Thermomix w Twojej kuchni jeszcze przed oficjalnym zakupem? Objaśniamy, jak w posiadanie kultowego robota wejdziesz w 2024 roku

Nowy rok, nowa cena, a proces sprzedażowy wciąż ten sam. Aby kupić urządzenie Thermomix, wciąż trzeba się nieco postarać. Droga do do celu jest dłuższa niż zwykle, a przebyć musi ją każdy, kto pragnie mieć pomocnika od Vorwerk na własność. Jeśli zatem jesteś na nią gotowy, sprawdź, co zrobić, aby uwielbiany przez miliony robot stał się częścią także Twoich codziennych kulinarnych przygód.

Podobno kto szuka, nie błądzi. Jeśli więc poszukujesz odpowiedzi na związane z zakupem wymarzonego Thermomixa pytania, to wiedz, że dobrze trafiłeś. Początek roku to świetny moment na podejmowanie śmiałych życiowych decyzji i stawianie sobie tych bardziej wymagających wyzwań. A skoro trafiłeś na ten tekst, to z pewnością już wiesz, że pozyskanie nowego Thermomixa niewątpliwie wyzwaniem jest.

Jak kupić Thermomixa ?

Pozyskanie na własność Thermomixa nie jest rzeczą trudną, ale wymaga trochę więcej wysiłku niż wizyta w pobliskim markecie. Nowego urządzenia nie znajdziesz na stronach popularnych sklepów internetowych. Dlaczego? Odpowiedzialna za urządzenie Grupa Vorwerk nie sprzedaje swojego flagowego produktu w żadnym z sieciowych sklepów. Co więcej nie ma również możliwości nabycia go za pomocą kilku kliknięć na stronie producenta. Firma Vorwerk bowiem dystrybuuje swojego Graala tylko i wyłącznie drogą bezpośrednią. W jaki zatem sposób możesz zostać właścicielem oryginalnego Thermomixa?

Jedyną możliwością, która pozwala chętnym wejść w posiadanie tego sprzętu, jest kontakt z przedstawicielem handlowym marki i umówienie się na prezentację. I choć w pierwszym momencie może się to wydawać nieco dziwne i onieśmielające, takie spotkanie nie musi być wcale w swojej formule kłopotliwe, zwłaszcza gdy spojrzymy na płynące z niego korzyści. Jakie? Dobre jedzenie w miłej atmosferze i rozwianie nawet największych obaw potencjalnych nabywców to zdecydowanie plusy całego wydarzenia.

thermomixa sparkling black

Jak wygląda prezentacja Thermomixa?

Prezentacja Thermomixa, choć jest pewnego rodzaju spotkaniem biznesowym, przypomina raczej niezobowiązujące do podejmowania żadnych decyzji mini wydarzenie towarzyskie. W trakcie bezpłatnego eventu nikt nie będzie nas przymuszał do zakupu, a przedstawiciel handlowy nie powinien okazywać rozczarowania w przypadku braku natychmiastowego zamówienia na produkt. Jakby nie patrzeć urządzenie od Vorwerk do najtańszych nie należy, więc lepiej dobrze decyzję o zakupie przemyśleć, zwłaszcza że pokazowe gotowanie nie jest jedyną szansą na zawarcie umowy kupna-sprzedaży. Goszczący w naszym domu partner marki z pewnością poinformuje nas, gdzie powinniśmy się zwrócić, gdy już pewność co do chęci sfinalizowania transakcji zyskamy.

thermomix-vorwerk-tm

Do spotkania z przedstawicielem handlowym nie trzeba się też jakoś szczególnie przygotowywać. Warto jednak zadbać o wystarczającą ilość miejsca, w którym odbędzie się spotkanie (z pewnością doskonale nada się np. stół), a także zarezerwować sobie kilkadziesiąt minut wolnego czasu. Możemy też zaprosić znajomych, którzy chcieliby przyjrzeć się, jak wygląda gotowanie z Thermomixem i skosztować świeżych potraw. Prezenter z pewnością ucieszy się z szerszego grona potencjalnych nabywców. Warto jednak pamiętać, że w przypadku większej grupy osób, z których każda ma własne upodobania kulinarne, czas prezentacji może ulegać zmianie. Standardowo jednak na spotkanie przeznacza się od półtorej do dwóch i pół godziny.

Podczas prezentacji możesz liczyć na dokładne omówienie funkcji robota. Przedstawiciel lub przedstawicielka zaprezentuje wszystkie możliwości tego sprzętu, opowie o zaletach jego użytkowania, a dodatkowo – wspólnie przyrządzicie w urządzeniu jakiś posiłek. Jest to doskonały czas na zadawanie pytań, które pomogą nam w podjęciu decyzji o zakupie. Warto wykorzystać okazję i dopytać też o funkcjonalność dodatkowych akcesoriów. Co bardziej zainteresowani mogą otrzymać również możliwość zapoznania się z dodatkową przystawką Thermomix Friend.

