Wiertarko wkrętarki, które kupiłabym dla siebie w Lidlu

Majsterkowanie to nie tylko domena mężczyzn. Nie ma nic trudnego w tym, by na przykład wybrać odpowiedni bit i dokręcić śrubkę. Dodam, że satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy jest ogromna. Przejrzałam więc aktualną ofertę sklepu Lidl.

Warsztat jest miejscem, w którym niejeden majsterkowicz spędza długie godziny. Jednak nie trzeba być zapalonym fanem dłubania przy czymś, żeby zaopatrzyć się w urządzenie takie jak wiertarko wkrętarka. Sprawdzi się idealnie do domowych rewolucji, szału przykręcania półek, a nawet wkręcenia lub wykręcenia dużej ilości śrubek przy montażu mebli. Te i wiele innych czynności wykonamy za pomocą wiertarko wkrętarki.

Wiertarko wkrętarka w sklepie stacjonarnym

Niestety, w tym tygodniu próżno szukać wyprzedażowych okazji na elektronarzędzia dla majsterkowiczów w palcówkach stacjonarnych Lidl. Jednak już przyszłym tygodniu, od soboty 13 stycznia, pojawi się interesująca oferta, o czym pisałam w tekście: Elektronarzędzia i akcesoria marki Parkside – rusza wyprzedaż w sklepach Lidl. Oferta ta przyciągnie nie jednego kupującego tym, że można będzie upolować sprzęty taniej aż o 50%. Takiej okazji nie ma co przepuścić koło nosa. Jest więc jeszcze dosyć czasu, by na spokojnie się zaznajomić z tą promocją i wybrać to, czego potrzebujemy do własnego warsztatu.

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka 20 V wyposażona jest w wytrzymały silnik i dwubiegową skrzynię. Istnieje możliwość wybrania jednego z 25 poziomów momentu obrotowego plus dodatkowy poziom wiercenia. Dodam, że maksymalny moment obrotowy mieści się w zakresie 45 Nm, co oznacza, że urządzenie sprawnie poradzi sobie z większością prac. Komfort pracy zwiększy także wbudowana lampa LED, gumowana okładzina na rączce oraz blokada wrzeciona Spindle Lock. Co istotne, zestaw zawiera akumulator 20 V A Ah i ładowarkę, a także po osiem bitów i wierteł HSS oraz walizkę.

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka 20 V

Wiertarko wkrętarki w sklepie online

Na sklepowej półce internetowego sklepu Lidl stoi obok siebie wiele modeli marki Parkside i Parkside Performance. Podpowiem, że przyglądając się poszczególnym modelom należy zwrócić szczególną uwagę na specyfikację, w której są podane parametry. Czasem nie opłaca się zbytnio oszczędzać i warto zainwestować w nieco droższy sprzęt. Kolejną ważną uwagą jest to, że urządzenia te sprzedawane są bez akumulatora i ładowarki. Te należy dokupić osobno. Jednak jest też dobra wiadomość, dla tych, którzy posiadają już inne sprzęty Parkside lub Parkside Performance – akumulatory te można wymiennie stosować do innych urządzeń tej marki.

Zastanawiasz się nad odpowiednim akumulatorem do urządzenia? Sprawdź, co wiemy o tych akcesoriach marki Parkside i Parkside Performance.

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka kątowa PWBSA 12 A1 Parkside

Najważniejszą cechą wiertarko wkrętarki kątowej PWBSA 12 A1 jest możliwość ustawienia kąta głowicy wybierając jedną z pięciu pozycji: 0°, 22,5°, 45°, 67,5°, 90°. Dzięki temu można pracować urządzeniem nawet w ciasnych, trudno dostępnych miejscach. Liczba obrotów na biegu jałowym waha się od 0 do1300 obr/min⁻¹, a maksymalny moment obrotowy wynosi 11 Nm. Co ważne, bezpieczeństwa pracy dodaje automatyczna blokada, dzięki której możemy wymieniać końcówki, bez obawy, że urządzenie uruchomi się ponownie. W zestawie znajduje się walizka. Cena wynosi 119 zł.

Pełny ekran: PARKSIDE 12 V akumulatorowa wiertarko-wkrętarka kątowa PWBSA 12 A1 (bez akumulatora, bez ładowarki) - zdjęcie 1

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa 3w1 20 V, PSBSA 20-Li C3 Parkside

Wiertarko wkrętarka udarowa 20 V PSBSA 20-Li C3 to wielofunkcyjny sprzęt, który dobrze sprawdzi się podczas wielu prac. Wiertarko wkrętarka wyposażona jest w dwubiegową przekładnię, ma możliwość wybrania obrotów prawo/lewo, płynnej regulacji liczby obrotów lub funkcji udaru. Maksymalny moment obrotowy wynosi 45 Nm, co oznacza, że urządzenie poradzi sobie nawet z większymi wyzwaniami. Model ten dodatkowo ma obustronny uchwyt zwiększający możliwość manipulowania i docisku. W zestawie znajduje się praktyczna walizka. Właścicielem PSBSA 20-Li C3 można stać się wydając 159 zł, ale należy pamiętać o ewentualnym koszcie związanym z zakupem akumulatora.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa 3w1 20 V, PSBSA 20-Li C3 Parkside

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa PSBSAP 20-Li B2 marki Parkside Performance

Model PSBSAP 20-Li B2 wyposażony jest w bezszczotkowy silnik, który wyposażony jest w dwubiegową skrzynię. Urządzenie ma regulowany moment obrotowy (21 poziomów), dodatkowy stopień wiercenia oraz możliwość wybrania funkcji udaru. Ponadto można wybrać obroty prawo/lewo. Sprzęt ten może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym oscylującym wokół 80 Nm. Komfort użytkowania zwiększa wbudowana lampa LED, antypoślizgowa okładzina na uchwycie oraz dodatkowy uchwyt. Blokada wrzeciona Spindle Lock ułatwia beznarzędziową wymianę potrzebnych końcówek. W zestawie znajduje się metalowy ogranicznik głębokości, dodatkowy gumowany uchwyt oraz walizka. Posiadaczem tej wiertarko wkrętarki można stać się wydając 369 zł.

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa PSBSAP 20-Li B2 marki Parkside Performance

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka PPBSA 20-Li A1 Parkside Performance

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka PPBSA 20-Li A1 o mocy 20 V służy do wiercenia otworów o maksymalnej średnicy 150 mm w przypadku drewna i 16 mm przypadku stali. Co ważne, rozstaw uchwytów wiertarskich waha się od 1,5 mm do 13 mm. Ponadto urządzenie służy również do wkręcania lub wykręcania dużej ilości różnych śrubek, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 150 Nm. Urządzenie oferuje możliwość wybrania obrotów na 25-stopniowej skali oraz jednego poziomu wiercenia. Warto również zauważyć, że prędkość obrotowa pierwszego biegu oscyluje od 0 do 550 obr/min1, natomiast drugi bieg waha się między 0, a 2200 obr/min-1. Wiertarko wkrętarka PPBSA 20-Li A1 kosztuje 449 zł.

Pełny ekran: PARKSIDE PERFORMANCE Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka 20 V PPBSA 20-Li A1 (bez akumulatora i ładowarki) - zdjęcie 1

Ponieważ często piszemy o urządzeniach marki Parkside i Parkside Performance napisaliśmy własną opinię o tym, czy narzędzia z Lidla są warte uwagi.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.