niedziela, 14 lipca

Podczas tegorocznych targów IFA Electrolux zaprezentował całą masę angażujących rozwiązań. Koncern AEG, podobnie jak w ubiegłych latach podkreślał kluczowe znaczenie efektywności energetycznej i działań na rzecz ochrony środowiska. Moją uwagę przykuło jednak zupełnie inne rozwiązanie.

Osobiście bowiem nienawidzę ceramicznych płyt grzewczych. Niezależnie czy mówimy o indukcji, czy o konstrukcjach gazowych, całkowicie nie radzę sobie z utrzymaniem ich w należytym stanie. Zazwyczaj ostatecznie się poddaje, a moja kuchnia jest szpecona przez porysowaną i popalcowaną taflę szkła. Dlatego też niezwykle ożywiłem się pod koniec konferencji AEG, gdy moim oczom ukazały się urządzenia o wykończeniu określonym jako SaphirMatt.

Mowa o nowych płytach indukcyjnych, których powierzchnia jest całkowicie matowa. Unikalne szkło ceramiczne ma być czterokrotnie bardziej odporne na zarysowania co standardowe płyty ceramiczne. Ponadto jego czyszczenie ma odbywać się dwukrotnie szybciej i bez obawy o powstanie uszkodzeń. To co mnie jednak naprawdę interesuje to jednak niemal całkowita odporność na ślady palców, którą z niedowierzaniem potwierdzałem własnoręcznie raz za razem.

Nietypowe wykonanie niesie również za sobą pewne atuty wzornicze. Płyta ma odbijać 80% mniej światła, a jej powierzchnia będzie idealnie komponować się z meblami o matowym wykończeniu.

Niestety nadal nie znam ceny nowych płyt ani ich specyfikacji. Będę ze szczególną uwagą przyglądał się temu rozwiązaniu i na pewno zaktualizuję publikację gdy tylko pojawią się kompletne informacje.

Śledzisz informacje z IFA? Przeczytaj również: Haier na IFA 2023. Kazali fotografować naczynia, a prześcieradła latały w powietrzu!

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.