Firma PicoBrew Inc z siedzibą w Seattle stworzyła urządzenie, które przypadnie do gustu miłośnikom złocistego trunku. Pico, bo tak nazywa się te urządzenie pozwala na automatyczną produkcję piwa w zaciszu własnego domu.


Podczas jednej takiej produkcji Pico jest w stanie stworzyć beczułkę z piwem o pojemności 5 litrów. Co ciekawe niezbędne składniki dostajemy także wraz z Pico. Do wyboru jest aż dwanaście różnych odmian piw. Sam proces produkcji piwa sprowadza się do dwugodzinnego procesu gotowania, a później do fermentacji w specjalnej baryłce.

Co ciekawe pomysł ten bardzo spodobał się użytkownikom Kickstartera. Zakładana kwota 200 000$ została przekroczona trzykrotnie (na tą chwilę jest to 667 194 $) . Do końca kampanii pozostało 28 dni. Samo urządzenie do tanich nie należy. Promocyjna obniżka 40% w porównaniu do ceny regularnej wynosi 549 $. Wysyłka Pico przewidziana jest na kwiecień 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.kickstarter.com/projects/1708005089/pico-craft-beer-at-home/widget/video.html” frameborder=”0″ scrolling=”no”> </iframe]