niedziela, 14 lipca

Opcjonalne dodatki do Thermomixa śledzę od przynajmniej 2 lat. Wydaje mi się jednak, że wreszcie odnalazłem akcesorium ostateczne. Coraz popularniejszy w Polsce Amazon posiada w swojej ofercie destylator kompatybilny z Thermomix TM6. Jak to możliwe?

Urządzenie zostało opracowane przez markę Driver 13 wyspecjalizowaną w produkcji… torb sportowych. Jej właścicielem jest Matthias Schempf, określający się mianem kucharza amatora, majsterkowicza i wielkiego fana Thermomixa. Wykonana ze stali nierdzewnej destylarnia to dzieło jego pomysłu. Inspiracją dla zastosowanej technologii mają być konstrukcje przemysłowe. Oczywiście rozmiar został odpowiednio przeskalowany z myślą o współpracy z Thermomixem.

Akcesoryjna destylarnia nie wymaga żadnych dodatkowych elementów, a rozpoczęcie pracy jest możliwe w ciągu 10 minut. Matthias pozostawia wyobraźni użytkownika sposób zastosowania destylarni. Oficjalnie mówi o możliwości destylowania olejków eterycznych i hydrolatów. Osobiście stawiałbym jednak na możliwość destylowania wody, z myślą o prawdziwych entuzjastach żelazek parowych.

Thermomix Destylator: kompatybilność i zestaw

Gadżet jest kompatybilny nawet ze starymi modelami. Na liście pasujących urządzeń znajdziecie Thermomixy TM300, TM21, TM31, TM5 oraz TM6. Jest to o tyle istotne, że wykorzystanie leciwych modeli daje szansę na zapewnienie im drugiego życia i tanie przygotowanie działającego zestawu.

Pełen pakiet sprzedażowy obejmuje:

  • 1 destylator ze stali nierdzewne
  • 1 tuleję łączącą
  • 1 złącze ze stali nierdzewnej
  • 1 plastikową nakrętkę
  • 1 wbudowany termometr analogowy
  • 1 klips łączący ze stali nierdzewnej
  • 1 pompę wodną
  • 3 węże silikonowe
  • 1 pudełko do przechowywania
  • 1 instrukcję obsługi

Destylarnia została wyceniona na około 1380 zł, a szczegóły oferty można sprawdzić pod tym linkiem. Jeśli dodamy do tego np. Thermomixa TM31, który kosztuje aktualnie około 1100 zł, to za niecałe 1500 zł otrzymamy zautomatyzowaną destylarnię, co czyni z tej propozycji dość łakomy kąsek.

Jeśli szukasz akcesoriów do Themromixa to mogą zainteresować Cię również dodatki, które zebrałem w moim artykule.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.