Przedświąteczne porządki dobiegły końca, jednak to nie koniec sprzątania. Ten obowiązek jest nierozerwalną częścią naszej rutyny, która niejednokrotnie wprowadza nas w białą gorączkę. Zachowanie czystości w domu to jednak podstawa. Czy można mieć ciastko, a jednocześnie zjeść ciastko? Tak, wygląda na to, że Roborock S8 MaxV Ultra deklasuje w sprzątaniu i nas, i konkurencję! Sprawdźmy, w czym jeszcze wyręczy nas debiutujący robot sprzątający – gorące cappuccino już czeka.

Kopciuszku, porządki zrobi za Ciebie Roborock S8 MaxV Ultra

Świat zmienia się w mgnieniu oka, a nawet i morska bryza wraz z klimatem nie jest już taka sama, jak kiedyś. Są jednak rzeczy, które pozostają niezmiennie – mowa tu o domowych obowiązkach, które spędzają sen z powiek niejednemu z nas. Odpowiednia higiena i czystość chroni przed wieloma zagrożeniami, jednak niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przeklnął na myśl o traceniu kilku godzin na marsz z odkurzaczem i mopem. Nowoczesne technologie skutecznie polepszają nasz życiowy standard, a w tym pozwalają wygospodarować więcej czasu dla siebie, bliskich i rozwijanie pasji. Kluczem jest wykorzystanie innowacji na oddelegowanie pracy, a mowa tu rzecz jasna o robotach sprzątających.

Roborock rozwija się w dość szybkim tempie, albowiem historia przedsiębiorstwa rozpoczęła się dopiero w 2014 roku. Urządzenia dość szybko pojawiły się na medialnych salonach – niczego nie lubimy tak, jak rzeczy, które mogą ułatwiać nam życie. Potencjał zauważyło również Xiaomi, które jest ściśle powiązane z marką. Po udanym debiucie kilkunastu modeli, idzie nowe! Mowa tu o modelu Roborock S8 MaxV Ultra, który raz, na zawsze oddelegowuje Kopciuszka do korzystania z życia, a sam zajmuje się sprzątaniem. Slogany marketingowe zna każdy z nas, tak więc pora przejść do konkretów…

Roborock S8 MaxV Ultra – czyszczę, suszę, opróżniam, a to tylko kilka z moich zalet

Bohater dzisiejszej publikacji jest reprezentantem najbardziej zaawansowanych robotów sprzątających, a to m.in. z uwagi na wykorzystywanie sztucznej inteligencji oraz wielofunkcyjną stację All-In-One. Jej zasobność funkcji ma na celu wyręczenie użytkowników niemal w każdym procesie związanym ze sprzątaniem, ograniczając zaangażowanie do minimum. Rock-Dock Ultra odpowiada za:

  • automatyczne opróżnianie (wyrzucaj odpady zaledwie raz, na 7 tygodni),
  • mycie nakładek mopujących ciepłą wodą (w temperaturze do 60 stopni),
  • inteligentne wykrywanie brudnych miejsc,
  • dozowanie detergentu,
  • czyszczenie stacji bazowej,
  • suszenie nakładek suchym powietrzem,
  • uzupełnianie wody zbiornika,
  • szybkie ładowanie.

Trzeba przyznać, że za tak kompleksową obsługę moglibyśmy słono zapłacić osobom trudzącym się w fachu. Roborock S8 MaxV Ultra za swoją pracę oczekuje wynagrodzenia wyłącznie raz – podczas zakupu. Co więcej, czyści i mopuje mieszkanie kiedy tylko mamy na to ochotę i to bez konieczności goszczenia personelu. Funkcje, funkcjami, żołnierz bez karabinu bazy nie obroni…

Roborock S8 MaxV Ultra – moc ssania deklasująca konkurencję, czyli kilka słów o osiągach

Baza to jedno, pora pomówić o parametrach, które mogą odzwierciedlać rzeczywiste możliwości robota sprzątającego. Najnowszy model może pochwalić się mocą ssania wynoszącą 10 000 Pa, co stanowi rekordową wartość na rynku dostępnych urządzeń. Jak podkreśla producent, za pracę bez pozostawienia pyłu i zanieczyszczeń odpowiada technologia HyperForce. Jeśli jesteś posiadaczem dywanów, najpewniej niejednokrotnie przekonałeś się, że te stanowią dla robotów niemałe wyzwanie. Roborock S8 MaxV Ultra pozwala na szybsze zbieranie włosków (aż do 30%), dzięki systemowi Carpet Boost+.

