to, że w porównaniu do innych tego typu ładowarek, on potrafi ładować nawet wtedy gdy samrtfon znajduje się w odległości kilku centymetrów, pozwala to m.in. na zamontowanie maty ładującej pod biurkiem. Opisywaliśmy już szczerze ten gadżet w jednym z naszych poprzednich newsów.

2 Samsung 105-inch UN105S9B

Samsung 105-inch UN105S9B

To  największy telewizor Samsunga z serii SUHD, który posiada wyginany ekran. 105 cali z pewnością robi wrażenie, wszystko to z zachowaniem doskonałej jakości obrazu. Model dedykowany jest do wykorzystania publicznego, doskonale sprawdzi się w różnego rodzaju barach. Może jednak robić także za ekran całkiem dużego, domowego kina. Produkt Samsunga prezentowany był już na berlińskich targach IFA, na których było Think-About.

3 Snap

Snap

Snap to pozornie zwykła żarówka. Można ją stosować zarówno wewnątrz budynków jak i na dworze. W jej środku skrywa się jednak kamera IP potrafiąca nagrywać filmy w jakości HD 720p, dodatkowo wyposażono ją w mikrofon i głośnik. Wszystkie rejestrowane dane mogą być przesyłane do chmury. Gadżet doskonale sprawdzi się zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych.

4 Sony a7S

A7s Sony

 

Swój gadżet pokazała także firma Sony, która w ciągu ostatnich lat przejęła całkiem sporą część rynku związanego ze sprzętem fotograficznym. Na CES 2015 Japończycy pokazali nowy model aparatu oznaczonego symbolem a7S. Urządzenie ma charakteryzować się niezwykłą czułością, niskimi szumami i spektakularną jakością obrazu 4K.

5 Sproutling Baby Monitor

Sproutling Baby Monitor

Prezentowany gadżet ma śledzić sen noworodka. Opaska, którą zakłada się dziecku na nogę jest wyposażona w szereg czujników. Jeżeli maluszek zacznie być niespokojny, jego mama po chwili otrzyma informację o tym na swoim smartfonie. Urządzenie będzie potrafiło „uczyć się dziecka” i dostosowywać do jego indywidualnych ruchów. Ograniczy to z pewnością ilość fałszywych alarmów. Szerzej opisywaliśmy ten gadżet w wakacje 2014 roku.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “CES 2015 – Nagrody w kategorii innowacji cz. 2”