XON SNOW-1 – Snowboard w wersji smart

Osoby lubiące nowinki technologiczne, mogą niebawem zabrać na stok XON SNOW-1, czyli inteligentny system wiązań do snowboardu.

xon snow-1

Podobnie jak wzbogacone o elektronikę gogle, XON SNOW-1 pozwala na pomiar prędkość zjazdu w czasie rzeczywistym wyświetlając go na dedykowanej aplikacji. Jednakże dzięki dodatkowym czujnikom ulokowanym w wiązaniach, użytkownik może sprawdzić jak obciążenia rozkładają się na stopach. Pozwolić to ma na poprawę i monitoring balansu ciała.

Kolejne dwa czujniki ulokowane już są bezpośrednio na desce, nosie i ogonie. Razem z diodami umieszczonymi na czubach wiązań XON SNOW-1, umożliwić mają naukę podstaw jazdy na snowboardzie oraz szlifowanie techniki. Diody wizualizować mają poprawność postawy, a po zmierzchu dodatkowo poprawiać widoczność snowboardzisty na stoku.

xon snow-1

Dedykowana aplikacja wykorzystująca Bluetooth 4.0, wizualizuje w czasie rzeczywistym środek ciężkości oraz balans ciała (rozłożenie ciężaru na stopach przód-tył) czy prędkość. Dodatkowo z poziomu aplikacji można nagrywać filmiki, dzięki czemu wyświetlać się będą na nich odnotowywane przez XON SNOW-1 dane.