Smartwatch z dużym, podświetlanym ekranem i grubą obudową nie zawsze pasuje do stroju i sytuacji. Nevo to rozwiązanie, które ma połączyć najistotniejsze funkcje popularnych wearables z klasycznym zegarkiem.

nevo

Urządzenie posiada tradycyjny cyferblat ze wskazówkami. Klasyczna konstrukcja otrzymała minimalistyczny szlif i charakter unisex. Całość uzupełniono o szwajcarski, analogowy mechanizm.

nevo

Niezwykłość Nevo jest jednak ukryta w jego dodatkowych możliwościach, opartych na komunikacji ze smartfonem. Zegarek wykorzystuje połączenie Bluetooth do pobierania informacji z dedykowanej aplikacji, aby następnie prezentować je użytkownikami.

nevo

Pierwszą funkcjonalnością jest praca w roli opaski sportowej. Użytkownik może zdefiniować na smartfonie dzienne założenie dotyczące aktywności fizycznej. Może to być ilość kroków do wykonania czy kalorii do spalenia. System będzie monitorował postępy i informował o nich na cyferblacie. Możliwość sprawdzenia jaki procent zakładanej normy wykonano, uzyskano dzięki zastosowaniu wieloelementowego podświetlenia tarczy. Zapalanie się diod pod kolejnymi znacznikami godzin, symbolizuje część którą udało się już wykonać.

nevo

Kolejnym trybem pracy jest działanie jako smartwatch. Nevo informuje użytkownika o ważnych wiadomościach, telefonach i przypomnieniach, wibrując delikatnie na nadgarstku.

nevo

Autorzy projektu dopracowali również jedno z najistotniejszych zagadnień w przypadku wearables – czyli czas pracy na jednym ładowaniu. Urządzenie posiada dwie niezależne baterie. Pierwsza z nich odpowiada za pracę zegarka i nie wymaga wymiany przez kolejne 5 lat. Druga podtrzymuje funkcje smart przez imponujący okres 6 miesięcy.

nevo

Nevo dostępny jest w 3 wersjach (bez zachowania oryginalnego nazewnictwa kolorów):

PARIS – srebrna koperta i czarny pasek

NEW YORK – czarna koperta i brązowy pasek

SHANGHAI – złota koperta, granatowy pasek

Kupujący mogą również sami dobrać odpowiedni zestaw kolorystyczny z uwzględnieniem dostępnych elementów. Klasyczny, teleskopowy zaczep paska pozwala na jego pełne zindywidualizowanie we własnym zakresie. Niezależnie od wersji koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej uzupełnionego przez utwardzone, szafirowe szkiełko.

nevo

Zegarek jest kompatybilny ze smartfonami wyposażonymi w system iOS lub Android. Każdy zestaw uzupełniono o narzędzie do zdejmowania wieczka koperty celem wymiany baterii.

nevo

Aktualnie aby otrzymać Nevo, należy wesprzeć projekt na portalu indiegogo.com kwotą co najmniej 159 dolarów. Projekt uzyskał już niemal 400 % zakładanego wsparcia. Wysyłki planowane są na marzec 2015 roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *