WorldPenScan X-The to pierwszy na świecie skaner o wielkości zbliżonej do długopisu. Miniaturyzacja urządzenia była możliwa dzięki pełnej integracji ze smartfonami i tabletami. Skaner łączy się z dedykowaną aplikacją (dostępną na iOS lub Androida), za pośrednictwem Bluetooth.

WorldPenScan X_2

Prócz samego skanowania i zapisywania obrazów, urządzenie jest w stanie rozpoznawać i swobodnie tłumaczyć kilkanaście języków (w tym tradycyjne znaki Chińskie, Koreańskie i Japońskie). Oznacza to że wszelka zeskanowana treść, dostępna będzie w edytowalnej formie tekstowej – a nie jak w przypadku klasycznego skanera pod postacią jednolitego obrazu.

Dodatkowym atutem rozwiązania jest możliwość szybkiej analizy skanowanego materiału. Przykładowo możliwe jest zeskanowanie menu w  zagranicznej restauracji, aby błyskawicznie otrzymać jego pełne tłumaczenie. Podobnie sprawa wygląda przy kopiowaniu danych z książek przeznaczonych dla profesjonalistów – zeskanowany materiał, można szybko uzupełnić o linki, dane i wykresy przyporządkowane do treści za pośrednictwem internetu.

WorldPenScan X_3

Ciekawym uzupełnieniem jest funkcja odczytywania danych z kodów kreskowych. Wedle zapewnień producenta, WorldPenScan X-The jest kompatybilny z większością popularnych aplikacji do edycji tekstu.

WorldPenScan X_1

Aby otrzymać WorldPenScan X w przypadku powodzenia kampanii crowdfundingowej na portalu kickstarter.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 99 dolarów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *