Miłośnicy robota gotującego Thermomix mogą od kilku tygodni mogą cieszyć się nowym dodatkiem do swojego ulubionego robota kuchennego. Firma Vorwerk zaprezentowała wyjątkowe akcesorium, dzięki któremu podróże kulinarne staną się jeszcze ciekawszą i, co niewątpliwe, jeszcze smaczniejszą przygodą. Poznajmy zatem Thermomix Sensor.

Czym jest Thermomix Sensor i czy w ogóle potrzebujesz go w swojej kuchni? Jak najlepiej wykorzystać możliwości dodatku od firmy Vorwerk? Na te pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Thermomix Sensor – co to w ogóle jest

Ten, kto w kuchni czuje się w swoim żywiole, wie doskonale, że często z żywiołem przychodzi mu się zmierzyć. Co prawda dzięki dostępnej technologii dziś już nie musimy uczyć się wskrzeszania ognia na palenisku, niemniej jednak umiejętność dobrania i utrzymania odpowiedniej temperatury w trakcie przyrządzania potraw nie jest wcale sztuką najłatwiejszą. I gdy wydawać by się mogło, że z tym problemem przyjdzie nam mierzyć się, bazując jedynie na doświadczeniu starszych pokoleń, ponownie firma Vorwerk postanowiła nas zaskoczyć.

thermomix sensor

Thermomix Sensor to najnowszy produkt, który poszerzył grupę dostępnych dla kultowego już kuchennego pomocnika akcesoriów. Jego zadaniem jest mierzenie temperatury potrawy podczas jej przygotowywania. Oczywiście, można by powiedzieć, że nie jest to w zasadzie nic nowego. Termometry wykorzystywane w procesie gotowania i pieczenia są obecne w wielu kuchniach od lat. Należy jednak pamiętać, że mówimy o dodatku do urządzenia producenta, który od dawna cieszy się sławą prawdziwego innowatora w dziedzinie kuchennego AGD. Czym zatem Thermomix zaskoczy nas tym razem?

Thermomix Sensor – mały dodatek o wielkich możliwościach

Najnowsze akcesorium dla Thermomixa to swoistego rodzaju termosonda cyfrowa, wyposażona w zaawansowaną technologię. W połączeniu z aplikacją urządzenia Thermomix TM6 pozwala ona na pełną kontrolę temperatury w trakcie całego procesu gotowania i pieczenia. W jaki sposób wykorzystać jej możliwości? Zapoznajmy się z informacjami, którymi podzielił się już z nami producent.

thermomix sensor

Ustawienie funkcji urządzenia Thermomix Senor

Szczęśliwi posiadacze robota kuchennego Thermomix TM6 po przeprowadzeniu najnowszej aktualizacji aplikacji z pewnością zauważą w niej pewną zmianę. Na wyświetlaczu pojawi się nowa ikona, prowadząca nas właśnie do ustawień nowego akcesorium. Łącząc oba elementy, sensor i Thermomix, za pośrednictwem Bluetooth i podążając za wyznaczonymi w aplikacji krokami, z łatwością dostosujemy urządzenie do własnych potrzeb.

Działanie termosondy Thermomix Sensor

To, co jest wyjątkowe w dodatku dla naszego Thermomixa, to wyposażenie go w dwa wbudowane czujniki temperatury. Pierwszy z nich, dokonujący pomiaru do 100°C, kontroluje temperaturę potrawy. Drugi, którego skala sięga 250°C, informuje nas o stopniu nagrzania wnętrza piekarnika.

Gotuj wygodnie, ale i z precyzją

Prezentowany przez Vorwerk czujnik temperatury wyposażono w funkcję, która z pewnością przypadnie do gustu większości użytkowników urządzenia. Sensor, wprowadzony w tryb automatyczny, współpracuje z bazą przepisów Thermomix i na bieżąco monitoruje czas i temperaturę przygotowywanej potrawy. Dzięki temu nie musimy już kontrolować poszczególnych parametrów samodzielnie.

Kontrola na odległość

Funkcją, która zdecydowanie ułatwi nam korzystanie z nowego akcesorium Thermomixa, jest możliwość kontrolowania temperatury gotowania za pośrednictwem aplikacji Cooking Center. Niezależnie od tego, a jakim miejscu aktualnie się znajdujemy i jakie inne palące kwestie nas zajmują, z pomocą mobilnej aplikacji mamy cały proces pod stałą kontrolą.

Thermomix Sensor – kiedy z niego skorzystasz

thermomix sensor

Należy zaznaczyć, że pełna funkcjonalność cyfrowego termometru do potraw od Vorwerk jest dostępna jedynie dla posiadaczy urządzenia Thermomix TM6. Nie oznacza to jednak, nie mogą z niego korzystać użytkownicy wcześniejszych modeli. Brak wykupionego abonamentu Cookidoo również nie stanowi przeszkody w jego użytkowaniu. Thermomix Sensor doskonale sprawdzi się podczas przyrządzania potraw mięsnych i rybnych, czy w trakcie wypiekania różnego rodzaju ciast, w tym także chleba, możemy go bowiem użyć w piekarniku, na patelnii, a także grillu. Miłośnicy słodkich wyrobów docenią jego pomoc przy przygotowywaniu czekoladowej polewy czy lukru.

Thermomix Sensor – ile kosztuje nowy dodatek i kiedy będzie dostępny w Polsce

Najnowsze akcesorium Thermomix miało swoją premierę na terenie Niemiec 06 listopada. Jako prawdopodobny termin wprowadzenia dodatku do sprzedaży w Polsce Vorwerk wskazywano lato 2024 roku, jednak akcesorium jest dostępne na stronie polskiej producenta już od jakiegoś czasu. A koszty? Nieoficjalne komunikaty mówiły, że cena Thermomix Sensor wyniesie 149 Euro, a więc około 664 złote. Teraz już wiemy, że miniaturowe urządzenie nabędziemy za 695 złotych.

Jeśli interesujesz się aktualnościami związanymi z urządzeniami Thermomix, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wyczekiwanego modelu Thermomix TM7.

Fot. Ilustracje w treści: materiały prasowe Vorwerk Group