Amazon Prime Day… czas start! Co można upolować w promocyjnej cenie? Może warto skusić się na flagowy produkt od Amazon, czyli czytniki Kindle?

Lubisz czytać, ale noszenie opasłych tomów cię przeraża? A może twoja domowa biblioteczka pęka już w szwach, jednak wciąż masz apetyt na więcej lektur? Rozwiązaniem może być Kindle, czyli czytnik, który możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Kindle – czy warto kupić?

Tradycyjne książki coraz częściej ustępują dziś miejsca elektronicznym wersjom. Jednym z najpopularniejszych urządzeń do czytania e-booków jest oczywiście Kindle – czytnik stworzony przez Amazon. Ale czy warto zainwestować w to urządzenie? Czy Kindle jest naprawdę w stanie zastąpić tradycyjną książkę?

Największym atutem Kindle jest oczywiście jego przenośność. W przeciwieństwie do tradycyjnych książek, Kindle mieści setki, a nawet tysiące książek w jednym urządzeniu. Dzięki temu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, masz dostęp do ulubionych lektur. Kindle jest lekki, poręczny i wygodny.

Kolejnym atutem Kindle jest dopracowany wyświetlacz. Dzięki technologii e-papieru, ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. W dodatku nie męczy oczu. Dzięki temu czytanie na Kindle przypomina czytanie z tradycyjnej książki. Kindle oferuje również wiele udogodnień: można dobrać rozmiar czcionki, skorzystać z funkcji zakładek, wyszukiwać różne treści. Wszystko jest tak przemyślane, by jak najlepiej imitować prawdziwą książkę.

Kindle w promocji na Amazon Prime

Jakie modele Kindle są aktualnie w promocji w ramach Amazon Prime? Oto, co można upolować w ramach tej oferty.

Kindle (2022)

Jeśli szukasz prostego i solidnego urządzenia do czytania e-booków, to podstawowy model Kindle będzie dla ciebie idealny. Ekran tego modelu ma 6 cali i rozdzielczość 300 ppi. Wyświetlacz jest podświetlany 4 diodami i posiada powłokę antyrefleksyjną, co oznacza, że możesz czytać nawet w jasnym świetle słonecznym. Dodatkowo, Kindle ma 16 GB pamięci, umożliwia komunikację przez Wi-Fi i Bluetooth, a jego bateria może wytrzymać nawet do 6 tygodni pracy na jednym naładowaniu. To solidny i sprawdzony sprzęt dla osób, które cenią sobie prostotę i nie potrzebują dodatkowych bajerów.

Kindle (2022)

Kupisz go tutaj za 369,99 zł zamiast 509,99 zł (rabat wynosi 27%).

Kindle Paperwhite (16 GB)

Najnowszy model. Ma wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala, a także cieńsze krawędzie, co sprawia, że korzystanie z niego jest jeszcze bardziej komfortowe. Antyrefleksyjny ekran o rozdzielczości 300 ppi zapewnia czytanie jak z prawdziwego papieru. Podświetlenie wyświetlacza jest regulowane – można zmienić odcień ekranu z białego na bursztynowy, co znacząco wpływa na komfort czytania. Bateria może wytrzymać nawet do 10 tygodni, a przewracanie stron jest o 20% szybsze w porównaniu do poprzedniej generacji. Dodatkowo, jest wodoodporny.

Kindle Paperwhite (16 GB)

Kupisz go tutaj za 559,99 zł zamiast 789,99 zł (rabat wynosi 29%).

Kindle Paperwhite Signature Edition (32 GB)

Jest to model wzbogacony o dodatkowe funkcje. Wśród nich jest Nightlight, czyli funkcja dostosowania oświetlenia w ciemności. Co ciekawe, czytnik ten ma możliwość ładowania bezprzewodowego. Wersja ta oferuje również większą pamięć – aż 32 GB. Poza tymi różnicami, model ten jest praktycznie identyczny jak wyżej opisana wersja. Ma 6,8-calowy antyrefleksyjny wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi. Jest również wodoodporny (zgodnie z normą IPX8).

Kindle Paperwhite Signature Edition (32 GB)

Kupisz go tutaj za 604,99 zł zamiast 869,99 zł (rabat wynosi 30%).

To zestawienie zawiera linki afiliacyjne do naszego partnera. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.