PosturePulse – proste plecy bez pajączka

Kilka lat temu szałem, popularnych wtedy, telezakupów było urządzenie o przyjemnej nazwie „Pajączek”. Nie chodziło wcale o program do edycji stron WWW w HTMLu, ale o zestaw szelek zakładanych na plecy, który wydawał dźwięki wtedy gdy, w jego mniemaniu, użytkownik zaczynał się garbić. Nawet jak na tamte czasy Pajączek nie był szczytem techniki, dzisiaj prezentujemy coś co zdecydowanie jest swego rodzaju Pajączkiem przyszłości.

PosturePulse to pas zakładany na odcinku lędźwiowym pleców, który wibruje wtedy gdy nosząca go osoba przyjmie postawę nieprzyjazną dla kręgosłupa. Pas jest noszony pod ubraniem, a przez to niezwykle dyskretny. Gadżet będzie dbał o odpowiednie utrzymanie postawy zarówno podczas siedzenia, stania jak i poruszania się.

PosturePulse

Pas pozwala na wytworzenie odpowiednich nawyków postawy. Wystarczy 7 sekund garbienia by zaczął subtelnie wibrować przypominając o tym, że dobre plecy są niezwykle ważne w XXI wieku. Pomysłodawcy projektu zapewniają, iż proste plecy pozwalają na utrzymanie organów wewnętrznych w dobrej formie, dodatkowo taka postawa sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni, pewni siebie i wyglądamy lepiej.

PosturePulse

PosturePulse nie wymaga komputera ani żadnych dodatkowym aplikacji na smartfona. Wystarczy założyć go, włączyć i korygować swoją pozycję gdy gadżet uzna ją za nieprawidłową. Grubość pasa to niewiele ponad 1 cm, schowany pod ubraniem pozwoli całkowicie o sobie zapomnieć.

PosturePulse

Samo urządzenie wibracyjne zasilane jest zamontowanym wewnątrz akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1000mAh, jego ładowanie następuje po podłączeniu kabla miniUSB. Jedno naładowanie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw urządzenia przez ok. tydzień,  przy normalnym użytkowaniu. Stan baterii określają diody, które mogą świecić się na czerwono, niebiesko i zielono.

PosturePulse

Sercem PosturePulse jest akcelerometr będący w stanie odczytać przyjmowaną pozycję. Wysyła on sygnał do 3V silniczka, który niemalże bezdźwięcznie, lekkim mrowieniem poinformuje o złej postawie. Pierwsze 75 sztuk, w przedsprzedaży, zostało wycenione na 79$, cena gadżetu w regularnej sprzedaży z pewnością będzie wyższa.