Jakiś czas temu opisywaliśmy polski koncept na wirtualną rzeczywistość, który miał się stać konkurencją dla takich gigantów jak chociażby Oculus Rift. Projekt nieco przycichł, a na Kickstarterze pojawił się inny, łudząco przypominający gadżet wymyślony przez naszych rodaków.

XG VR Headset

XG VR Headset to projekt zakładanych okularów, w których środku znajduje się smartfon, wykorzystując szkło powiększające tworzy, swego rodzaju, wirtualną rzeczywistość. Prezentowany gadżet, podobnie jak przywoływany już polski Cmoar ma przybliżyć wirtualną rzeczywistość przeciętnemu użytkownikowi, który nie ma wystarczająco dużo pieniędzy by inwestować w drogi sprzęt.

XG VR Headset

XG VR Headset charakteryzuje się prostotą, wystarczy zainstalować specjalną aplikację na smartfona, włożyć go do środka i to w zasadzie wszystko. Wysokie rozdzielczości dzisiejszych urządzeń mobilnych sprawiają, iż nawet po powiększeniu obraz będzie przyzwoity, a rozwinięte procesory sprawią, że nawet przy poruszaniu głową, obraz, wykorzystujący żyroskopy, będzie płynny.

XG VR Headset

Warto przytoczyć fakt, że inżynierom pracującym przy projekcie, za pierwowzór posłużyła kartonowa produkcja, od tego było już tylko kilka małych kroczków, by myśleć o bardziej profesjonalnym urządzeniu.

XG VR Headset

Gadżet ma być kompatybilny ze smartfonami od Apple, ale także chociażby Nexus 6. W przedsprzedaży cena urządzenia rozpoczyna się już od 49$

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *