Myjka ciśnieniowa Makita, Stihl, Bosch, Karcher i inne – ranking najlepszych modeli

Myjka ciśnieniowa to wielozadaniowy sprzęt, z którego można korzystać niemal przez cały rok. Bez trudu usunie zalegające liście z rynny, zabrudzenia z elewacji czy chodnika oraz pomoże w utrzymaniu w czystości narzędzi ogrodowych. Zapraszam do przeglądu rankingu z najlepszymi wybranymi modelami.

Myjka ciśnieniowa zwiększa ciśnienie, dzięki czemu myje skuteczniej równocześnie oszczędzając wodę. Dzięki temu można jej zużyć kilkukrotnie mniej, niż gdyby wykonać tę samą pracę, przy pomocy węża ogrodowego. Często spotykaną możliwością w tych urządzeniach jest możliwość doprowadzenia ciepłej wody, co w połączeniu z użyciem detergentu zwiększa szansę na usunięcie zabrudzeń. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń tego typu, jednak wybór konkretnego sprzętu może okazać się trudniejszy, niż mogłoby się to wydawać.

Myjka ciśnieniowa wymaga podłączenia wody, zwykle z węża ogrodowego. Doprowadzona, sprężana jest przez pompę, a następnie za pomocą węża wysokociśnieniowego tłoczona do pistoletu spryskującego. Naciśnięcie spustu na pistolecie uwalnia wodę, która pod wysokim ciśnieniem, takim na jakie pozwalają parametry techniczne urządzenia, usuwa zabrudzenia. Jednak w naszym zestawieniu znalazły się również takie myjki, które mogą pobierać deszczówkę zgromadzoną w zbiorniku. Umożliwia to funkcja samozasysania. Dzięki temu można korzystać z urządzenia także w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do ujęcia wody.

Zapoznaj się także z programem Moja Woda 2023, którego tegoroczna odsłona umożliwia odzyskanie aż 6 000 zł i dowiedz się, co można za to kupić.

Myjka ciśnieniowa – ranking popularnych modeli

Znajdują się tu modele z różnych kategorii cenowych. Myjka, w zależności od tego jakie generuje ciśnienie, przeznaczona jest do innych prac. Im wyższe ciśnienie tym łatwiej i szybciej można usunąć zabrudzenia. Należy więc mieć skonkretyzowane oczekiwania, które ułatwią wybór odpowiedniego urządzenia. Myjki ciśnieniowe ułożone są według cen, od najtańszej do najdroższej.

Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 125 06008A7A00

Myjka Bosch Universal Aquatak 125 wytwarza ciśnienie nie przekraczające 125 bar. Tłoczy wodę z wydajnością 360 litrów na godzinę. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody wynosi 40°C. Warto wiedzieć, że myjka Bosch posiada funkcję samozasysania wody, co umożliwia na przykład pobieranie zgromadzonej wody deszczowej ze zbiornika.

Bosch Aquatak 125 06008A7A00 wyposażony jest w dyszę 3w1, filtr wody, lancę, pistolet spryskujący, wąż wysokociśnieniowy o długości 5 m oraz pianownicę o pojemności 450 ml. Dysza 3w1 Trio wytwarza strumień wody wachlarzowy, obrotowy i punktowy, dzięki czemu łatwo można usunąć zabrudzenia z różnych powierzchni. Wysokociśnieniowa pianownica umożliwia czyszczenie wraz z nałożeniem piany na płaskie powierzchnie. Myjka wykorzystuje system Push-fit (połączenie wtykowe), dzięki któremu przygotowanie myjki do pracy, czy jej złożenie jest bardzo proste. Załączone akcesoria można przechowywać na urządzeniu.

Myjka ciśnieniowa Bosch Universal Aquatak 125 06008A7A00
 • Ciśnienie: 125 bar
 • Długość węża: 5 m
 • Wydajność tłoczenia: 360 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 6,8 kg

Cena: 478,95 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Stanley SXPW16PE z pianownicą

Stanley SXPW16PE z pianownicą ma moc 1600 W. Model ten wyposażony jest w aluminiową pompę ssąco-tłoczącą umożliwiającą pracę nawet bez podłączenia do sieci. Filtr wody chroni urządzenie przez zanieczyszczeniami jakie mogły zgromadzić się w beczce, na przykład glony czy piasek. Można także podłączyć ciepłą wodę o temperaturze 40°C oraz użyć detergentu ze zbiornika w myjce, dzięki czemu niektóre zabrudzenia jeszcze łatwiej usunąć. Urządzenie Stanley wytwarza ciśnienie 125 bar oraz tłoczy wodę z wydajnością 420 litrów na godzinę.

