W Lidlu pojawiła się nowa znana marka! Makita wkracza do popularnego dyskontu i kusi funkcjonalnym urządzeniem. Ale cena wcale nie jest przesadnie niska!

Do Lidla trafiło pierwsze (i śmiem podejrzewać, że nie ostatnie) elektronarzędzie słynnej marki Makita. Czy jest o co robić raban? Okazuje się, że – choć spodziewałabym się ceny iście dyskontowej – oferta Lidla na kolana nie powala. Co to za sprzęt? I w jakiej cenie? Sprawdźmy!

Lidl: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Makita DF488D

Wiertarko-wkrętarka Makita to wszechstronne narzędzie, które zostało wyposażone w zaawansowaną 2-biegową przekładnię. Oferuje też 16 ustawień momentu obrotowego, co pozwala na dostosowanie pracy tego sprzętu do różnych zastosowań. Mechanizm tej wiertarko-wkrętarki umożliwia wybór między trybem wysokiej prędkości, idealnym do szybkiego wiercenia w lekkich materiałach, a trybem niskiej prędkości, który gwarantuje wyższy moment obrotowy. Producent zapewnia też, że owa wiertarko-wkrętarka charakteryzuje się niskim poziomem hałasu.

Wiertarko-wkrętarka Makita DF488D ma uchwyt antypoślizgowy, który zapewnia pewny chwyt i większą kontrolę nad narzędziem. Dodatkowo, jest to lekkie i kompaktowe urządzenie, co ułatwia pracę, szczególnie w trudniej dostępnych miejscach. W zestawie znajdują się 2 akumulatory litowo-jonowe o napięciu 18 V (1,5 Ah), co pozwala na bezprzewodowe korzystanie z tej wiertarko-wkrętarki. Jest tam też ładowarka. Cały zestaw można przechowywać w specjalnej walizce. Warto zaznaczyć, że urządzenia, akumulatory i ładowarki serii G nie są kompatybilne z urządzeniami, akumulatorami i ładowarkami serii 18 V LXT, więc należy korzystać wyłącznie z odpowiednich akcesoriów do tej wiertarko-wkrętarki.

Parametry techniczne:

  • akumulator: litowo-jonowy;
  • napięcie akumulatora: 18 V (1,5 Ah);
  • prędkość obrotowa: 0 – 400 / 1400 min-1;
  • moment obrotowy (twarde/miękkie): maks. 42 / 24 Nm;
  • ustawienia momentu obrotowego: 16;
  • wydajność wiercenia w drewnie: maks. 36 mm;
  • wydajność wiercenia w stali: maks. 13 mm;
  • uchwyt: 1/2″-20 UNF”;
  • zakres mocowania uchwytu wiertarskiego: 1,5 – 13 mm;
  • poziom hałasu (dB): 70 dB(A).

Makita w Lidlu – czy warto?

W Lidlu ta wiertarko-wkrętarka kosztuje 699 zł. Korzystnie? Zrobiłam małe śledztwo i okazało się, że na Ceneo najtańsza oferta to… 487 zł. To 212 zł taniej niż w Lidlu. 2 stówki „piechotą nie chodzą” – zdecydowanie wolałabym je zaoszczędzić i móc wydać na jakieś przydatne akcesoria warsztatowe.

Koniecznie zobacz też, jaki tani ekspres jest aktualnie dostępny w Biedronce!

Ten artykuł zawiera link afiliacyjny. Jednak bez obaw – nie ma to wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się kupić coś za jego pośrednictwem, redakcja uzyska niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy tworzyć dla ciebie wartościowe treści.

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.