Nie zapominajmy jednak, że celem spotkania jest doprowadzenie do finalizacji transakcji, więc prostota obsługi i szybkość gotowania podczas prowadzonej prezentacji może być nieco przerysowana. Choć większość produktów przedstawiciel handlowy weźmie ze sobą, może zdarzyć się tak, że zostaniemy poproszeni o przygotowanie kilku składników jeszcze przed spotkaniem. W ten sposób przyrządzenie potraw z uprzednio obranych czy pociętych składników będzie naprawdę imponująco szybkie.

Thermomix

Jak kupić Thermomixa bez prezentacji?

Jak zaznaczyliśmy na początku naszego artykułu, jedyną oficjalną drogą wejścia w posiadanie fabrycznie nowego Thermomixa jest bezpośredni kontakt z przedstawicielem handlowym. Jeśli jednak z jakichś względów zdecydowanie chcemy spotkania z konsultantem uniknąć, możemy poszukać alternatywnych opcji, pozwalających na zakup urządzenia w niższej niż oficjalnie obowiązująca cena. Drogą, który warto rozważyć, będzie tutaj zakup używanego urządzenia. Thermomix z drugiej ręki będzie nie tylko tańszy, ale i dostępny niemal natychmiast. Należy jednak pamiętać, że decydując się na takie rozwiązanie, raczej nie będziemy mogli już liczyć na gwarancję producenta.

Poszukując okazji, należy też upewnić się, skąd pochodzi sprzedawany na rynku wtórnym Thermomix. Uważnie przyjrzyjmy się promocjom, na które natrafimy w sklepach czy na aukcjach internetowych. Nowy, nieużywany Thermomix w atrakcyjnej cenie, może być przedmiotem nieuczciwej sprzedaży robotów kuchennych przez przedstawicieli handlowych, prowadzonej wbrew zaleceniom ich pracodawcy.

Nasze doświadczenia

Przed kilkoma laty miałem przyjemność osobiście uczestniczyć w prezentacji Thermomixa – i rzeczywiście użycie słowa „przyjemność” nie jest tu nadużyciem. Pamiętając, że takie spotkanie w żaden sposób nie zobowiązuje nas jeszcze do zakupu, może być to świetna okazja, by dowiedzieć się jak najwięcej o tym sprzęcie i na własne oczy przekonać się, jak wygląda gotowanie z jego pomocą. A do tego wszystkiego możemy spróbować świeżo przygotowanych smakołyków w miłym towarzystwie.

Gdy przefiltrujemy trochę marketingową mowę przedstawiciela lub przedstawicielki Thermomixa, możemy przekonać się, czy jest to urządzenie, które odpowiada naszym potrzebom. Może się okazać, że mimo ogromu zalet Thermomix ze swoim bogatym menu i imponującymi możliwościami nie jest dla nas niezbędną do zaspokojenia potrzebą. Może być też wręcz przeciwnie – wszelkie tajemnice zostaną odkryte, niejasności znikną i nawet niemała cena objawi nam się jako inwestycja w sprzęt, z którego będziemy korzystać całymi latami.

Najważniejsze, aby nie bać się zadawania pytań osobie prezentującej kuchennego robota o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Warto też aktywnie zaangażować się w proces przygotowywania jedzenia, aby jak najdokładniej odkryć możliwości sprzętu od Vorwerk.

Thermomix Friend promocja kod rabatowy

Ile kosztuje Thermomix w 2024 roku?

Jeszcze na początku 2024 roku za urządzenie od Vorwerk musieliśmy zapłacić 5995 złotych. Myśląc o zakupie całego zestawu z dodatkową przystawką Thermomix Friend, trzeba było liczyć się z wydatkiem w wysokości 7710 zł. Jednak nieustanne zainteresowanie wielofunkcyjnym robotem udowodniło, że żadne koszty nie są miłośnikom kulinariów straszne, więc producent, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podniósł cenę swojego flagowego urządzenia. Obecnie wynosi ona 6450 złotych.

A i to tylko gdy mówimy o jego podstawowej wersji. Robota można bowiem wzbogacić o dowolne, co jakiś czas wprowadzane przez Vorwerk dodatkowe akcesoria. Oprócz noży miksujących, kopystek, motylków czy przystawek Varoma (do gotowania na parze), możemy do naszego urządzenia dokupić takie elementy jak osłona noża miksującego czy na przykład popychacz nakładki krojącej.