Zmieniając dyszę regulujemy ciśnienie oraz przyczyniamy się do zmiany kształtu wypływającego strumienia wody. Końcówka Patio służy do mycia powierzchni płaskich, na przykład tarasu czy balkonu. Na wyposażeniu myjki ciśnieniowej Stanley ST-SXPW16PE znalazł się także pojemnik na pianę, który pozwala na czyszczenie przy użyciu detergentu. Wąż o długości 6 metrów umożliwia komfortowe użytkowanie urządzenia. 

Myjka Ciśnieniowa Stanley 190 Bar Patio Pianownica Zestaw Xl
 • Ciśnienie: 125 – 190 bar
 • Długość węża: 6 m
 • Wydajność tłoczenia: 420 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak – pianownica
 • Waga: 9 kg

Cena: 675,99 zł Cena: 589,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Stihl Re 90 ST49510124514

Myjka ciśnieniowa Stihl Re 90 przeznaczona jest do użytku domowego. Wyposażona jest w mocny bezszczotkowy silnik indukcyjny oraz wytrzymałą aluminiową pompę, która tłoczy wodę z maksymalną mocą 430 litrów na godzinę. Myjka wytwarza maksymalną moc 150 bar, a jej robocze ciśnienie wynosi 110 bar.

Urządzenie Stihl Re 90 może pracować tłocząc przez wąż wysokociśnieniowy wodę o temperaturze 40 °C. Wygodę użytkowania zwiększają koła oraz uchwyt, które zwiększają mobilność myjki. Przechowywanie akcesoriów na obudowie jest możliwe dzięki odpowiednim uchwytom.

Myjka ciśnieniowa Stihl Re 90 ST49510124514
 • Ciśnienie: 130 bar
 • Długość węża: 6 m
 • Wydajność tłoczenia: 440 l/h
 • Waga: 8 kg

Cena: 739,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa RYOBI RPW36X120HI40

Ryobi RPW36X120HI40 sprawdzi się zarówno w profesjonalnym zastosowaniu jaki i do pracy wokół domu. Ten model zasilany jest przez dwa akumulatory Lithium+ (36 V), które wpina się do wodoszczelnej komory. Dzięki temu, może być wykorzystany na przykład po zakończonych zawodach off-road, albo podczas wyjazdu na działkę. Zaletą tego urządzenia jest także wzmacniająca obudowę metalowa rama, co zwiększa jej wytrzymałość.

Myjka wytwarza ciśnienie 120 bar i tłoczy wodę z wydajnością 320 litrów na godzinę. Wyposażona jest w mocny bezszczotkowy silnik. Woda doprowadzana do urządzenia może mieć maksymalnie 40°C. Dodatkowo posiada 1-litrowy zbiornik na detergent, dzięki czemu jeszcze skuteczniej może czyścić. Długi ośmiometrowy wąż wysokociśnieniowy zwiększa wygodę pracy. Myjka Ryobi RPW36X120HI40 ma na swoim wyposażeniu dyszę 5w1, na której łatwo można ustawić pożądany rodzaj natrysku.

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2022 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu RYOBI RPW36X120HI40.
 • Ciśnienie: 120 bar
 • Długość węża: 8 m
 • Wydajność tłoczenia: 320 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 13.5 kg

Cena: 1 548,99 zł Przejdź do sklepu

Myjka cisnieniowa Makita HW131

Myjka ciśnieniowa Makita HW131 wytwarza maksymalne ciśnienie na poziomie 130 bar, natomiast ciśnienie robocze wynosi 120 bar. Ponadto ma wysoką wydajność tłoczenia wynoszącą 500 l/h oraz możliwość doprowadzania wody o maksymalnej temperaturze 60°C. Producent zastosował wydajny silnik bezszczotkowy oraz trzytłokową metalową pompę trójstopniową z tłokiem osiowym.

Na wyposażeniu znajduje się wbudowany zbiornik na detergent z systemem zasysania. Filtr wody dodatkowo chroni pompę przed uszkodzeniem. W zestawie znajduje się lanca z dyszą Rotopower, która działa w trybie turbo oraz wąż wysokociśnieniowy o długości 15 m. Ważną informacją jest ta, że w czasie pracy wąż może być częściowo zwinięty na nawijaku. Akcesoria można przechowywać na obudowie w specjalnie do tego przygotowanych uchwytach.

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2022 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu MAKITA HW131.
 • Ciśnienie: 130 bar
 • Długość węża: 15 m
 • Wydajność tłoczenia: 500 l/h
 • Zbiornik na detergent: Tak 
 • Waga: 33,8 kg

Cena: 1 776,90 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Karcher K7 Compact 1.447-050.0

Myjka Karcher K7 Compact 1.447-050.0 oferuje ciśnienie na poziomie 180 bar, co czyni ją bardzo wydajną. Maksymalna temperatura doprowadzanej wody do urządzenia wynosi aż 60°C. Urządzenie tłoczy wodę z wydajnością 600 litrów na godzinę. Wyposażona jest w aluminiową pompę oraz silnik, który chłodzony jest wodą. Myjka K7 nie posiada zbiornika na środek myjący, ale ma specjalny wężyk, który służy do zasysania detergentu wprost z butelki.

