Prawdopodobieństwo śmierci w wyniku ataku rekina wynosi 1 do 300 milionów, podczas gdy szansa na zginięcie od uderzenia spadającego orzecha kokosowego to 1 do 250 milionów. Jeszcze czarniej wygląda statystyka w przypadku użytkowania przez osoby leworęczne, urządzeń przeznaczonych dla praworęcznych odznaczając się prawdopodobieństwem 1 do 4,4 miliona.

SharkStopper

Wobec kokosów jesteśmy całkowicie bezsilni, jeśli natomiast chodzi o rekiny – z pomocą przychodzi SharkStopper.

Mowa o pierwszym na świecie urządzeniu do odstraszania rekinów. Przypinany na kostkę głośniczek, emituje specjalnie dostosowane fale akustyczne.

Autorzy produktu przekonują, że był on testowany na całym świecie, wskazując wyłącznie lokalizacje w Ameryce Północnej. Duże wrażenie robi natomiast mapa ataków rekinów uwzględniająca takie kraje jak chociażby Wielka Brytania czy Niemcy.

Co istotne SharkStopper jest całkowicie bezpieczny dla rekinów, emitowane przez niego fale są nieprzyjemne, ale nieszkodliwe. Niestety brakuje dokładnych danych dotyczących sposobu przeprowadzenia badań.

SharkStopper (3)

Brak szkodliwości stwierdzono ponadto w przypadku dzieci oraz kobiet w ciąży. Niestety nie wiemy czy również w tym przypadku oferowana jest funkcja odstraszania.

SharkStopper (2)

Produkt można nabyć wspierając kampanię na portalu kickstarter kwotą co najmniej 225 dolarów.

źródło: ciekawostki.eu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *