Amazon Prime Day… czas start! Co można upolować w promocyjnej cenie? Może warto skusić się na flagowy produkt od Amazon, czyli czytniki Kindle?

Lubisz czytać, ale noszenie opasłych tomów cię przeraża? A może twoja domowa biblioteczka pęka już w szwach, jednak wciąż masz apetyt na więcej lektur? Rozwiązaniem może być Kindle, czyli czytnik, który możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Kindle – czy warto kupić?

Tradycyjne książki coraz częściej ustępują dziś miejsca elektronicznym wersjom. Jednym z najpopularniejszych urządzeń do czytania e-booków jest oczywiście Kindle – czytnik stworzony przez Amazon. Ale czy warto zainwestować w to urządzenie? Czy Kindle jest naprawdę w stanie zastąpić tradycyjną książkę?

Największym atutem Kindle jest oczywiście jego przenośność. W przeciwieństwie do tradycyjnych książek, Kindle mieści setki, a nawet tysiące książek w jednym urządzeniu. Dzięki temu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, masz dostęp do ulubionych lektur. Kindle jest lekki, poręczny i wygodny.

Kolejnym atutem Kindle jest dopracowany wyświetlacz. Dzięki technologii e-papieru, ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. W dodatku nie męczy oczu. Dzięki temu czytanie na Kindle przypomina czytanie z tradycyjnej książki. Kindle oferuje również wiele udogodnień: można dobrać rozmiar czcionki, skorzystać z funkcji zakładek, wyszukiwać różne treści. Wszystko jest tak przemyślane, by jak najlepiej imitować prawdziwą książkę.

Kindle w promocji na Amazon Prime

Jakie modele Kindle są aktualnie w promocji w ramach Amazon Prime? Oto, co można upolować w ramach tej oferty.

Kindle (2022)

Jeśli szukasz prostego i solidnego urządzenia do czytania e-booków, to podstawowy model Kindle będzie dla ciebie idealny. Ekran tego modelu ma 6 cali i rozdzielczość 300 ppi. Wyświetlacz jest podświetlany 4 diodami i posiada powłokę antyrefleksyjną, co oznacza, że możesz czytać nawet w jasnym świetle słonecznym. Dodatkowo, Kindle ma 16 GB pamięci, umożliwia komunikację przez Wi-Fi i Bluetooth, a jego bateria może wytrzymać nawet do 6 tygodni pracy na jednym naładowaniu. To solidny i sprawdzony sprzęt dla osób, które cenią sobie prostotę i nie potrzebują dodatkowych bajerów.

Kupisz go tutaj za 369,99 zł zamiast 509,99 zł (rabat wynosi 27%).

Kindle Paperwhite (16 GB)

Najnowszy model. Ma wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala, a także cieńsze krawędzie, co sprawia, że korzystanie z niego jest jeszcze bardziej komfortowe. Antyrefleksyjny ekran o rozdzielczości 300 ppi zapewnia czytanie jak z prawdziwego papieru. Podświetlenie wyświetlacza jest regulowane – można zmienić odcień ekranu z białego na bursztynowy, co znacząco wpływa na komfort czytania. Bateria może wytrzymać nawet do 10 tygodni, a przewracanie stron jest o 20% szybsze w porównaniu do poprzedniej generacji. Dodatkowo, jest wodoodporny.

Kupisz go tutaj za 559,99 zł zamiast 789,99 zł (rabat wynosi 29%).

Kindle Paperwhite Signature Edition (32 GB)

Jest to model wzbogacony o dodatkowe funkcje. Wśród nich jest Nightlight, czyli funkcja dostosowania oświetlenia w ciemności. Co ciekawe, czytnik ten ma możliwość ładowania bezprzewodowego. Wersja ta oferuje również większą pamięć – aż 32 GB. Poza tymi różnicami, model ten jest praktycznie identyczny jak wyżej opisana wersja. Ma 6,8-calowy antyrefleksyjny wyświetlacz o rozdzielczości 300 ppi. Jest również wodoodporny (zgodnie z normą IPX8).

Kupisz go tutaj za 604,99 zł zamiast 869,99 zł (rabat wynosi 30%).

To zestawienie zawiera linki afiliacyjne do naszego partnera. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z tych odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.