Mimo tego, że Monsieur Cuisine potocznie zwany Lidlomixem gotuje dla nas praktycznie bezobsługowo, to mógłby robić zdecydowanie więcej. Właśnie dlatego wiele firm produkuje i wymyśla swoje akcesoria udoskonalające funkcje multicookera z Lidla.

Najpopularniejszym akcesorium, na którego zakup decydują się posiadacze konkurenta Thermomixa, jest właśnie krajalnicza do warzyw. Dane, które udostępnia nam Amazon, pokazują, że jest to świetny dodatek, po który sięgają setki klientów.

Po co zamiennik, skoro Lidl sprzedaje dedykowaną krajalnicę do Monsieur Cuisine?

Patrząc na ilość sprzedanych przez Amazon szatkownic Wundermix można przypuszczać, że za niską ceną idzie niedostateczna jakość oryginału. Spodziewam się, że w pierwszej kolejności najwięcej osób sięga po produkt od Silvercrest i gdy ten przestanie spełniać swoje funkcje, sięgają po coś, co będzie działało dłużej.

Nasadka do krojenia i tarcia do robota od Silvercrest [„oryginał”]

Obudowa akcesorium wykonana jest w całości z przezroczystego plastiku — zarówno element mocowany na urządzenie jak i „popychaczka”. Natomiast tarcza tnąca wyprodukowana jest ze stali szlachetnej. Dzięki temu wszystkie elementy można myć w zmywarce.

Ostrze jest dwustronne. Z jednej strony tarcza tnie produkty na plasterki, a z drugiej trze i tnie na słupki.

Cena produktu to 169 złotych + koszty wysyłki (8,99-10,99 złotych). Akcesorium pasuje zarówno do modelu Smart jak i Connect.

Zobacz ofertę w sklepie

przystawka do krojenia warzyw do Monsieur Cuisine

Po które przystawki do krojenia warzyw sięga najwięcej osób?

Producentem, który został najbardziej doceniony przez właścicieli zarówno Thermomixa jak i Monsieur Cuisine jest z pewnością Wundermix. Jest to niemieckie przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w tworzeniu kuchennych akcesoriów.

Szczególnie docenione przez konsumentów zostały akcesoria do popularnych multicookerów. Oprócz szatkownic znajdziemy tam między innymi wyciskarki do owoców, jajowary czy formy do pieczenia. Produkty Wundermix cieszą się manem niezawodnych i wykonanych z dobrej jakości tworzyw.

Krajalnica WunderSlicer od Wundermix

Cena: 424,95 złotych przejdź do sklepu

przystawka do krojenia warzyw do Monsieur Cuisine

Już na pierwszy rzut oka widać, że nawet plastikowe elementy, z których wykonana została obudowa krajalnicy, są lepszej jakości. Osoby, które kupiły produkt, ubolewają nad wygórowaną ceną w porównaniu do oryginału, jednak wybaczają ją dzięki jakości i wygodzie, jakie otrzymały.

Całość można również myć w zmywarce. Jednak tym razem dostajemy dwie dwustronne tarcze tnąco- trące. Oznacza to, że do dyspozycji użytkowników oddane są aż 4 sposoby cięcia – 2 grubości plasterków oraz 2 grubości tarcia.

Produkt jest dostępny w niemieckim sklepie producenta lub na polskim Amazon w cenie 424,95 złotych. Akcesorium pasuje zarówno do modelu Smart jak i Connect.

przystawka do krojenia warzyw do Monsieur Cuisine  warzywa talerzu

Krajalnica spiralna WunderZoodler od Wundermix

Cena: 249,95 złotych przejdź do sklepu

przystawka do krojenia warzyw do Monsieur Cuisine spiralna

Ciekawą wariacją, której już na pewno nie znajdziemy w ofercie Lidla, jest krajalnica umożliwiające cięcie warzyw w finezyjne spirale. Jest to rozszerzenie do wcześniej wspomnianego WunderSlicer. Oznacza to, że do skorzystania ze sprzętu potrzebne są obydwa akcesoria. Oryginalnie takie urządzenia są nazywane spiralizerami i z mojego doświadczenia, ręczna zabawa takim akcesorium wymaga dużo wprawy i cierpliwości. Natomiast tutaj wystarczy z równomierną siłą dociskać warzywa i gotowe. Akcesorium pasuje zarówno do modelu Smart jak i Connect.

przystawka do krojenia warzyw do Monsieur Cuisine spiralna warzywa na talerzu