Sprzęty do ogrodu w okresie jesienno-zimowym. Co warto kupić?

Późna jesień i zima to czas, kiedy zdecydowanie mniej czasu spędzamy w ogrodzie. Jednak jest to okres kiedy należy wykonać określone prace pielęgnacyjne, aby był przygotowany na nadejście nowego sezonu.

Jeżeli jesteś posiadaczem ogrodu to zapewne przydadzą się odpowiednie sprzęty do ogrodu, które ułatwią te prace. Potrzeby te są różne i zależne od pory roku. Posiadacze ogrodów wiedzą ile czerpie się satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Efekty widać niemalże od razu. Można śledzić jak z małych sadzonek rozwijają się kwiaty czy jak rosną i zagęszczają się przycięte krzewy. Dobrze skoszony trawnik odwdzięczy się soczystą murawą. Jednak, aby ogród ładnie się prezentował przez cały sezon i cały rok wymaga od nas ciągłego nakładu pracy. Sprawdzam zatem, jakie sprzęty będą potrzebne w okresie jesienno-zimowym.

Narzędzia marki Parkside można kupić miedzy innymi w sieci sklepów Lidl. Ponieważ często piszemy o sprzętach i urządzeniach tej marki, postanowiliśmy przygotować własną opinię o tym, czy narzędzia ogrodowe z Lidla są warte uwagi.

Sprzęty do ogrodu – oferta internetowa

Wchodząc do sklepu internetowego Lidl można kupić ponad 130 produktów, jednak wszystkie one dostępne są w cenie regularnej. Okres jesienno-zimowy to także czas, kiedy trzeba wykonać niezbędne ogrodowe prace, na przykład wyciąć uschłe gałęzie drzew. Do tego przyda się na przykład spalinowa piła łańcuchowa oraz rozdrabniacz do gałęzi, który pomoże usunąć nie tylko grubsze gałęzie, ale także te z zielonymi liśćmi. Być może planujesz usunąć zalegające liście z trawnika. Tu z pomocą przyjdzie akumulatorowy odkurzacz z funkcją dmuchawy.

Sprawdź także najnowszą ofertę wyprzedażową na elektronarzędzia marki Parkside w Lidlu.

Piła łańcuchowa spalinowa PBKS 53 B3 Parkside

Piła łańcuchowa spalinowa PBKS 53 B3 Parkside

Piła łańcuchowa spalinowa PBKS 53 B3 Parkside wyposażona jest w dwusuwowy silnik benzynowy chłodzony powietrzem o mocy 2 kW (2,72 KM). Urządzenie uruchamia się przy pomocy rozrusznika linkowego i bezobsługowego zapłonu elektronicznego. Ostrze tnące może ciąć na długość 45 cm. Komfort zwiększa zastosowany automatyczny system oliwienia łańcucha. W zestawie: nauszniki, okulary ochronne, osłona, narzędzie kombi, pojemnik do mieszania paliwa oraz 500 ml ekologicznego oleju do piły.

Cena: 599,00 zł Przejdź do sklepu

Rozdrabniacz do gałęzi Parkside

Rozłupywarka do drewna Parkside

Rozdrabniacz do gałęzi (rozłupywarka do drewna) Parkside ma silnik o mocy 2500 W. Przeznaczona jest do rozdrabniania gałęzi z liśćmi, mniejszych krzewów oraz konarów o średnicy do 40 mm. Resztki trafiają do 45 l wyjmowanego worka, który umieszczony jest na ramie wózka, dzięki czemu nie trzeba go nosić w ręku. Do zestawu dołączony jest ubijak i narzędzie montażowe.

Cena: 599,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa PHD 170 C2 Parkside

Myjka ciśnieniowa PHD 170 C2 Parkside

Myjka ciśnieniowa PHD 170 C2 o mocy 2400 W wytwarza ciśnienie 115 bar, maksymalnie 170 bar. Wyposażona jest w aluminiową pompę, która jest odporna na korozję. Woda tłoczona jest w ilości maksymalnie 500 l/h. Trzeba wiedzieć, że można również podłączyć ciepłą wodę o temperaturze nie przekraczającej 40°C. Ponadto można używać detergentu, dzięki czemu szybciej usuwane są zabrudzenia. Myjkę uruchamia się poprzez naciśnięcie uchwytu na pistolecie, a zastosowanie systemu auto-start-stop pozwala na zużycie wody tylko w takiej ilości jaka jest niezbędna.

Zestaw zawiera: uchwyt pistoletu, lancę, standardową dyszę Vario, końcówkę turbo, obrotową szczotkę do mycia z przegubem łamanym, igłę do czyszczenia dysz, złączkę do wody z wkładem z sitkiem, szybkozłączkę z adapterem do węża ogrodowego, wysokociśnieniowego węża o dł. 10 m oraz butelkę środka czyszczącego (500 ml).

Cena: 799,00 zł Przejdź do sklepu

Elektryczny wertykulator i aerator 2w1 PLV 1500 B1 Parkside

Elektryczny wertykulator i aerator 2w1 PLV 1500 B1 Parkside

Elektryczny wertykulator i aerator to urządzenie wielofunkcyjne. Walec wertykulatora wyposażony jest w 10 podwójnych noży. Jego zadaniem jest usunięcie zalegających liści, trawy oraz mchu. Natomiast walec aeratora służy do napowietrzania trawnika. Dzieje się to dzięki końcówkom, które wbijają się w ziemię i doprowadzają tam powietrze. Urządzenie to ma moc 1500 W, a jego głębokość działania można regulować wybierając jeden z czterech poziomów. Usunięte resztki z trawnika trafiają do kosza o pojemności 50 l, który ma okienko, przez które można kontrolować stopień wypełnienia kosza. Warto wiedzieć, że sprzęt można łatwo przechowywać na uchwycie naściennym.

Cena: 499,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowy odkurzacz i dmuchawa do liści Parkside

Akumulatorowy odkurzacz i dmuchawa do liści 40V PLSA 40-Li C2

Akumulatorowy odkurzacz i dmuchawa do liści Parkside to wielofunkcyjne urządzenie, które można wykorzystać jako dmuchawę do liści lub odkurzacz z funkcją rozdrabniania. Resztki trafiają wprost do 45 l worka, a dzięki temu, że są zmielone zmienia się ich objętość w stosunku 8:1. Istnieje możliwość regulowania prędkości obrotów na pięciostopniowej skali plus użycie dodatkowej funkcji turbo. Do sprawnej pracy sprzętu zalecane są dwa akumulatory o parametrach 20 V i 4 Ah.

Cena: 399,00 zł Przejdź do sklepu

Sprawdź także, jakie elektronarzędzia można kupić w wyprzedażowej cenie w sklepach stacjonarnych Lidl. Znajdziesz tu zawsze aktualne informacje o najciekawszych promocjach.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji. W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów.