Współcześnie wiele ważnych funkcji, z których kierowcy korzystają podczas jazdy samochodem, takich jak nawigacja GPS, system głośnomówiący i odtwarzanie muzyki, obsługuje jedno urządzenie, czyli smartfon. Niemniej jednak korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu może być niebezpieczne. Usługi takie jak Android Auto i Car Play miały na celu zminimalizowanie tego problemu, jednak nie wszystkie samochody oferują odpowiednią integrację z telefonami i tymi aplikacjami. Co więcej, nawet w przypadku posiadania nowoczesnego samochodu z zaawansowanym systemem wielu kierowców wciąż preferuje woli mieć bezpośredni dostęp do ekranu smartfona.

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są uchwyty samochodowe na telefony. Te pozornie proste urządzenia odgrywają kluczową rolę w umożliwieniu kierowcom i pasażerom łatwego dostępu do swoich smartfonów, niezależnie od tego, czy potrzebują ich do korzystania z nawigacji GPS, obsługi połączeń telefonicznych, czy też chcą po prostu słuchać ulubionej muzyki podczas jazdy. Wybór odpowiedniego uchwytu samochodowego może mieć ogromne znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa w trakcie podróży.

Uchwyty samochodowe – niezbędne dla każdego kierowcy?

W niniejszym artykule przedstawiamy 6 najciekawszych naszym zdaniem uchwytów samochodowych na telefony dostępnych na rynku. Rozważymy różne typy uchwytów, ich zalety i wady, a także kluczowe kryteria, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozwiązania do naszego pojazdu. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym kierowcą, który szuka ulepszeń w swoim samochodzie, czy też nowicjuszem w dziedzinie akcesoriów motoryzacyjnych, nasz przegląd pomoże Ci podjąć właściwą decyzję i cieszyć się pełnią możliwości swojego smartfona w trakcie podróży.

Uchwyty montowane są w aucie na różne sposoby – najczęściej za pomocą przyssawki na szybie albo w kracie wentylacyjnej auta. Nieco droższe uchwyty pozwalają użytkownikom na zupełną dowolność w wyborze miejsca do montażu. Wybór sprowadza się bowiem do indywidualnych preferencji oraz do tego, z jakiego auta korzystamy. W niektórych samochodach położenie kratek wentylacyjnych utrudnia zamontowanie tam uchwytu; czasami ma też znaczenie, czy kratki są pionowe czy poziome.

Chociaż można pomyśleć, że uchwyt to jednofunkcyjne, zupełnie podstawowe wyposażenie kierowcy, niektóre modele wzbogacane są o nowe funkcje. Wiele z dostępnych obecnie na rynku sprzętów pozwala na indukcyjne ładowanie smartfona w trakcie jazdy. To wielka wygoda: wystarczy umieścić nasz telefon w uchwycie, a nie tylko mamy w niego wgląd w trakcie jazdy, ale nie musimy też martwić się o jego rozładowanie podczas trasy. W naszym rankingu wybraliśmy 6 modeli, które umożliwiają indukcyjne ładowanie – warto przyjrzeć się tym sprzętom i zastanowić się, który najlepiej będzie odpowiadać naszym potrzebom.

1. Xblitz Aurum Black

Aurum Black to uchwyt, który doceniło już tysiące kierowców: to jeden z najlepiej sprzedających się modeli marki XBLITZ. Nic dziwnego: za niewielką cenę zapewnia on wszystko, czego można oczekiwać od takiego urządzenia – i więcej. Dzięki technologii szybkiego ładowania indukcyjnego (15 W) nie musisz obawiać się, że zostaniesz bez telefonu na dłuższej trasie. Nie ma też powodów do obaw o przegrzewanie smartfona.

Aurum posiada automatyczne skrzydełka, dostosowują się do telefonu o dowolnym rozmiarze i pewnie go utrzymają. Atrakcyjny jest też design uchwytu, dzięki któremu uchwyt dobrze komponuje się we wnętrzu każdego samochodu. Jest solidnie wykonany: uchwyt montowany jest na klatce wentylacyjnej i można mieć pewność, że telefon nie wypadnie ani nie przesunie się nawet podczas jazdy po nierównym terenie. Aurum Black to użyteczny, prosty i niedrogi uchwyt, który może spełnić oczekiwania większości kierowców.

