Seil Bag – plecak sygnalizujący manewry

Seil Bag to projekt zaprezentowany w konkursie red dot 2010, który w ciągu 3 lat przeszedł z fazy koncepcji do produkcji. Całość została stworzona w celu wizualizacji sygnałów drogowych, a co za tym idzie poprawienie bezpieczeństwa na drodze.

Seil Bag

Projekt zaprezentowany przez Lee Myung Su na kickstarter’ze prezentuje plecak, nerkę bądź niewielką torebkę. Wszystkie produkty wyposażone zostały w diody LED wyświetlające grafiki, w uzyskany ekran zależy od wybranej przez klienta wersji.

Seil Bag

Seil Bag

Przesyłanie grafik do Seil Bag obywa się przy pomocy dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne wyposażonych w system Android, natomiast dane przesyłane są przy pośrednictwie Bluetooth 2.0. Jak zapewniają producenci Aplikacja ma prosty intuicyjny interface, umożliwiający wizualizacje zdjęć, obrazków czy tekstu.

Seil Bag

Dodatkowo autorzy projektu przedstawiają specjalny kontroler, dzięki któremu można w łatwy sposób bez wyjmowania telefonu zasygnalizować: skręt w prawo, w lewo czy STOP. Sam Kontroler można przypiąć na ramę, a wybieranie sygnałów odbywa się przy pomocy niewielkiego joysticka.

Seil Bag Seil Bag

Do 1 Listopada 2013 roku odbywa się kampania mająca na celu zebrać potrzebne środki na rozpoczęcie produkcji. Można tam wtedy zamówić produkt w przedsprzedaży wpłacając określoną przez autora kwotę.

Seil Bag

Posted in Archiwalne and tagged , , , .