Nabywając urządzenie bezpośrednio od przedstawiciela handlowego producenta (a nie np. z drugiej ręki), możemy liczyć zarówno na 2-letnią gwarancję, jak i dodatkowy 3-letni okres zapewnionej nieodpłatnej naprawy (o ile usterka nie jest wynikiem zaniedbania lub nie powstała w wyniku celowego działania użytkownika). O czym warto jednak pamiętać, to fakt, że Usługa Nieodpłatnej Naprawy jest opcją dodatkową, a jej aktywacja wymaga wniesienia opłaty w wysokości 499 zł.

Co więcej, w czerwcu 2023 r. w ofercie pojawiła się limitowana edycja TM 6 – Sparkling Black. To przygotowane z myślą o 140-leciu firmy urządzenie miało być „ekstremalnie limitowane”. I rzeczywiście: chociaż informacje na stronie internetowej zdają się sugerować, że cały czas można zamówić czarny i mieniący się model Thermomixa w cenie klasycznego białego, otrzymaliśmy informacje od producenta, że Sparkling Black nie jest już dostępny. Chociaż jego sprzedaż była przedłużona o kilka tygodni, obecnie jedynym dostępnym modelem jest standardowy i dobrze znany TM 6 w białym kolorze.

Jeśli jednak planujesz zakup Thermomixa, ale ciężko Ci przełknąć jego regularną cenę, warto wyglądać promocji, które od czasu do czasu oferuje Vorwerk. Nie zawsze jest to rabat cenowy; czasem wraz z zakupem Thermomixa można otrzymać bez dodatkowych opłat atrakcyjne niespodzianki. Taka promocja miała miejsce we wrześniu i można było wówczas otrzymać w prezencie ręczny odkurzacz Kobold VC100. Nie sposób zgadnąć, czy i kiedy taka oferta się powtórzy, ale jeśli poszukujesz specjalnej oferty na Thermomixa, zdecydowanie warto trzymać rękę na pulsie i śledzić informacje publikowane przez producenta.

Czy warto czekać z zakupem na nowy model?

Najnowszy model multicookera, czyli TM6, jest dostępny na rynku od 2019 roku. W świecie technologii, nawet wśród sprzętów kuchennych, jest to długi okres. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w takim razie TM7 – czy też jakkolwiek nazywać się będzie kolejne wcielenie Thermomixa – ukaże się już niedługo i czy warto wstrzymywać się z zakupem. Ostatnia zmiana ceny, z którą przyszło się nam zmierzyć w ostatnich dniach, może sugerować, że na kolejne pokolenie multicookerów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jednak wszystko, co wiadomo na ten temat wiadomo, to głównie spekulacje i mniej lub bardziej prawdopodobne szacowania. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, w tym miejscu zebraliśmy informacje, jakie się dotychczas pojawiły.

I chociaż najbardziej optymistyczne prognozy mówią, że być może już w tym roku zobaczymy nowy produkt flagowej serii Vorwerk, trzeba pamiętać, że sytuacja na rynku jest niepewna, a firma ta nie słynie z szybkiego wypuszczania nowych wersji swoich sprzętów. Co jednak jeszcze ważniejsze, TM6 nie jest urządzeniem tanim, a nowy, ulepszony Thermomix prawdopodobnie będzie kosztować jeszcze więcej. Z racji tego, że w bezpośredniej sprzedaży zawsze można było kupić wyłącznie najnowszy model, ceny starszego TM 6 raczej wtedy nie spadną. Jeśli zatem przed zakupem Thermomixa powstrzymuje Cię niecierpliwe wyczekiwanie TM7, raczej nie jest to motywacja warta dłuższego przywiązania.

Czy można kupić Thermomixa TM 6 na raty?

Nie da się ukryć, że nawet jeśli Thermomix będzie nam służył latami, to zakup urządzenia jest dość obciążającym domowy budżet wydatkiem. W takiej sytuacji wiele osób ucieszyłaby możliwość rozłożenia płatności na dłuższy okres. Czy jednak możliwe jest opłacenie multicookera od Vorwerk w ratach? Choć nie jest to stała praktyka, zdarza się, że producent daje chętnym do nabycia robota taką opcję. Ostatnia oferta ratalna pojawiła się na początku listopada tego roku. Jeśli zatem interesuje Cię zakup urządzenia w wygodnej formie, warto na bieżąco śledzić pojawiające się na stronie producenta informacje.

Ile kosztuje abonament Cookidoo?

Przy zakupie Thermomixa użytkownik otrzymuje bezpłatny dostęp do aplikacji Cookidoo na 6 kolejnych miesięcy. Przez ten czas może on korzystać z tysięcy przepisów, a także licznych funkcji dodatkowych, takich jak planowanie przepisów na poszczególne dni tygodnia czy tworzenie listy zakupów. Po zakończeniu darmowego okresu abonament można przedłużyć, wykupując roczną subskrypcję. Jej koszt w 2023 roku wynosił 199 zł na rok, czyli 16,58 zł na miesiąc.

Fot. Ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group