Yerka – innowacyjne spojrzenie na zabezpieczanie roweru przed kradzieżą

Razem ze wzrostem zainteresowania zdrowym odżywianiem i sposobem życia coraz częściej osoby, w każdym wieku  starają się wpleść w swoją codzienność zmiany mające na celu poprawę kondycji ich ciała. Jedną z popularnych modyfikacji jest odnowienie swojej znajomości z rowerem. Liczba osób korzystających z tego  środka komunikacji stale rośnie, a ulice i ścieżki zapełniają się rowerzystami. Niestety na użytkowników jednośladów czyha wiele niebezpieczeństw, rozpoczynając od agresywnych kierowców samochodów, po złodziei rowerów. Z tym ostatnim zagrożeniem próbują walczyć producenci i projektanci innowacyjnych rowerów. Nowe podejście do ochrony swojego pojazdu proponuje choćby Yerka Project.

 Yerka2

Yerka jest to zupełnie odmienne podejście do zabezpieczania roweru przed kradzieżą osiągnięte przez połączenie w integralną całość roweru i zapięcia rowerowego. Projekt opiera się na wielofunkcyjności podzespołów pojazdów. Użytkownik w zaledwie kilka sekund – według producenta mniej niż 20 sekund – zatrzymując swój jednoślad, odkręcając dolną część ramy i siodełko może przypiąć go do drzewa. 

Bogatsze o doświadczenie utraty roweru osoby wiedzą, że każdy zamek można złamać.  Założeniem pomysłodawców projektu jest to, że łącząc rower i jego zapięcie uniemożliwiają złodziejowi kradzież pojazdu bez jego wcześniejszego zniszczenia. Bezpieczeństwo jakie zapewnia Yerka wynika z prostego, logicznego procesu myślowego, gdyż nikt nie kradnie zepsutych przedmiotów. Wartym podkreślenia jest również praca włożona w design roweru, choć dość minimalistyczny idealnie wpisuję się w miejskie środowisko.

  Yerka1 Yerka3