Wraz z rozwojem innowacyjnych technologii przedmioty codziennego użytku są stopniowo udoskonalane i zastępowane. Tak było wiele lat temu w przypadku świecy i żarówki. Kolejnym etapem ewolucji oświetlenia może być Playbulb, czyli inteligenta świeczka LED, której funkcjonowanie opiera się na wykorzystaniu aplikacji.

Użytkownicy Playbulb kilkoma ruchami opuszka palca mogą nie tylko włączyć i wyłączyć lampkę, darmowa aplikacja umożliwia także zmianę barwy, nasycenia i jasności światła. Playbulb1 Urządzenie zostało wyposażone w wiele przydatnych i ciekawych funkcji. Zdecydowane potrząśnięcie smartfonem, z zainstalowaną aplikacją aktywuje opcję mieszania kolorów światła emitowanego przez Palybulb. Ogromnym atutem inteligentnej świeczki jest jej praktyczność. Urządzenie jest w pełni przenośne, a po odwróceniu może służyć również jako designerski, świecący świecznik. playbulb4   Osoby ceniące sobie tradycyjne świeczki i wiążącą się z nimi nietuzinkową atmosferę nie powinny narzekać, gdyż projektanci urządzenia dali z siebie wszystko umożliwiając, nawet „zdmuchiwanie płomienia”, co przedstawia poniższy film.

Playbulb jest reklamowane przez pomysłodawców jako idealna, w pełni bezpieczna i energooszczędna lampka nocna. Zastosowane rozwiązanie wykluczające udział ognia i energii elektrycznej o wysokim napięciu zwiększają przyjazność urządzenia. Natomiast możliwość aktywowania opcji wyciszania światła w nocy wydłuża okres żywotności baterii. Osoby zainteresowane nabyciem Playbulb mogą to zrobić poprzez portal kickstarter, cena jednej sztuki wynosi 12$. Playbulb2

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *