Neptune Duo to zupełnie nowe podejście do tematu smartfona i dedykowanych wearables. Producent tego niezwykłego urządzenia, postanowił postawić na głowie dotychczasowe zależności. Efektem jest zestaw, w którym to smartwatch pełni rolę jednostki centralnej, natomiast smartfon został zredukowany do funkcji mobilnego ekranu.

Neptune Duo

Zakładane na przedramię „serce systemu” posiada delikatnie wygięty wyświetlacz dotykowy, o wysokiej rozdzielczości. Budową przypomina połyskliwą bransoletkę o przekroju niedomkniętego okręgu.  Producent nie podaje na tą chwilę dokładnej specyfikacji, wiadomo jednak że podstawą urządzenia będzie system Android Lollipop napędzany przez 4-rdzeniowy procesor.

Neptune Duo

Łączność będzie możliwa za pośrednictwem modułów WiFi, Bluetooth, NFC, 4G oraz GPS. Neptune Duo ma być z założenia wyjątkowo prostym urządzeniem, ograniczonym do kilku klasycznych, najczęściej wykorzystywanych funkcji. Prócz możliwości odbierania rozmów czy wiadomości, możliwe ma być również pisanie z wykorzystaniem trybu rozpoznawania odręcznego pisma.  Nie zabrakło również funkcji fitnessowych czy współpracy z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi.

Neptune Duo

Umieszczone w zestawie, dodatkowe urządzenie przypominające kształtem smartfon, jest tak naprawdę dodatkowym wyświetlaczem dla centralki. Pozwala on na wygodniejsze przeglądanie multimediów czy korzystanie z aplikacji. Zgodnie z założeniami producenta, wyświetlacz ma być niezwykle prostym urządzeniem bez możliwości samodzielnej pracy. Dzięki temu zgubienie go nie będzie skutkowało utratą istotnych danych czy funkcjonalności.

Neptune Duo

Dodatkowy ekran pełni również rolę power banku o pojemności 2800 mAh. W połączeniu z akumulatorem centralki (1000 mAh), użytkownik otrzymuje urządzenie, które pomimo niewielkich rozmiarów jest w stanie pracować nawet kilka dni bez potrzeby ładowania.

Neptune Duo

Urządzenie dostępne jest w przedsprzedaży w cenie 498 zł. Docelowa cena Neptune Duo to 798 dolarów. Wysyłki planowane są na koniec 2015 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Neptune Duo – pora odwrócić role”