Głównym zarzutem wobec robotów były dotychczas wątpliwości wobec sprzątania trudno dostępnych miejsc, w tym pod meblami lub w kątach. Tę sprawę rozwiązano szczotką boczną FlexiArm, której konstrukcja umożliwia wysunięcie i zamiecenie nieczystości tam, gdzie robot nie dosięgnie. Główna szczotka DuoRoller Riser posiada wbudowane skrobaki, dzięki czemu raz, na zawsze żegna problem związany z wplątywaniem włosów. Podwójna moc, a więc i szybsze uporanie się z zabrudzeniami.

Każdy, kto ma w swoim przydziale obowiązków sprzątanie wie, że odkurzanie to zaledwie połowa sukcesu. Jak przystało na nowoczesnego robota, Roborock X8 MaxV Ultra zajmuje się również myciem powierzchni. W tym celu wykorzystuje VibraRise 3.0, czyli wibracje i mopowanie soniczne pozwalające na wykonanie 4000 ruchów na minutę. W celu uniknięcia nieprzyjemności związanych z zamoczeniem dywanów, szczotka i nakładka unoszą się do 20 mm.

Czymże byłby nowoczesny robot sprzątający, gdyby brakowało mu samodzielności? Nad odpowiednią trajektorią ruchu i nawigowaniem laserowym PreciSense czuwa światło strukturalne 3D oraz kamera RGB. W połączeniu z czujnikami, sam wykrywa strefy, które powinny zostać wykluczone, a jednocześnie zwiększa moc, gdy dostrzega więcej zabrudzeń. Technologia DirTect sama decyduje, czego wymaga dana powierzchnia. Producent podkreśla, że bezpiecznie obchodzi się ze zwierzętami, aby nie przeszkadzać im w popołudniowej drzemce na dywanie, a jednocześnie uprzątnąć strefy wokół nich.

Kamera, akcja! Hello Rocky

Roborock S8 MaxV Ultra umożliwia skorzystanie zarówno z aplikacji mobilnej, jak i asystenta głosowego o imieniu Rocky. Funkcje obejmują niemal każdą czynność, w tym sprzątanie, mopowanie, suszenie nakładek, a nawet automatyczne opróżnienie zbiornika. Wszelkie parametry pracy dostosowujemy poprzez smartfona, w tym regularny SmartPlan, sprzątanie tymczasowe (nie zaburzające harmonogramu) i wzdłuż łączeń. Sterowanie w czasie rzeczywistym to jednak nie wszystko, albowiem do Roborocka możemy zadzwonić! Połączenie wideo pozwala na podejrzenie, co robią nasi futrzani przyjaciele podczas nieobecności domowników oraz jak reagują na robota.

Producent podkreśla, że bezpieczeństwo i prywatność jest kluczowa – robot nie zapisuje żadnych zdjęć i jest zgodny z przepisami dot. bezpieczeństwa cybernetycznego (potwierdza to certyfikat TUV Rheinland).

Roborock S8 MaxV Ultra – gdzie kupić, cena

Robot sprzątający jest prawdziwą nowością, albowiem debiut na polskim rynku zaplanowano właśnie na dziś – 5 kwietnia 2024 roku. Jeśli chcesz jako pierwszy przetestować model w swoich progach, możesz skorzystać z promocyjnej ceny 5999 zł. Regularna cena Roborock S8 MaxV wyniesie 6499 zł. Wielofunkcyjne urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych, czerni lub bieli.

Roborock S8 MaxV Ultra – przejdź do oferty RTV Euro AGD lub Media Expert

Jeśli nie miałeś okazji sprawdzić, jak sprawują się urządzenia sygnowane logo Roborock, może zainteresować Cię również jedna z naszych recenzji. Mowa tu o: Roborock S8 Pro Ultra, czyli robot sprzątający, który sam zadba o siebie i twój dom

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.