Szukasz robota odkurzającego na Amazon? Pokusiliśmy się o krótkie porównanie trzech modeli. Już wiemy, który warto wybrać.

Wyprzedaż w sklepie internetowym Amazon trwa. Jeszcze dziś, w ramach Amazon Prime Day, można kupić wiele ciekawych artykułów. Tym razem zainteresowałam się robotami odkurzającymi z funkcją mopowania. Są to sprzęty, które niezwykle ułatwiają utrzymanie czystości w mieszkaniu, zwłaszcza kiedy jest się posiadaczem psa lub kota. Robot odkurzający rozwiązuje problem kłębiącej się sierści na podłodze.

Poniżej prezentujemy trzy modele robotów odkurzających, z czego dwa są również urządzeniami z funkcją mopowania. W celu zwiększenia przejrzystości odkurzacze ułożone są według cen, od najtańszego do najdroższego.

Przeczytaj także: Sprzęty Electrolux na wyprzedażowej promocji w sklepie internetowym Amazon.

Odkurzacz automatyczny Pure i9.2 Electrolux PI92-4ANM

Robot Pure i9.2 PI92-4ANM Electrolux wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy. Posiada unikalny trójkątny kształt Trinity Shape, co pozwala na łatwiejsze dotarcie do narożników. Odkurzacz pokonuje progi do wysokości 2,2 cm. Technologia 3D Vision umożliwia robotowi mapowanie powierzchni mieszkania i stojących mebli na podłodze. Robot na bieżąco w czasie pracy odczytuje położenie krzeseł, mebli lub zabawek i omija je, nie ma więc potrzeby usuwania wszystkiego z podłogi. Dzięki temu, że ma zbiornik na kurz o dużej pojemności, aż 700 ml, nie musimy codziennie opróżniać go, co zwiększa nasz komfort użytkowania.

Urządzeniem można sterować za pomocą aplikacji Electrolux Wellbeing, w której zyskujemy na przykład możliwość zarządzania czasem pracy robota lub za pomocą przycisków na panelu. W pełni naładowany może pracować nawet do 120 minut. Jeżeli rozładuje się w czasie pracy, odkurzacz podjeżdża do bazy ładującej, a następnie rozpoczyna pracę w miejscu, gdzie ją poprzednio przerwał. W zestawie: odkurzacz automatyczny Pi92-4ANM, stacja ładowania oraz dwie szczotki boczne.

Specyfikacja techniczna

  • Pojemność zbiornika na kurz: 700 ml
  • Waga: 3,5 kg
  • Wymiary: 2,79 x 24,64 x 16,51 cm

Cena: 2195,00 zł Cena: 2085,19 zł Przejdź do sklepu

Robot odkurzający mopujący Roborock S8 White

Robot odkurzający mopujący Roborock S8 wyposażony jest w gumową szczotkę główną DuoRoller, która jeszcze dokładniej zbiera kurz, włosy i sierść. Dodatkowo soniczny mop, który przesuwa się 3000 razy na minutę, dokładnie zmywa zabrudzenia. Robot może unieść mop na wysokość 5 mm, co daje mu możliwość przesuwania się po dywanie.

Technologia wykrywania przeszkód 3D Structured light, a więc połączona praca kamery RGB, czujnika podczerwieni oraz mapowania otoczenia umożliwia dokładne i precyzyjne sprzątanie i dotarcie w zakamarki. Robotem można sterować z poziomu panelu dotykowego oraz za pomocą aplikacji Roborock, którą można pobrać na telefon. Po zakończonym odkurzaniu lub w momencie wyczerpania się akumulatora litowo-jonowego robot zjeżdża do stacji ładującej, skąd po naładowaniu wraca do przerwanej pracy. W zestawie: zasilacz, stacja ładująca, pojemnik na wodę oraz potrójna szczotka obrotowa.

Specyfikacja techniczna

  • Pojemność zbiornika na kurz: 600 g
  • Waga: 7,04 kg
  • Wymiary: 33 x 33 x 7 cm

Cena: 3299,00 zł Cena: 2499,00 zł Przejdź do sklepu

Robot odkurzający i mopujący Lefant N3

Robot odkurzający i mopujący Lefant wyposażony jest w laserowy czujnik, który wykrywa wszelkie zanieczyszczenia, kurz czy włosy. Soniczny mop o szerokości 28 cm, który wibruje z częstotliwością 12 000 razy na minutę skutecznie usuwa zabrudzenia. W sterowanym elektrycznie zbiorniku na wodę mamy możliwość kontroli przepływu wody – trzy ustawienia. Daje to możliwość jeszcze lepszego sprzątania, zwiększając lub zmniejszając poziom nawilżenia mopa.

Robot Lefant N3W mapuje powierzchnię mieszkania dzięki czujnikom laserowym i elektronicznym, dzięki czemu skutecznie omija przeszkody. Dodatkowo posiada zabezpieczenia przed upadkiem ze schodów i zaplątaniem na przykład w kable. Odkurzacz włączony w trybie mopowania omija dywany i chodniki, natomiast w trybie odkurzania automatycznie zwiększa moc ssania na miękkich powierzchniach. W pełni naładowana bateria litowo-jonowa umożliwia nawet do 200 minut sprzątania. Urządzeniem można sterować poprzez aplikację Lefant lub za pomocą komendy głosowej Amazon Alexa i Google Home.

Specyfikacja techniczna

  • Pojemność zbiornika na kurz: 610 ml
  • Wymiary: 32 x 32 x 9,4 cm
  • Waga: 5,13 kg

Cena: 3399,15 zł Cena: 2799,99 zł Przejdź do sklepu

Zainteresował Cię ten temat? Oto jeszcze jeden model: iRobot w promocji na Amazon Prime Day? Ten model jest w dobrej cenie.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.