Zenytime Puck – by lepiej dotlenić każdą komórkę ciała

Popularność Jogi, która zdobywa serca ludzi na całym globie, nie powinna dziwić. Coraz większa presja ze strony otoczenia, stres, szybki i niezdrowy tryb życia, wszystko to może zachwiać życiowy balans. Techniki oddychania, obecne w Jodze, pozwalają na odprężenie zarówno ciała, jak i umysłu, a co za tym idzie na wewnętrzne uspokojenie. Odpowiednie dotlenienie organizmu jest także gwarantem zdrowia i dobrego samopoczucia. Okazuje się, że najnowocześniejsza technologia może motywować równie mocno do ćwiczenia oddychania, co najtrudniejsze Asany.

Zenytime Puck to niewielki gadżet, który dzięki połączeniu Bluetooth ze smartfonem i specjalnej aplikacji, da możliwość połączenia treningu oddechowego z zabawą. Urządzenie wykorzystuje innowacyjny czujnik oddechu, a co za tym idzie pozwala na kontrolowanie różnych parametrów w wielu grach za pomocą wydychanego powietrza. Daje to motywację do wykonywania ćwiczeń gdyż nauka świadomego oddychania i nabieranie odpowiednich nawyków przychodzi niejako samoistnie, obok grania w gry.

Zenytimes

Takie oddechowe zabawy dotleniają komórki całego ciała, co przynosi wiele korzyści. Zaletą Zenytime jest to, że można z niego korzystać praktycznie wszędzie, nawet w komunikacji miejskiej nie powinno wzbudzić to większej sensacji. Urządzenie dodatkowo jest w stanie określić stan serca, poziom tlenu we krwi i monitorować aktywność oddechu.

Zenytimes

Zenytime Puck jest jak na razie w fazie konceptu. Cena gadżetu ma rozpoczynać się, w przedsprzedaży, od 79$. Aplikacja ma być dostępna zarówno dla posiadaczy systemów iOS jak i android.