Dziś ogłoszono wyniki sprzedaży przedsiębiorstwa BSH, które jest światowym liderem w sprzedaży znanych marek sprzętu AGD. Jeżeli posiadasz w domu urządzenia firmy Bosch, Siemens, Gaggenau czy Neff, to jesteś częścią tego sukcesu.

Fot. fauxels/Pexels

Dwudziestego dziewiątego marca w Monachium odbyło się podsumowanie roku 2022 roku pod względem sprzedaży, obrotów, a nawet liczby pracowników. Wyniki nie są do końca zaskakujące, gdyż jest to już kolejny rok, który przedstawiciele koncernu BSH Hausgeräte GmbH określają jako rekordowy. Nie ma się co dziwić. Jak czytamy w oficjalnych raportach, odnotowany wzrost wynosi 2,5% w stosunku do poprzedniego roku. Co ciekawe, uwzględniając różnice walutowe, ta wartość zwiększa się do 4,2%. Można powiedzieć, że było to trudne zadanie. Przedsiębiorstwo BSH prowadzi produkcję w 39 fabrykach, a sprzedaż w prawie 50 krajów. Dystrybucja tyczy się głównie sprzętu AGD dwunastu marek, w tym tak znanych jak Bosch, Siemens, Gaggenau i Neff.

Przedstawiciele koncernu BHS podają, że największe zainteresowanie ich produktami wzrosło w 2022 roku w Ameryce (na terenie USA i Kanady). Wzrost w porównaniu do poprzedniego roku wynosi aż 16%. Nie da się jednak ukryć, że w Europie są nadal liderem na rynku, chociaż obroty zwiększyły się o zaledwie 0,3%. Ponadto dowiadujemy się, że a rejonie Azji oraz Pacyfiku i Afryki także odnotowano wzrost obrotów aż o 4%.

Naszym głównym zadaniem jest zrozumienie lokalnych potrzeb rynków oraz projektowanie i produkcja urządzeń AGD, które spełnią oczekiwania konsumentów oraz poprawią jakość życia w ich domach. U nas bliskość rynku i wzrost międzynarodowy idą w parze.

Wyjaśnia CEO Matthias Metz

Z dzisiejszych informacji możemy dowiedzieć się także, czym najbardziej zainteresowani są konsumenci. Okazuje się, że najpopularniejsza kategoria produktów to ta związana z chłodzeniem. Nie jest to raczej zaskoczeniem, biorąc pod uwagę rekordowe temperatury, których mogliśmy być świadkiem w 2022 roku. Następnie konsumenci najchętniej kupowali produkty z kategorii zmywanie oraz gotowanie. Co ciekawe, przedstawiciele koncernu podali także, że zwiększyła się liczba zatrudnionych osób o 600, dzięki czemu w 2022 roku zatrudnionych na całym świecie było 63 000 pracowników.