Rosnąca w ostatnich latach popularność poręcznych kamer nie powinna dziwić. Ma to z pewnością związek z rozwojem Youtube, a także portali społecznościowych. Ludzie chcą nagrywać filmy, bądź robić sobie zdjęcia w różnych, nietypowych sytuacjach, by później stwierdzić, że dla 13 lajków warto było nurkować pod lodem. Na Think-About można znaleźć wiele ciekawych opisów kamer, chociażby taka, która wielkością przypomina truskawkę czy typowy, sportowy sprzęt wideo. Dzisiaj natomiast opisujemy gadżet, który po prostu powala na kolana.

NIXIE to bardzo mała kamera, która jest w stanie latać, podąża także za obiektem. Cechy te nie są rewolucyjne gdyż takie gadżety są już dostępne na rynku. Jednakże NIXIE jest na tyle mały, że po złożeniu można nosić go na nadgarstku, jak zwykły zegarek. Sam proces składania i rozkładania jest niezwykle prosty, wystarczy zagiąć 4 elementy, na których znajdują się śmigła.

NIXIE 4 NIXIE2NIXIE to projekt, który ciągle jest rozwijany, ale można już teraz wróżyć  mu dużą przyszłość. Mały rozmiar i możliwość umieszczenia go na nadgarstku rozwiązuje problem związany z noszeniem sprzętu wideo czy mocowaniem kamer sportowych. Ten można zawsze mieć na nadgarstku i po prostu zdjąć w najlepszym momencie. On automatycznie wyleci do góry i zacznie filmować całą sytuację oraz robić zdjęcia.

NIXIE 6

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *