NewKern KE-7001 – co to za robot? Wygląda jak Thermomix, ale jest dużo tańszy. Kosztuje jednak więcej niż popularny Monsieur Cuisine. Czy warto sobie nim zawracać głowę?

Alternatywa dla Thermomixa? Dla Monsieur Cuisine z pewnością nie, skoro cena jest praktycznie dwukrotnie wyższa. Co potrafi ten przedziwny multicooker i czy warto rozważyć zakup? Przyjrzyjmy się jego funkcjom.

NewKern KE-7001 – co to za robot?

Urządzenie wyposażono w silnik o wysokiej wydajności. Producent przekonuje, że może on zagnieść 1 kg ciasta na chleb w zaledwie 3 minuty. Robot oferuje też możliwość zmieniania kierunku mieszania do przodu i do tyłu, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność urządzenia.

Ciekawie prezentuje się wbudowana baza przepisów. Urządzenie zawiera bowiem aż 175 wstępnie zainstalowanych receptur, które wyświetlane są na 7-calowym ekranie dotykowym. Dodatkowo, dzięki połączeniu Wi-Fi, jest możliwość ciągłej aktualizacji przepisów. Receptury krok po kroku (z prowadzeniem audio!) są dostępne w wielu językach, w tym w angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

NewKern KE-7001 oferuje 12 automatycznych trybów gotowania, które obejmują ugniatanie, emulgowanie, smażenie, gulasz, mielenie, siekanie, fermentację, gotowanie na parze, czajnik, sous-vide (do 24 godzin), szybkie ogrzewanie i samoczyszczenie. Dodatkowo, istnieje możliwość tworzenia własnych dań, korzystając z trybu ręcznego. Regulacja temperatury w zakresie 40-120°C oraz prędkość mieszania od 50 do 11000 obr./min dają w zasadzie pełną kontrolę nad procesem gotowania.

Zestaw zawiera szkło mieszane, łatwe w montażu ostrze, szpatułkę, kosz do simmera, mieszadło motylkowe oraz 2-poziomowy zestaw do gotowania na parze z pokrywką.

Czy się opłaca?

NewKern KE-7001 kosztuje na platformie sprzedażowej Amazon 3928,17 zł. Jeszcze dziś można go upolować z 20-procentowym rabatem, czyli za 3142,54 zł.

Porównajmy sobie tę ofertę z propozycją od firmy Vorwerk. Do niedawna Thermomix TM6 kosztował 5745 zł. Jednak w lutym 2023 roku cena ta wzrosła o 250 zł. Dziś za ten sprzęt trzeba więc zapłacić 5995 zł. Można też kupić TM6 w zestawie z dodatkową przystawką Thermomix Friend – wówczas trzeba przygotować 7710 zł. Za cenę Thermomixa można więc mieć 2 sztuki NewKern KE-7001.

Jeśli porównać tego robota do urządzenia z Lidla, wychodzi znacznie mniej korzystnie. Standardowa cena Monsieur Cuisine Smart to 2499 zł. Z kolei model starszy, Monsieur Cuisine Connect, kosztuje obecnie 1899 zł. W tych pieniądzach zyskujemy sprzęt od dobrze już znanego producenta Silvercrest i nie obawiamy się o ewentualną obsługę posprzedażową.

Zobacz też ofertę Russell Hobbs na Amazon Prime Day!

Ten tekst może zawierać linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.