Odkąd mikrofalówki zadebiutowały na rynku konsumenckim w latach 70., stały się one nieodłącznym elementem współczesnej kuchni. Szybkość i wygoda, jakie oferują, przyciągają coraz większą liczbę użytkowników, którzy cenią sobie szybkie i proste gotowanie.

W tym artykule omówimy najtańsze mikrofalówki do zabudowy, które są idealnym wyborem dla osób poszukujących wydajnego i funkcjonalnego sprzętu bez konieczności inwestowania dużych sum pieniędzy. Te nowoczesne urządzenia oszczędzają miejsce w kuchni i w naturalny sposób wpasowują się w wystrój pomieszczenia. Nic dziwnego, że stają się coraz popularniejsze ze względu na swoją wszechstronność i możliwość integracji z istniejącymi meblami kuchennymi. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się nowoczesnym wyglądem kuchni, jednocześnie korzystając z zalet, jakie oferuje mikrofalówka.

Odstraszać od takiego sprzętu może jedynie wysoka cena, jednak obecnie na rynku znaleźć można mikrofalówki do zabudowy o niezłej wydajności i z wieloma cennymi funkcjami, które nie muszą rujnować budżetu. Przedstawimy różne modele, które charakteryzują się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. A jeśli obawiasz się, że jedzenie podgrzewane w tych urządzeniach może być niezdrowe, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Samsung MG23A7013AB

Ten model został stworzony z myślą o osobach poszukujących urządzenia o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny, nie rezygnując jednocześnie z zaawansowanych funkcji. MG23A7013AB wyróżnia się eleganckim designem, który doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrza kuchenne. Jej czarny wykończenie sprawia, że stanowi stylową i harmonijną część Twojej zabudowy kuchennej.

Pojemność kuchenki Samsung MG23A7013AB wynosi 23 litry, co umożliwia przygotowywanie większych porcji potraw. Dzięki temu bez problemu zmieścisz większe naczynia czy talerze. Wydajność tej kuchenki mikrofalowej również nie pozostawia wiele do życzenia. Posiada moc 800 W, co gwarantuje szybkie i równomierne podgrzewanie potraw.

mikralówka do zabudowy samsung

Ważnym elementem tej kuchenki mikrofalowej są także różne programy gotowania, które ułatwiają przygotowywanie różnorodnych posiłków. Dla uzyskania różnorodnych efektów posiada 6 poziomów mocy mikrofal. Do wyboru są takie opcje, jak gotowanie wieloetapowe, automatyczne ustawienia czy funkcje grillowania, a także 5 programów rozmrażania (do mięsa, drobiu, ryb, warzyw, chleba). Dzięki temu masz większą elastyczność i kontrolę nad procesem przygotowywania potraw.

Do tego dochodzą atrakcyjne funkcje, takie jak Keep Warm (o 2 różnych poziomach), która pozwala utrzymać posiłki w cieple, aż wszyscy domownicy będą gotowi, by zasiąść do stołu. Z kolei funkcja Home Dessert obejmuje 7 automatycznych przepisów i pozwala w kilka minut przygotować smaczny, domowy deser. Wszystko to w atrakcyjnej cenie, która nie przekracza 900 zł.

 • Wymiary (wys. x gł. x szer.): 38,1 x 36,2 x 59,6 cm
 • Pojemność: 23 l
 • Moc mikrofal: 800 W
 • Moc grilla: 1100 W

Cena: ok. 899 zł

Beko MGB23313B

Model od Beko ma prawie identyczne wymiary co powyższa mikrofalówka od Samsunga i nieco mniejszą pojemność, ale za nieznacznie większą cenę otrzymujemy większą moc (900 W). Również jest wyposażona w funkcję grilla, a do tego ma 9 zdefiniowanych programów automatycznych. Pozwolą one szybko przygotować posiłek bez ustawiania parametrów mikrofalówki za każdym razem, gdy chcemy z niej skorzystać. Możemy wybrać m.in. podgrzewanie czy specjalne programy na warzywa, rybę i pizzę.

