W jaki sposób można zabezpieczyć smartfona przed kradzieżą danych? To pytanie zaczyna zadawać sobie coraz więcej osób, które doceniają wartość informacji zapisanej pod postacią zero-jedynkową. Rozwiązania, w kwestii zabezpieczeń, oferowane przez producentów telefonów nie są idealne. Szacuje się, że odblokowywanie telefonu (np. poprzez wpisanie pinu, albo wykonanie ruchu po ekranie), zajmuje 52h w skali rocznej, dodatkowo wiele osób to po prostu frustruje.

Pomoc przychodzi z Chicago. Salt, to karta, która pozornie przypomina zwykłą kartę płatniczą i bez problemu zmieści się w każdym portfelu. Oprócz fajnego wyglądu i niewielkiego rozmiaru daje także inne profity, odblokuje smartfona wtedy gdy będzie w bliskiej odległości od niego, oraz zablokuje gdy tak odległość zwiększy się.

SALTOdległość, o której mowa to ok. 3 metry. Zostawienie telefonu na biurku (pod warunkiem, że obok niego nie leży plecak z portfelem i kartą) będzie już bezpieczne. Zabezpieczenie smartfonu jest praktycznie nie do złamania. Jest ono 2810 razy silniejsze od hasła, które ma 8 cyfr, warto zauważyć, że standardowe kody PIN są znacznie krótsze.

SALTBateria zamontowana w karcie pozwala na ciągłe korzystanie z urządzenia przez ok. rok. Cena gadżetu w przedsprzedaży wyniesie 13$.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *