Premiera HRM-Fit czujnik treningowy dla kobiet od Garmina. Czy kobiety go pokochają?

Garmin to jedna z wiodących marek na rynku urządzeń związanych ze sportem i fitnessem. W trakcie targów CES 2024 wprowadzono do sprzedaży ich nowy czujnik tętna, dedykowany przede wszystkim kobietom. HRM-Fit to specjalnie zaprojektowany klips, który można przymocować do sportowych staników. Pytanie brzmi: czy naprawdę tego potrzebujemy?

Na pewno klips brzmi lepiej niż opaska na klatkę

Gdy solidnie zabieramy się za trening, opaski na rękę okazują się niewystarczające do skutecznego monitorowania naszego wysiłku. Wtedy sięgamy po opaski na klatkę, wyposażone w czujniki, które monitorują nasze parametry z niemal medyczną precyzją. Miałam okazję korzystać z takiego wynalazku, jednakże niestety dosyć uciążliwie kolidował on z moim biustonoszem, który albo przesuwał opaskę, albo się podwijał do góry. Nowy klip od Garmin’a pozwala nam przymocować go do dolnej części sportowego stanika, bez konieczności używania dodatkowego paska.

HRM-Fit czujnik treningowy dla kobiet od Garmina

Urządzenia ma być kompatybilny między innymi z modelami Adidas, Athleta, Nobull, Under Armour. Czujniki mają oferować wszechstronność podczas intensywnych treningów, biegania, jazdy na rowerze, treningu siłowym czy interwałach o wysokiej intensywności.

Czy z HRM-Fit skorzystają też mężczyźni?

Oczywiście, klip ma ułatwić użytkownik kobietom, ale ci, którym biustonosz z oczywistych powodów nie przeszkadza, mogą klipsy zapiąć na pasku. Niestety nie ma go w zestawie, więc trzeba nabyć go osobno.

Urządzenie jest kompatybilne z zegarkami Garmin, które rejestrują parametry takie jak dynamika biegu, czas kontaktu z podłożem, kondycja czy długość kroków. Jeśli nosimy HRM-Fit przez cały dzień, możemy również uzyskać informacje o ilości kroków, spalonych kaloriach, czasie treningu i tętnie.

HRM-Fit czujnik treningowy dla kobiet od Garmina

Urządzenie można zamówić w oficjalnym sklepie Gamin w cenie 159,99 Euro (około 700 złotych).