poniedziałek, 17 czerwca

Garmin to jedna z wiodących marek na rynku urządzeń związanych ze sportem i fitnessem. W trakcie targów CES 2024 wprowadzono do sprzedaży ich nowy czujnik tętna, dedykowany przede wszystkim kobietom. HRM-Fit to specjalnie zaprojektowany klips, który można przymocować do sportowych staników. Pytanie brzmi: czy naprawdę tego potrzebujemy?

Na pewno klips brzmi lepiej niż opaska na klatkę

Gdy solidnie zabieramy się za trening, opaski na rękę okazują się niewystarczające do skutecznego monitorowania naszego wysiłku. Wtedy sięgamy po opaski na klatkę, wyposażone w czujniki, które monitorują nasze parametry z niemal medyczną precyzją. Miałam okazję korzystać z takiego wynalazku, jednakże niestety dosyć uciążliwie kolidował on z moim biustonoszem, który albo przesuwał opaskę, albo się podwijał do góry. Nowy klip od Garmin’a pozwala nam przymocować go do dolnej części sportowego stanika, bez konieczności używania dodatkowego paska.

Urządzenia ma być kompatybilny między innymi z modelami Adidas, Athleta, Nobull, Under Armour. Czujniki mają oferować wszechstronność podczas intensywnych treningów, biegania, jazdy na rowerze, treningu siłowym czy interwałach o wysokiej intensywności.

Czy z HRM-Fit skorzystają też mężczyźni?

Oczywiście, klip ma ułatwić użytkownik kobietom, ale ci, którym biustonosz z oczywistych powodów nie przeszkadza, mogą klipsy zapiąć na pasku. Niestety nie ma go w zestawie, więc trzeba nabyć go osobno.

Urządzenie jest kompatybilne z zegarkami Garmin, które rejestrują parametry takie jak dynamika biegu, czas kontaktu z podłożem, kondycja czy długość kroków. Jeśli nosimy HRM-Fit przez cały dzień, możemy również uzyskać informacje o ilości kroków, spalonych kaloriach, czasie treningu i tętnie.

Urządzenie można zamówić w oficjalnym sklepie Gamin w cenie 159,99 Euro (około 700 złotych).

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.