OM/ONE – głośnik bluetooth, który… lewituje

Na Think-About wielokrotnie opisywaliśmy różne, nietypowe głośniki. Był taki, który słynął ze swojej ekologiczności, inny, który oprócz wydawania dźwięków spełniał jeszcze rolę żarówki, czy jeszcze inny,  którego membrana wykonana została ze szkła. Każdy z tych konceptów wydaje się być oryginalny i zaskakujący, jednak OM/ONE swoim niecodziennym designem bije je wszystkie na głowę. Jest to powiem głośnik, który lewituje.

OM/ONE łączy się z urządzeniem nadającym dźwięk za pomocą Bluetooth, którego zasięg szacuje się na ok. 10 metrów. Sama część odtwarzająca ma średnicę 9 cm i waży niewiele ponad 300 gram. Oprócz wysokiej klasy głośnika umieszczony został w niej także mikrofon. Kula zasilana jest poprzez wbudowany wewnątrz akumulator litowo-jonowy, producenci zapewniają, że jedno jego naładowanie pozwoli odtwarzać dźwięk nieprzerwanie przez 15h.

OM/ON
Tym co sprawia, że to urządzenie jest wyjątkowe jest podstawka. Zastosowana w niej technologia magnetyczna sprawia, że kula unosi się w górze, a nawet obraca. Wygląda to wręcz kosmicznie. Podstawa ma średnicę 16 cm i wysokość 4 cm. Przestrzeń pomiędzy nią a głośnikiem to 3 cm, zatem łączna wysokość gotowego do pracy urządzenia wynosi 16 cm, zaś łączna jego waga  nie przekracza 1kg. Podstawa jest zasilana za pomocą dołączonego zasilacza. W praktyce zatem, zazwyczaj  będzie wymagała podłączenia do standardowego gniazdka sieciowego.

OM/ON
OM/ONE został zaprojektowany ze szczególną starannością. Kula idealnie mieści się w dłoniach, a całe urządzenie dostępne jest w 3 kolorach: czarnym, białym i kulki dyskotekowej. Dodatkowo autorzy projektu zapewniają, że odtwarzany przez niego dźwięk jest doskonałej jakości. OM/ONE ma czysto odtwarzać zarówno niskie jak i wysokie tony, maksymalna głośność ma wynosić 110 db, a RMS 3 Watt.

OM/ON
Ustawienie dwóch OM/ONE obok siebie spowoduje uzyskanie odtwarzania dźwięków w stereo. Zamontowany wewnątrz mikrofon pozwoli na komfortowe prowadzenie rozmów, a zdjęcie kulki z nad podstawki nie zmniejsza funkcjonalności głośnika. Może ona służyć samodzielnie jako zewnętrzny głośnik Bluetooth i zostać zabrany na chociażby wyjazd pod namiot.
OM/ON
Twórcy projektu potrzebowali 100 000$ aby go sfinalizować i uzyskać możliwość seryjnej produkcji tego niezwykłego gadżetu. Cena jednego OM/ONE w przedsprzedaży wynosi 179$, a ludzie rzucili się na niego jak na świeże bułeczki. Dzięki temu do dyspozycji pomysłodawców jest nie 100 000$, a ponad 541 000$. Przy takiej popularności można być pewnym tego, iż gadżet odniesie sukces.
OM/ON