Cena: 89 zł – zobacz ofertę

Przeczytaj również naszą pełną recenzję Xblitz Aurum Black

2. Xblitz Smart 2

Smart 2 od Xblitz wyposażono w innowacyjną cewkę ładującą, która automatycznie dostosowuje się do tej znajdującej się w smartfonie. Dzięki temu proces indukcyjnego ładowania jest bardziej efektywny, a każdy model smartfona, bez względu na jego rozmiar, trzyma się uchwytu idealnie. Ten uchwyt jest kompatybilny z technologią MagSafe, dzięki czemu umożliwia szybkie i bezpieczne ładowanie bez ryzyka przegrzania. Olbrzymim atutem jest możliwość montażu na trzy różne sposoby, zależnie od indywidualnych preferencji kierowcy: na kratce wentylacyjnej, na kokpicie lub na szybie. Konstrukcja uchwytu jest solidna, gwarantując pewne i stabilne trzymanie telefonu. Jeśli zatem szukasz czegoś wszechstronnego i wydajnego, Smart 2 od Xblitz to świetna propozycja.

Cena: 179 zł – zobacz ofertę

3. Reinston Ultra EUT25

Uchwyt Ultra EUT25 marki Reinston to nowoczesne urządzenie, które możemy zamontować w dowolnym miejscu na szybie lub desce rozdzielczej, korzystając z przyssawki mocującej, lub na kratce wentylacyjnej za pomocą klipsa. Ramiona o maksymalnej rozpiętości 9,7 cm automatycznie zatrzaskują się, dopasowując się do telefonu. Co ważne, głowica uchwytu jest obrotowa, dzięki czemu w każdej chwili możemy zmieniać ustawienie ekranu na poziome lub pionowe – zależnie od tego, czy korzystamy z nawigacji, czy też oglądamy coś podczas dłuższych postojów.
Reinston EUT25 został wyposażony w funkcję bezprzewodowego ładowania indukcyjnego o mocy 15W w najpopularniejszym standardzie Qi, dzięki czemu – podobnie jak powyższe modele – w każdej chwili może ładować smartfona. Dzięki temu nie ma ryzyka, że podczas jazdy rozładuje Ci się bateria.

Cena: 199 zł – zobacz ofertę

4. Xblitz G PRO

Uchwyt G PRO marki Xblitz został wyposażony w szybkie ładowanie indukcyjne, zapewniając jednocześnie ochronę przed przegrzewaniem. Głowica uchwytu jest pozioma. To dlatego, że model ten jest specjalnie zaprojektowany z myślą o większych urządzeniach, takich jak rozkładane smartfony oraz tablety. Co istotne, ten uchwyt oferuje także trzy różne metody montażu, pozwalając na umieszczenie go na kratce wentylacyjnej, na desce rozdzielczej czy na szybie pojazdu, co sprawia, że jest on wszechstronny i dostosowany do różnych potrzeb użytkowników, podobnie jak model Smart 2. T prawdopodobnie najlepsza oferta dla osób, które podczas jazd samochodem chcą mieć dostęp do tableta albo korzystają z urządzeń o większym ekranie niż standardowe smartfony.

Cena: 179 zł – zobacz ofertę

5. 3mk Drive & Charge

Kolejny uchwyt, który pozwala na indukcyjne ładowanie telefonu – tym razem marki 3mk. Samo ładowanie jest szybkie (15 W), a jednocześnie producent zapewnia, że nie przegrzewa telefonu. Dzięki elastycznym zaczepom możliwy jest montaż uchwytu na desce rozdzielczej albo na szybie, a samo mocowanie urządzenia jest bardzo proste. Drive & Charge to model o nowoczesnym, eleganckim designie, a doskonałe wykończenie sprawia, że smartfon doskonale trzyma się uchwytu – nie ma ryzyka, że wypadnie na zakręcie albo podczas jazdy na wybojach.

Cena: 149, 99 zł – zobacz ofertę

6. Xblitz GX3

GX3 to jeszcze jeden warty polecenia uchwyt marki Xblitz. Ma elegancki wygląd i wspiera szybkie ładowanie bezprzewodowe, nie powodując jednocześnie przegrzewania się telefonu. To, co czyni go wyjątkowym, to jego zdolność do obracania się o 90 stopni jednym ruchem, co umożliwia umieszczenie telefonu w trybie poziomym. To z kolei zwiększa wygodę korzystania z nawigacji na smartfonie. Jego dużą zaletą jest zatem wszechstronność, a do tego nie ma ryzyka wypadnięcia – bardzo solidnie trzyma telefon.

Cena: 169 zł – zobacz ofertę

Materiał zawiera linki reklamowe od naszych sklepów partnerskich. Publikacja odnośników nie ma wpływu na opinie i oceny zawarte w treści.

Koniecznie przeczytaj również nasz ranking wideorejestratorów samochodowych!