Tańszy niż Thermomix, ale droższy niż Monsieur Cuisine… Wielofunkcyjny robot mało znanej marki teraz 20% taniej na Amazon

NewKern KE-7001 – co to za robot? Wygląda jak Thermomix, ale jest dużo tańszy. Kosztuje jednak więcej niż popularny Monsieur Cuisine. Czy warto sobie nim zawracać głowę?

Alternatywa dla Thermomixa? Dla Monsieur Cuisine z pewnością nie, skoro cena jest praktycznie dwukrotnie wyższa. Co potrafi ten przedziwny multicooker i czy warto rozważyć zakup? Przyjrzyjmy się jego funkcjom.

NewKern KE-7001 – co to za robot?

Urządzenie wyposażono w silnik o wysokiej wydajności. Producent przekonuje, że może on zagnieść 1 kg ciasta na chleb w zaledwie 3 minuty. Robot oferuje też możliwość zmieniania kierunku mieszania do przodu i do tyłu, co jeszcze bardziej zwiększa wszechstronność urządzenia.

NewKern KE-7001

Ciekawie prezentuje się wbudowana baza przepisów. Urządzenie zawiera bowiem aż 175 wstępnie zainstalowanych receptur, które wyświetlane są na 7-calowym ekranie dotykowym. Dodatkowo, dzięki połączeniu Wi-Fi, jest możliwość ciągłej aktualizacji przepisów. Receptury krok po kroku (z prowadzeniem audio!) są dostępne w wielu językach, w tym w angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

NewKern KE-7001 oferuje 12 automatycznych trybów gotowania, które obejmują ugniatanie, emulgowanie, smażenie, gulasz, mielenie, siekanie, fermentację, gotowanie na parze, czajnik, sous-vide (do 24 godzin), szybkie ogrzewanie i samoczyszczenie. Dodatkowo, istnieje możliwość tworzenia własnych dań, korzystając z trybu ręcznego. Regulacja temperatury w zakresie 40-120°C oraz prędkość mieszania od 50 do 11000 obr./min dają w zasadzie pełną kontrolę nad procesem gotowania.

NewKern KE-7001

Zestaw zawiera szkło mieszane, łatwe w montażu ostrze, szpatułkę, kosz do simmera, mieszadło motylkowe oraz 2-poziomowy zestaw do gotowania na parze z pokrywką.

Czy się opłaca?

NewKern KE-7001 kosztuje na platformie sprzedażowej Amazon 3928,17 zł. Jeszcze dziś można go upolować z 20-procentowym rabatem, czyli za 3142,54 zł.

Porównajmy sobie tę ofertę z propozycją od firmy Vorwerk. Do niedawna Thermomix TM6 kosztował 5745 zł. Jednak w lutym 2023 roku cena ta wzrosła o 250 zł. Dziś za ten sprzęt trzeba więc zapłacić 5995 zł. Można też kupić TM6 w zestawie z dodatkową przystawką Thermomix Friend – wówczas trzeba przygotować 7710 zł. Za cenę Thermomixa można więc mieć 2 sztuki NewKern KE-7001.

Jeśli porównać tego robota do urządzenia z Lidla, wychodzi znacznie mniej korzystnie. Standardowa cena Monsieur Cuisine Smart to 2499 zł. Z kolei model starszy, Monsieur Cuisine Connect, kosztuje obecnie 1899 zł. W tych pieniądzach zyskujemy sprzęt od dobrze już znanego producenta Silvercrest i nie obawiamy się o ewentualną obsługę posprzedażową.

Zobacz też ofertę Russell Hobbs na Amazon Prime Day!

Ten tekst może zawierać linki afiliacyjne do naszych partnerów. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.