Makita w Lidlu! Ale niestety, tylko jeden produkt – i to dość drogo

W Lidlu pojawiła się nowa znana marka! Makita wkracza do popularnego dyskontu i kusi funkcjonalnym urządzeniem. Ale cena wcale nie jest przesadnie niska!

Do Lidla trafiło pierwsze (i śmiem podejrzewać, że nie ostatnie) elektronarzędzie słynnej marki Makita. Czy jest o co robić raban? Okazuje się, że – choć spodziewałabym się ceny iście dyskontowej – oferta Lidla na kolana nie powala. Co to za sprzęt? I w jakiej cenie? Sprawdźmy!

Lidl: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Makita DF488D

Wiertarko-wkrętarka Makita to wszechstronne narzędzie, które zostało wyposażone w zaawansowaną 2-biegową przekładnię. Oferuje też 16 ustawień momentu obrotowego, co pozwala na dostosowanie pracy tego sprzętu do różnych zastosowań. Mechanizm tej wiertarko-wkrętarki umożliwia wybór między trybem wysokiej prędkości, idealnym do szybkiego wiercenia w lekkich materiałach, a trybem niskiej prędkości, który gwarantuje wyższy moment obrotowy. Producent zapewnia też, że owa wiertarko-wkrętarka charakteryzuje się niskim poziomem hałasu.

makita DF488D

Wiertarko-wkrętarka Makita DF488D ma uchwyt antypoślizgowy, który zapewnia pewny chwyt i większą kontrolę nad narzędziem. Dodatkowo, jest to lekkie i kompaktowe urządzenie, co ułatwia pracę, szczególnie w trudniej dostępnych miejscach. W zestawie znajdują się 2 akumulatory litowo-jonowe o napięciu 18 V (1,5 Ah), co pozwala na bezprzewodowe korzystanie z tej wiertarko-wkrętarki. Jest tam też ładowarka. Cały zestaw można przechowywać w specjalnej walizce. Warto zaznaczyć, że urządzenia, akumulatory i ładowarki serii G nie są kompatybilne z urządzeniami, akumulatorami i ładowarkami serii 18 V LXT, więc należy korzystać wyłącznie z odpowiednich akcesoriów do tej wiertarko-wkrętarki.

makita w Lidlu DF488D

Parametry techniczne:

  • akumulator: litowo-jonowy;
  • napięcie akumulatora: 18 V (1,5 Ah);
  • prędkość obrotowa: 0 – 400 / 1400 min-1;
  • moment obrotowy (twarde/miękkie): maks. 42 / 24 Nm;
  • ustawienia momentu obrotowego: 16;
  • wydajność wiercenia w drewnie: maks. 36 mm;
  • wydajność wiercenia w stali: maks. 13 mm;
  • uchwyt: 1/2″-20 UNF”;
  • zakres mocowania uchwytu wiertarskiego: 1,5 – 13 mm;
  • poziom hałasu (dB): 70 dB(A).

Makita w Lidlu – czy warto?

W Lidlu ta wiertarko-wkrętarka kosztuje 699 zł. Korzystnie? Zrobiłam małe śledztwo i okazało się, że na Ceneo najtańsza oferta to… 487 zł. To 212 zł taniej niż w Lidlu. 2 stówki „piechotą nie chodzą” – zdecydowanie wolałabym je zaoszczędzić i móc wydać na jakieś przydatne akcesoria warsztatowe.

Koniecznie zobacz też, jaki tani ekspres jest aktualnie dostępny w Biedronce!

Ten artykuł zawiera link afiliacyjny. Jednak bez obaw – nie ma to wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się kupić coś za jego pośrednictwem, redakcja uzyska niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy tworzyć dla ciebie wartościowe treści.