Szukasz nowinek technologicznych do swojego ogrodu? Oto właśnie pojawia się taka szansa. Robot koszący w promocyjnej cenie.

Zadaniem robota koszącego jest odciążyć nas od częstego koszenia. Roboty koszące to samojezdne i automatyczne urządzenia, które według ustalonego harmonogramu regularnie ścinają murawę. Dzięki temu, że jest ona koszona kilka razy w tygodniu, pozostałości ściętej trawy opadają w kierunku gleby, gdzie rozkładają się stanowiąc naturalny nawóz organiczny. Trawa dzięki temu, staje się mocniejsza i zagęszcza się.

Aktualnie w promocyjnej cenie w sklepie internetowym Amazon można kupić robota koszącego Optimow S marki Greenworks, który jest przeznaczony do koszenia trawników na powierzchni do 300 m2. Można go nabyć taniej aż o 850 zł.

Greenworks robot koszący Optimow S

Przed pierwszym uruchomieniem robota należy rozwinąć przewód ograniczający, który należy albo wkopać w ziemię, albo użyć szpil mocujących. Po podłączeniu stacji ładującej wystarczy pobrać na smartfon aplikację GreenGuide. Następnie z robotem łączymy się przez Bluetooth. Dzięki aplikacji zyskujemy dostęp do zarządzania pracą robota. Można sprawdzić ile dziś skosił trawy i ile mu jeszcze zostało albo na przykład zmienić porę koszenia. Optimow S wyróżnia się także cichą pracą. Koszący robot generuje hałas na poziomie 61 dB, co można porównać do włączonego odkurzacza.

Robot koszący Optimow S dobrze sprawdzi się w ogrodach o mniejszej powierzchni, do 300 m2, w których nachylenie terenu nie przekracza 30%. Kosiarka jednorazowo ścina pas trawy o szerokości 17 cm. Po rozładowaniu się akumulatora robot automatycznie zjeżdża do stacji ładującej, skąd po naładowaniu wyjeżdża i kontunuuje swoją pracę.

Robot Optimow S zabezpieczony jest przed kradzieżą i przed uruchomieniem przez inne osoby, na przykład dzieci, kodem PIN. Kod ten znany jest tylko właścicielowi, który chcąc uruchomić robota wpisuje kod na kalwiaturze urządzenia. Warto wiedzieć, że robot ten objęty jest aż trzyletnim okresem gwarancyjnym.

Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Po zakończonej pracy wystarczy umyć go wężem ogrodowym. Co istotne, robot jest w pełni wodoodporny, nie musimy się więc obawiać, że uszkodzimy układ elektroniczny.

Specyfikacja techniczna

  • Powierzchnia: do 300 m2
  • Nachylenie terenu: 30%
  • Poziom hałasu: 61 dB
  • Waga: 16,4 kg
  • Szerokość cięcia: 17 cm
  • Wymiary: 96 x 38 x 101 cm
  • Gwarancja: 36 miesięcy

Cena: 2600,88 zł Cena: 1743,93 zł Przejdź do sklepu

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.