Wygodę korzystania z myjki Karcher zwiększa teleskopowy uchwyt wykonany z aluminium, którego długość można dostosować do własnych potrzeb. Wąż wysokociśnieniowy o długości 10 m można na koniec pracy zwinąć i przechować na nawijaku. Ponadto pozostałe akcesoria także można przechowywać w specjalnie zaprojektowanych uchwytach. Dzięki temu zawsze wszystko jest pod ręką i nie potrzebujemy wygospodarowywać dodatkowego miejsca na przybory. W zestawie znajduje się dysza rotacyjna, lanca Vario Power, pistolet wysokociśnieniowy G 180 Q, złączka 3/4″ oraz wąż wysokociśnieniowy o długości 10 m.


Myjka ciśnieniowa Karcher K7 Compact 1.447-050.0
 • Ciśnienie: 180 bar
 • Długość węża: 10 m
 • Wydajność tłoczenia: 600 l/h
 • Zbiornik na detergent: Nie 
 • Waga: 16 kg

Cena: 1 789,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Dewalt DXPW 001 E

Myjka ciśnieniowa Dewalt DXPW 001 E wyposażona jest w mosiężną pompę wodną z płytką wahliwą z 3-osiowymi tłokami nurnikowym wykonanymi ze stali nierdzewnej. Ponadto silnik zabezpieczony jest przed przegrzaniem. Wyróżnia ją wysoka wydajność tłoczenia, która w tym modelu wynosi aż 540 l/h. Urządzenie wytwarza maksymalną moc na wysokości 150 bar. Maksymalna temperatura wody, jaką można doprowadzić do myjki marki Dewalt to 60°C

Myjka DXPW 001 E posiada funkcję samozasysania. Oznacza to, że urządzenie nie musi być podłączone do stałego dostępu do wody, ale może korzystać na przykład z wody zgromadzonej w zbiorniku. Ułatwia to korzystanie z myjki na przykład podczas wyjazdu na działkę. Zestaw obejmuje: lancę, uchwyt pistoletowy oraz wąż o długości 8 m. Akcesoria te można wygodnie przechowywać w specjalnych uchwytach zamontowanych na obudowie urządzenia.

Najlepsze myjki ciśnieniowe 2023 - ranking popularnych modeli. Na zdjęciu DEWALT DXPW 001 E.
 • Ciśnienie: 150 bar
 • Długość węża: 8 m
 • Wydajność tłoczenia: 540 l/h
 • Zbiornik na detergent: Nie 
 • Waga: 23 kg

Cena: 2 104,87 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Bosch Professional GHP 5-65 X 0600910600

Myjka Bosch Professional GHP 5-65 X 0600910600 wyposażona jest w aluminiową pompę i silnik o mocy 2400 W. Wytwarza ciśnienie maksymalne o wysokości 160 bar, przy czym ciśnienie robocze to 130 bar. Tłoczy wodę w ilości 520 l/h. Te wysokie parametry dają gwarancję, że myjka poradzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń z elewacji, podjazdu czy kostki brukowej. Do urządzenia może być doprowadzona woda o maksymalnej temperaturze 50°C. Ciepła woda to kolejny czynnik ułatwiający usuwanie brudów.

Ciekawym rozwiązaniem jakie zastosowano w myjce Bosch Professional jest funkcja samozasysania, dzięki czemu można korzystać na przykład z wody deszczówkowej zgromadzonej w beczce. Urządzenie posiada duże koła oraz wysuwaną teleskopową rączkę, dzięki czemu łatwo przestawić ją w dogodne miejsce. Komfort użytkowania zwiększa także nawijak do węża. Ponadto akcesoria można przechowywać na myjce, dzięki czemu zawsze wszystkie przybory są pod ręką. Do zestawu dołączono: pistolet spryskujący, regulowana lanca 3w1 oraz wzmocniony wąż gumowy o długości 10 m.

Myjka ciśnieniowa Bosch Professional GHP 5-65 X 0600910600
 • Ciśnienie: 160 bar
 • Długość węża: 10 m
 • Wydajność tłoczenia: 520 l/h
 • Zbiornik na detergent: Nie 
 • Waga: 24 kg

Cena: 2 799,00 zł Przejdź do sklepu

Sprawdź także, jakie są najskuteczniejsze sposoby na usuniecie zanieczyszczeń z kostki brukowej.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!