Beam to ciekawie rozwiązany projektor mobilny, którego podstawą może być dowolna lampa wykorzystująca standardowy gwint żarówkowy. Dzięki zastosowaniu modułów Bluetooth i WiFi, urządzenie jest w stanie bezprzewodowo łączyć się ze smartfonami czy dyskami.

Beam

Projektor pracuje na systemie Android, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowych urządzeń do dekodowania filmów czy przeglądania internetu. Twórcy Beam twierdzą, że ich urządzenie jest pierwszym w pełni prywatnym projektorem, który może towarzyszyć użytkownikowi w niemal dowolnym momencie życia.

Obudowa urządzenia zawiera jedynie włącznik, oraz rolkę do regulacji ostrości. Dodatkowe funkcje wywoływane są z poziomu dedykowanej aplikacji na urządzenia z systemem Android lub iOS. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 854 x 480. Dwanaście diod LED oferuje emisję na poziomie 100 lumenów, natomiast ich żywotność określono na poziomie 20 000 godzin. Za emisję dźwięku odpowiadają dwa głośniki 2W. Beam został oparty na dwurdzeniowym procesorze 1,3 GHz oraz 8 GB wbudowanej pamięci.

Beam

Projektor można zakupić w wersji samodzielnej oraz w edycji z oprawką na długim żółtym kablu, zwiększającym funkcjonalność urządzenia. Każdy zestaw posiada ponadto adapter gwintu E26/E27.

Beam

Aby otrzymać Beam w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu kickstarter.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 399 dolarów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *