Droid BB-8 ze Star Wars okazał się doskonałym materiałem na nową kulkę Sphero. Wyróżnikiem urządzenia względem klasycznego modelu, jest oczywiście stylizacja oraz nowe funkcje w dedykowanej aplikacji.

BB-8 został wyposażony w magnetyczną „głowę”, specjalny pakiet kolorystyczny oraz wystylizowaną ładowarkę. Dzięki temu, zabawka idealnie odwzorowuje swój filmowy pierwowzór. Ponadto nowe Sphero, potrafi samodzielnie eksplorować pomieszczenia i rozpoznawać głos swojego właściciela.

Największe zmiany dotknęły aplikacji, która otrzymała nowy wygląd oraz możliwość rejestrowania nagrań z wirtualnymi hologramami. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 1 godzinę. Maksymalny zasięg to 30 metrów. Sphero BB-8 zostało zaprezentowane podczas tegorocznych targów IFA.

Przypominamy – Sphero to zdalnie sterowane kulki, obsługiwane za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki dedykowanym aplikacjom, pozwalają na zabawę łączącą w nietypowy sposób, świat cyfrowy i fizyczny.

Jeśli chcesz poznać dokładniej rodzinę produktów Sphero zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami:

Sphero – całkowicie zakręcona kulka

Sphero 2B – szybciej, mocniej, zabawniej

Sphero SPRK EDITION – Edukacyjna strona Sphero

 

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.