Lidl wystartował z nową akcją rabatową – na sprzęty kuchenne. Co obejmuje promocja i czy aby na pewno opłaca się biec do Lidla? Oto moja opinia.

Frytkownica beztłuszczowa, grill kontaktowy, a nawet zgrzewarka próżniowa – te sprzęty z Lidla zostały objęte rabatem. Ale co to za rabat, skoro wynosi zaledwie ułamek ceny wyjściowej? Przyjrzyjmy się tej „oszałamiającej” ofercie.

Kuchenne rabaty – Lidl tym razem się nie popisał

Od czwartku, 3 sierpnia do soboty, 5 sierpnia w Lidlu będzie można upolować specjalne rabaty na urządzenia z kategorii kuchennego AGD. Warto pamiętać, że jest to oferta dla posiadaczy aplikacji mobilnej, w której należy aktywować specjalny kupon. Co dokładnie będzie w promocji i ile wyniesie upust?

Frytkownica beztłuszczowa z cyfrowym wyświetlaczem Silvercrest

Urządzenie oferuje połączenie gorącego powietrza z grillem. Można więc liczyć na smaczne i szybkie dania bez dodatku tłuszczu. Frytkownica ma wyjmowany kosz do smażenia z nieprzywierającą powłoką marki ILAG oraz nienagrzewający się uchwyt koszyka do smażenia. Regulacja temperatury obejmuje zakres do 200 st. C. Panel dotykowy pozwala na wybór trybu spośród 8 automatycznych programów. Wśród dodatkowych udogodnień jest 60-minutowy timer oraz funkcja automatycznego wyłączania.

Frytkownica beztłuszczowa z cyfrowym wyświetlaczem

Frytkownica kosztuje 279 zł, jednak Lidl oferuje na nią rabat w wysokości 30 zł.

Grill kontaktowy Silvercrest

Ten sprzęt oferuje beztłuszczowe, kontaktowe grillowanie mięsa, ryb lub warzyw. Producent zapewnia, że jest też idealny do kanapek, bowiem zapewnia równomierne opiekanie dzięki równolegle ułożonym płytom grzewczym. Maksymalna temperatura tego sprzętu to 173 st. C. Płyty wykonano przy użyciu powłoki zapobiegającej przywieraniu marki ILAG, a obudowa ma powłokę ze stali szlachetnej. W zestawie jest tacka do zbierania tłuszczu i skrobak do czyszczenia.

Grill kontaktowy

Grill kosztuje 199 zł, jednak Lidl oferuje na niego rabat w wysokości 30 zł.

Zgrzewarka próżniowa Silvercrest

Taka zgrzewarka jest bardzo przydatna, gdy chcesz np. zapakować posiłek na podróż lub higienicznie i wygodnie przechować żywność w lodówce. Metoda ta zapobiega bowiem przenikaniu się zapachów. Urządzenie służy jednak nie tylko do zamykania próżniowego i zgrzewania, ale i do gotowania sous vide i konserwacji żywności. Ma 2 funkcje: funkcja „Wet” służy do przygotowywania wilgotnych potraw, a funkcja „Soft” – do przygotowywania delikatnych potrawy. Nadaje się do rolek foliowych o maksymalnej szerokości 30 cm. Zestaw zawiera zapasową uszczelkę, rolkę folii o długości 3 m oraz 3 adaptery do zaworów próżniowych. Do wyboru są 2 kolory – czarny oraz biały.

Zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarka kosztuje 149 zł, jednak Lidl oferuje na nią rabat w wysokości 30 zł.

Rabaty w Lidlu – czy tym razem się opłaca?

Werdykt? Gdybym chciała kupić któryś z tych sprzętów, mogłabym wyjść z założenia, że dodatkowy rabat zawsze miło złapać. Ale czy te upusty zachęciłyby mnie do zakupu? Zdecydowanie nie. Moim zdaniem, mają raczej na celu zwrócić uwagę konsumentów na dane urządzenie, a jednocześnie zachęcić ich do wizyty w sklepie. Ale – czy taki był cel Lidla? Tego zapewne się nie dowiemy.

Sprawdź też koniecznie, jaką alternatywę dla firmy ochroniarskiej oferuje Lidl!