Popularny Lidlomix to jeden z najbardziej zaawansowanych robotów gotujących na rynku. Może się wydawać, że jego producenci pomyśleli dosłownie o wszystkim, ale to nie do końca prawda. Niezależni projektanci akcesoriów potrafią w znaczący sposób rozszerzyć możliwości robota z Lidla.

Czy sięganie po kolejne dodatki ma sens w przypadku urządzenia, którego kluczowym atutem jest stosunek ceny do możliwości? Wierzę, że tak, szczególnie jeśli sięgniemy po te najtańsze dodatki. Okazuje się, że wydając mniej niż 20 zł wcale nie jesteśmy skazani na beznadziejne produkty. W tej cenie znajdziecie kilka dodatków, które są najczęściej wybierane przez czytelników naszego ogólnego zestawienia akcesoriów do Monsieur Cuisine bez ograniczeń cenowych.

Czym są niezależne akcesoria do Monsieur Cuisine

Najłatwiej akcesoria do Lidlomixa podzielić na „oryginalne” i „nieoryginalne”. Będziemy mówić, o tym drugim typie, chociaż to określenie może być nieco krzywdzące. Nieoryginalne akcesoria to dodatki, które nie są oficjalnie sprzedawane przez Monsieur Cuisine, co nie oznacza, że są to sprzęty drugiej kategorii. Firmy takie jak Mixcover, Wundermix czy Kochfix, to doświadczeni producenci sprzętu do multicookerów, posiadający wieloletnią tradycję w produkowaniu sprzętu i cieszący się dużym zaufaniem klientów. Niejednokrotnie okazuje się, że nieoryginalne akcesoria potrafią więcej lub są lepiej wykonane niż te sygnowane logo Monsieur Cuisine

Najlepsze akcesorium do 20 zł

Podziałka do naczynia parowego mixcover

Sylikonowa wkładka do urządzenia zaprojektowana z myślą o podzieleniu przestrzeni roboczej na 2, przy zachowaniu pełnej cyrkulacji pary. Gadżet pozwala na przygotowanie wielu typów żywności podczas jednego gotowania. Jej zastosowanie oznacza łatwiejsze przyprawianie, brak mieszania się składników i smaków.

akcesoria lidlomix mixcover

Cena: 19,42 zł przejdź do sklepu

Najlepsze akcesoria do 30 zł

Narzędzie ułatwiające wyjmowanie ciasta z misy AIEVE

Pierwsza wada jaką zauważyłem po zakupie Monsieur Cuisine? Przygotowywane w misie ciasto ma tendencję do przyklejania się do przestrzeni pod nożem. Wyjęcie zablokowanej masy wymaga nieco cierpliwości i staranności. Okazuje się jednak, że wydając ledwie 30 zł, można skutecznie pozbyć się tego problemu. Narzędzie AIEVE to klucz pozwalający na szybkie i bezpieczne poluzowanie zaczepów noży tak, aby możliwe było sprawne i wygodne wyjęcie ciasta.

Klucz do noży lidlomixa

Cena: 21,44 zł przejdź do sklepu

Szkło hybrydowe GrizzGlass

Jeśli chronisz swój telefon, to dlaczego inaczej traktujesz multicooker? Monsieur Cuisine kosztuje tyle co dobra słuchawka, ale pracuje w zdecydowanie mniej przyjaznym środowisku. Dobre szkło nie tylko chroni wyświetlacz przed porysowaniem, ale również zapobiega osiadaniu bakterii i zabrudzeń.

szkło monsieur cuisine

Cena: 26,89 zł przejdź do sklepu

Osłona noża Miiepls do Sous Vide

Kolejnym scenariuszem, w którym ostrza noża bardziej przeszkadzają niż pomagają jest gotowanie techniką Sous Vide. Odpowiednio wyprofilowana nakładka pozwoli zachować cyrkulację wody generowaną przez ostrza, jednak bez obawy że nasze składniki zostaną pocięte. Sprzęt nie wymaga żadnych zmian w misie. Osłonę po prostu zakładamy na trzonek ostrzy i możemy cieszyć się zestawem do Sous Vide. Na obrazku jest Thermomix, ale to dlatego, że gadżet jest kompatybilny zarówno z Thermomixem, jak i Monsieur Cuisine Connect.

Monsieur Cuisine osłona noża

Cena: 29,99 zł przejdź do sklepu

Najlepsze akcesoria do 40 zł

Pokrywka do rozdrabniania maxicover

Wielofunkcyjne noże od Monsieur Cuisine tną w artystyczny sposób. Standardem są składniki lądujące na całej wysokości ścianek. Oznacza to, że przed każdym rozpoczęciem gotowania poprzedzonego cięciem należy zeskrobać składniki w kierunku dna. Nakładka od maxicover ogranicza promień wystrzeliwania składników. Gadżet jest odporny na wysokie temperatury i bezpieczny w kontakcie z żywnością, może więc zostać w misie na czas gotowania.

Przykrywka pomocna podczas rozdrabniania Monsieur cuisine connect smart lidl

Cena: 36,04 zł przejdź do sklepu

Kominek parowy Siegvoll

Monsieur Cuisine to jest dla wielu z nas krokiem w kierunku zdrowszego odżywiania. Osobiście ochoczo wykorzystuję funkcję gotowania parowego, ale mam problem z cyrkulacją pary. Mówiąc dokładniej, muszę zawsze zastanawiać się czy nie nałożyłem do misy już zbyt wielu składników, a tym samym nie zablokowałem przepływu pary. Rozwiązaniem jest kominek Siegvoll opracowany z myślą o zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji. Kominek został wykonany ze stali nierdzewnej 304 (co do zasady, zawiera co najmniej 18% chromu i 8% niklu, w połączeniu z maksymalnie 0,08% węgla). Co ciekawe gadżet jest kompatybilny z pierwszym proponowanym dodatkiem, a więc podziałką do naczynia parowego.

Kominek parowy Siegvoll Thermomix

Cena: 39 złprzejdź do sklepu

Najlepsze akcesorium do 50 zł

Trzepaczka motylkowa BEENNA

Czy Twój Monsieur Cuisine potrafi ubijać śmietanę, albo białka? To tak prosta i powszechna funkcja, że aż dziwne, że projektanci Lidlomixa na to nie wpadli. Z pomocą przychodzi akcesorium marki BEENNA, a więc trzepaczka motylkowa instalowana na uchwycie noża. Gadżet nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję robota i jest wykonany z bezpiecznego tworzywa, które można myć w zmywarce.

Monsieur Cuisine trzepaczka

Cena: 49,98 zł przejdź do sklepu

Publikacja będzie regularnie aktualizowana. Materiał zawiera linki partnerskie, ale nie jest artykułem sponsorowanym. Prezentowane w nim produkty zostały wytypowane niezależnie przez naszą redakcję.