Chop-E jest promowany przez producenta jako „prawdopodobnie najfajniejszy motor elektryczny na świecie”. Właściwie trudno określić czy jest mu bliżej do motocykla czy do roweru, jednakże w przeciwieństwie do opisywanego przez nas Storm eBike, głównym lepem na klientów ma być nie cena lecz customowy wygląd. Co ciekawe za projektem stoi grupa fanatyków z Estonii.

chop-e

Konstrukcja przypominająca Choppera, to połączenie ogromnego koła napędowego z nieproporcjonalnie mniejszym kołem przednim oraz nisko zawieszonym środkiem ciężkości.

Właśnie w kole napędowym, będącym repliką felgi znanej z VW Scirocco umieszczono niemalże cały układ napędowy wraz z akumulatorami. Bateria o pojemności 20Ah pozwoli na pokonanie dystansu powyżej 55 km natomiast zastosowany napęd rozpędzi Chop-E do prędkości maksymalnej 35 km/h. Waga całości wynosi 65 kg.

chop-e

Aby otrzymać Chop-E w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu kickstarter.com należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 4,499 dolarów. Cena ta dotyczy 5 pierwszych zamawiających, cena podstawowa będzie wynosić 5,499 dolarów.

chop-e

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *