Stridalyzer – inteligentne wkładki do butów dla biegaczy

Bieganie stało się niezwykle popularne. W ciągu ostatnich lat biegacze na nowo zapełnili chodniki i mniej lub bardziej oficjalne ścieżki biegowe. Szczytne hobby, wiadomo powszechnie, że sport to zdrowie. Jednakże wiele osób, nawet tych trenujących amatorsko, może powiedzieć, że sport to zdrowie, ale stracone. To również po części prawda, nieodpowiednia nawierzchnia, buty czy styl biegania, mogą spowodować wiele złego nieświadomemu amatorowi sportu. Stridalyzer to gadżet, który ma temu przeciwdziałać.

stridalyzer

Mowa o inteligentnych wkładkach do butów, czyli pierwszemu, interaktywnemu gadżetowi, który zadba o najbardziej newralgiczne punkty w ciele biegacza, czyli stawy. Stridalyzer, w czasie rzeczywistym, monitoruje obciążenia stóp i kolan. Dzięki dogłębnej analizie jest w stanie stwierdzić czy wykonywane przez biegacza treningi zbliżają go ku przerwie spowodowanej bolesną kontuzją.

Stridalyzer

Wkładki łączą się ze smartfonem, jest to niezbędne dla prawidłowego działania gdyż to specjalna aplikacja zajmuje się odbieraniem wszelkich sygnałów pochodzących umieszczonych wewnątrz czujników. Oprócz badania sposobu biegania, jego analizy i podpowiedziom w jaki sposób je poprawić, aplikacja jest w stanie także, na bieżąco informować sygnałem dźwiękowym, że biegacz ustawia stopy nieodpowiednio (np. ląduje na pięcie).

Stridalyzer

Stridalyzer w czytelny sposób jest w stanie pokazać obciążenia występujące na poszczególnych stawach (im bardziej jasny punkt tym większe obciążenia). Dodatkowo, aplikacja jest w stanie monitorować takie parametry jak długość kroku czy czas w jakim stopa pozostaje w kontakcie z podłożem. Biegacze doskonale wiedzą, że są to istotne wskaźniki, które mogą mieć wpływ na ostateczny czas na linii mety.

Stridalyzer

Twórcy gadżetu wprowadzili wskaźnik, który nazywa się „PerfScore”. Zamiast, jak to ma miejsce w standardowych trackerach, mierzyć oddzielnie tempo, dystans, spalone kalorie i czas, wszystkie te parametry są poniekąd zsumowane, aby biegacz mógł w łatwy sposób zobaczyć „włożony wysiłek” podczas danego tygodnia treningowego. Jest to swego rodzaju wskaźnik przeciążenia organizmu. Drugim wskaźnikiem jest „FormScore”, który określa przeciążenia nóg. Oba te parametry mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym podczas biegania.

Stridalyzer

Gadżet jest na razie w formie konceptu, może okazać się niezwykle przyjazny, zwłaszcza osobom, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem i nie znają do końca reakcji swojego organizmu. Cena Stridalyzer nie jest jeszcze ustalona.

Stridalyzer