Dokonałam szybkiego przeglądu aktualnej oferty na odkurzacze pionowe w popularnych dyskontach. Ciekawi cię jaki sprzęt można niedrogo kupić?

Odkurzacz pionowy, to sprzęt codziennego użytku. Powinien być wyposażony w kilka podstawowych udogodnień, które umożliwią komfortową pracę. Jednym z nich jest możliwość odłączenia modułu ręcznego, dzięki czemu można odkurzać na przykład pajęczyny pod sufitem albo miejsca trudno dostępne. Wygodne jest to kiedy odstawiony odkurzacz po prostu stoi i nie trzeba opierać go o meble lub ścianę. Urządzenie powinno mieć też możliwość regulacji siły ssania oraz wymienne szczotki.

Odkurzacz pionowy – jaki wybrać?

Poniżej prezentuję trzy odkurzacze. Akumulatorowy odkurzacz pionowy Silvercrest będzie dostępny w promocyjnej cenie w sklepie stacjonarnym Lidl od poniedziałku 23 października. Można go będzie kupić o 200 zł taniej względem ceny regularnej. Odkurzacz pionowy Prime3 SVC 12 jest dostępny w sklepie Biedronka Home i jest to model, który możemy kupić już za 199 zł. To co go wyróżnia to wysoka moc oraz niezależność od naładowanej baterii, ponieważ zasilany jest z gniazdka. Trzeci model X-pert 6.60 Allergy TY6837 marki Tefal można kupić w sklepach Carrefour. Model ten zasilany jest z akumulatora, a odstawiony stoi samodzielnie dzięki funkcji Stop & Go.

Przeczytaj także naszą recenzję odkurzacza bezprzewodowego Bespoke Jet Al marki Samsung.

Akumulatorowy odkurzacz pionowy Silvercrest

Akumulatorowy odkurzacz pionowy Silvercrest o mocy 300 W to urządzenie typu 2w1. Wydostające się powietrze filtrowane jest przez filtr ze stali szlachetnej i HEPA. Urządzenie zasilane jest przez akumulator litowo-jonowy 2200mAh, który daje energię do pracy na 45 minut w trybie ECO lub 15 minut w trybie MAX.

Warto wiedzieć, że urządzenie można wygodnie przechowywać w uchwycie montowanym na ścianie. Komfort obsługi zwiększa także oświetlenie LED. Odkurzaczem pionowym można sprzątać zarówno podłogi panelowe, wyłożone dywanami jak i tapicerowane meble. Umożliwia to zestaw szczotek, które otrzymujemy wraz z odkurzaczem: szczotka do twardych podłóg, wymienna szczotka do dywanów, dysza szczelinowa, szczotka do mebli, końcówka do trudno dostępnych miejsc oraz uchwyt na akcesoria.

Cena: 599,00 zł Cena: 399,00 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz pionowy Prime3 SVC 12

Bezworkowy pionowy odkurzacz SVC12 marki Prime3 o mocy 600 W zasilany jest sieciowo kablem o długości 4,8 m. Jest lekki, waży zaledwie 2,03 kg. Sprzątnięte z podłogi okruchy, włosy czy kurz trafiają do dużego zbiornika o pojemności 1,5 l. Warto wiedzieć, że powietrze wychodzące z odkurzacza pozbawione jest bakterii czy alergenów. Jest to zasługą wymiennego filtra HEPA. Urządzenie posiada odłączaną rączkę, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania. Po zamontowaniu końcówki szczelinowej modułem ręcznym można usunąć kurz z ciasnych, wąskich przestrzeni lub spod sufitu. Natomiast turboszczotką można odkurzać zarówno podłogi jak i dywany.

Cena: 199,00 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz pionowy X-pert 6.60 Allergy TY6837 Tefal

Odkurzacz pionowy X-pert 6.60 Allergy TY6837 Tefal o mocy 100 W zasilany jest z akumulatora litowo-jonowego 18 V. Bateria ładuje się cztery godziny. W pełni naładowana zasila energią odkurzacz przez 45 minut. Można wybrać jeden z dwóch trybów pracy ECO lub Surface, ale można także włączyć przycisk Boost, dzięki czemu uzyskamy maksymalną siłę ssania. Urządzenie wyposażone jest w bardzo przydatną funkcję Stop & Go. Dzięki niej odstawiony odkurzacz stoi samodzielnie bez konieczności opierania go.

Baza do montażu na ścianie umożliwia wygodne przechowywanie sprzętu w uchwycie, jednocześnie jest to miejsce, w którym można ładować baterię. Sprzęt wyposażony jest w podświetlenie LED, co zwiększa komfort użytkowania. W zestawie znajdują się: szczotka do kanap, ssawka szczelinowa, Easy brush. Paprochy i śmieci trafiają do przezroczystego zbiornika o pojemności 0,55 l, który można myć pod bieżącą wodą.

Cena: 569,00 zł Przejdź do sklepu

Przeczytaj także: Odkurzacz bezprzewodowy – te modele warto kupić w 2023 roku

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.