W mikrofalówce Beko za pomocą jednego przycisku najpierw rozmrozisz, a następnie podgrzejesz danie, na które akurat masz ochotę, dzięki wieloetapowemu podgrzewaniu. Zdaniem producenta jest to idealna opcja na szybki obiad dla zabieganych. Warto też zwrócić uwagę na elegancki design – stylowa czerń pasować będzie do wielu kuchni.

mikrofalówka beko
 • Wymiary (wys. x gł. x szer.): 38,8 x 34 x 59,4 cm
 • Pojemność: 20 l
 • Moc mikrofal: 800 W
 • Moc grilla: 1000 W

Cena: ok. 999 zł

Candy MIC20GDFN

Ten model marki Candy jest już obecny na rynku od kilku lat, ale to nadal godna uwagi mikrofalówka do zabudowy. Zwłaszcza dla osób, które cenią sobie prostotę. Nie posiada wielu nowoczesnych funkcji, jakie proponuje choćby Samsung, ale spełnia wszystkie podstawowe potrzeby. Pojemność urządzenia (20 l) powinna być satysfakcjonująca, zaś maksymalna moc urządzenia wynosi 800 W. Do tego dzięki funkcji grilla o mocy 1000 W można cieszyć się przypieczonym, zarumienionym mięsem czy chrupkimi warzywami.

Urządzenie nie posiada zewnętrznej ramki, dzięki czemu jego design prezentuje się bardzo estetycznie. Dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Dla rodziców istotna będzie funkcja blokady rodzicielskiej, która nie pozwoli na przypadkowe uruchomienie urządzenia oraz zmianę jego ustawień.

Najtańsze mikrofalówki do zabudowy - 5 modeli wartych uwagi
 • Wymiary (wys. x gł. x szer.): 38,8 x 59,4 x 34 cm
 • Pojemność: 20 l
 • Moc mikrofal: 800 W
 • Moc grilla: 1000 W

Cena: ok. 909 zł

AMICA AMGB20E2GB F-TYPE

Kuchenkę mikrofalową do zabudowy możemy kupić jeszcze taniej, jeśli nie przeszkadza nam niższa wydajność. Model od Amiki ma moc jedynie 700 W (w przypadku grilla – 900 W), ale za to można cieszyć się szybkim podgrzewaniem żywności już za ok. 700 zł. Należy więc docenić, że model w tej cenie nie tylko ma funkcję grillowania, ale pozwala też łączyć grill z mikrofalami dzięki opcji Combigrill. Producent zapewnia, że dzięki niej dania będą idealnie podgrzane, a wierzch pokryje się chrupiącą skórką.

Do tego dostępne są gotowe programy do mięsa, ryb czy makaronów i funkcja szybkiego uruchamiania za pomocą jednego przycisku (QuickStart). Warto wspomnieć też o możliwości blokady rodzicielskiej urządzenia oraz o funkcji rozmrażania wagowego. Wystarczy ustawić wagę, a urządzenie samo dobierze czas oraz moc rozmrażania.

Najtańsze mikrofalówki do zabudowy - 5 modeli wartych uwagi
 • Wymiary (wys. x gł. x szer.): 38,9 x 32,5 x 59,4 cm
 • Pojemność: 20 l
 • Moc mikrofal: 700 W
 • Moc grilla: 900 W

Cena: ok. 699 zł

Samsung MS23A7013AT/EO

Na koniec drugi warty uwagi model od Samsunga. Podobnie jak opisany już wyżej MG23A7013AB, posiada pojemność 23 l i moc 800 W, a do tego również wyposażony jest w takie funkcje, jak Home Dessert, podtrzymywanie ciepła Keep Warm czy automatyczne rozmrażanie. Skąd zatem niższa cena? Jako jedyna spośród omówionych tutaj kuchenek MS23A7013AT/EO nie ma wbudowanego grilla. Jeśli jednak szukasz nowoczesnej kuchenki mikrofalowej do zabudowy i nie zależy ci na opcji grillowania, będzie to doskonały wybór.

Najtańsze mikrofalówki do zabudowy - 5 modeli wartych uwagi
 • Wymiary (wys. x gł. x szer.): 38,1 x 34,6 x 59,6 cm
 • Pojemność: 23 l
 • Moc mikrofal: 800 W

Cena: ok. 729 zł