W dobie inteligentnych domów (smart home) liczba urządzeń z podłączeniem do sieci w naszych mieszkaniach stale rośnie. Nawet jeśli nie celujemy w automatyzację domu, tylko korzystamy z takich urządzań, jak tablety, laptopy, smart TV czy drukarki, dobrze mieć sprzęt, który zagwarantuje im stałe i pewne połączenie z siecią. Czy jednak jest to możliwe za niewielką cenę? Nowy router marki Mercusys chce pokazać, że jak najbardziej.

Mercusys, czyli kto?

Marka Mercusys, będąca częścią TP-Link, cieszy się renomą na rynku urządzeń sieciowych. Dzięki swojemu doświadczeniu w produkcji wysokiej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń, Mercusys spełnia oczekiwania klientów na całym świecie. Działając na 45 rynkach zagranicznych, w tym w Polsce, marka oferuje produkty, które są doskonałym połączeniem jakości i atrakcyjnej ceny.

Ich nowy model to MR60X – przystępnie wycenione urządzenie gigabitowe z obsługą WiFi 6. Zapewnia stabilne i szybkie połączenie internetowe dzięki zastosowaniu standardu zaawansowanych technologii, takich jak MU-MIMO, 1024-QAM, OFDMA, Beamforming i Smart Connect, MR60X. Jest skierowany zwłaszcza do osób, którzy potrzebują dobrego dostępu do sieci podczas jednoczesnego korzystania z wielu urządzeń w domu. Bez straty jakości połączenia WiFi wielu użytkowników może w tym samym czasie oglądać programy i seriale, grać w sieciowe gry czy odbywać wideorozmowy.

Router oferuje trzy gigabitowe porty Ethernet (jeden port WAN i dwa porty LAN), umożliwiające tworzenie wydajnej sieci kablowej. Może także pełnić rolę Access Pointa. Z prędkością łącznej przepustowości do 1500 Mb/s (1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz), MR60X zapewnia wysoką wydajność sieci. Dzięki technologii beamforming sygnał jest precyzyjnie kierowany do urządzeń klientów, co poprawia jakość połączenia.

Takie technologie, jak OFDMA, modulacja 1024-QAM i Smart Connect optymalizują działanie sieci i umożliwiają transmisję danych do wielu urządzeń jednocześnie, umożliwiają transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń jednocześnie i zwiększają prędkości sieci. Dzięki funkcji Smart Connect router sam decyduje, skorzystanie z których pasm będzie w danym momencie bardziej korzystne dla każdego z podłączonych urządzeń. W ten sposób nawet podłączenie starszych urządzeń nie spowoduje pogorszenia prędkości sieci, a użytkownik sam może ustawiać priorytety wybranym urządzeniom. Funkcja Target Wake Time (TMT) dodatko zmniejsz zużycie energii przez mobilne urządzenia.

MR60X zapewnia także bezpieczeństwo sieci dzięki zastosowaniu najnowszego standardu szyfrowania WPA3, co gwarantuje skuteczną ochronę przed cyberatakami. Natomiast funkcja kontroli rodzicielskiej umożliwia ochronę najmłodszych użytkowników. Rodzice mogą  także wyznaczyć określony czas, kiedy ich pociechy korzystają z WiFi.

Wszystko to brzmi dobrze, ale MR60X przyciąga przede wszystkim przystępną ceną. Router gwarantujący szybkie, wydajne i bezpieczne WiFi w naszym domu możemy mieć już za 170 zł. Dzięki tej cenie i trzyletniej gwarancji producenta zakup MR60X to inwestycja, która szybko przyniesie wiele korzyści w nowoczesnych domach.

  • Standardy bezprzewodowe: zgodność ze standardami Wi-Fi 802.11ax/ac/a/b/g/n
  • Prędkość transmisji: 1201 Mb/s (5 GHz) + 300 Mb/s (2,4 GHz)
  • Wymiary (S X G X W): 175,6 × 157,2 × 45 mm
  • Porty: 1 gigabitowy port WAN + 2 gigabitowe porty LAN
  • Bezpieczeństwo transmisji bezprzewodowej: WPA / WPA2-Personal / WPA2 / WPA3-Personal
  • Anteny: 4 zintegrowane z urządzeniem anteny dookólne o zysku 5 dBi

Cena: ok. 170 zł