poniedziałek, 15 lipca

Jednym z większych wystawców podczas tegorocznych targów IFA jest firma Haier, do której należą również marki Candy i Hoover. Gorącym premierom towarzyszyła intrygująca oprawa i starannie przemyślane pokazy.

Zacznijmy jednak od części formalnej. Haier dynamicznie rozwija się na rynku europejskim, czemu bez wątpienia dopomogło przejęcie włoskiej marki Candy wraz z należącym do niej brandem Hoover. Dziś Haier określa się mianem lidera produkcji urządzeń AGD na świecie, deklarując, że jego passa trwa nieprzerwanie od 14 lat. U podstaw DNA marki ma leżeć komunikacja bezprzewodowa oraz bezkompromisowe wsłuchiwanie się w głosy klientów. Nowym zastrzykiem energii ma być natomiast szerokie odświeżenie gamy produktowej Candy, zaplanowane na 2024 rok.

Flagową atrakcją tegorocznej prezentacji były pralki i suszarki X SERIES 11. Trzeba przyznać, że firma wyróżniła się na tle konkurentów. Zamiast standardowej opowieści o działaniach na rzecz ograniczenia zużycia energii otrzymaliśmy ciekawą, konsumencką historię o sprzętach dbających o odzież. Zastosowane technologie mają zmniejszać zużycie tkanin, ale również zapobiegać nieprzyjemnym efektom pozostawienia odzieży w bębnie na okres do 12 godzin. Zapomniane lub celowo pozostawione ubrania, mają pozostawać świeże i zabezpieczone przez rozprzestrzenianiem się bakterii. Niezwykle istotną rolę ma pełnić również aplikacja hOn (będąca jedną z gwiazd prezentacji). Pokazowi pralek i suszarek towarzyszyła imponująca instalacja z unoszonymi w powietrzu prześcieradłami.

Obok pralek swoją premierę miały również urządzenia kuchenne. Gwiazdą była zmywarka Haier I-PRO SHINE SERIES 7 mająca oferować o 60 % wyższą wydajność niż konkurencja, czego powodem ma być nowa, autorska platforma dla tego segmentu urządzeń. To co jednak naprawdę zasługuje na uwagę, to sposób zarządzania zmywaniem. Zmywarka współpracuje z aplikacją hOn.

Obsługa zaprezentowała nam również scenariusz między zmywarką Candy, a oprogramowaniem, w którym użytkownik wykonuje zdjęcia górnej i dolnej szuflady urządzenia, a aplikacja rozpoznaje ich zawartość, prezentuje porady i dobierając optymalny program. Oprogramowanie wie nie tylko ile naczyń wstawiliśmy do zmywania, ale również rozpoznaje ich typy i podpowiada jak zoptymalizować ich prawidłowe ułożenie. Producenci od lat pracują nad rozwiązaniami pozwalającymi optymalizować programy pod względem efektywności energetycznej. Jest to jednak pierwszy raz, kiedy decyzja nie jest oparta o odczucia użytkownika.

Prezentację uzupełniły lodówki 2D 60 SERIES 5 PRO w klasie energetycznej A. W ich przypadku aplikacja hOn wspiera się sztuczną inteligencją, umożliwiając sterowanie urządzeniem i analizując nawyki użytkownika pod kątem odpowiedniego zarządzania pracą i energią.

Śledzisz nowości z IFA? Przeczytaj: Ostateczna płyta ceramiczna istnieje – to nowość od Electrolux. Zero paluchów na ceramice!

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.