czwartek, 20 czerwca

MaKey MaKey touchpad ze wszystkiego

Jay Silver i Eric Rosenbaum, studenci kończący studia na MIT Media Lab, wprowadzali do sieci swój nowy wynalazek MaKey MaKey.

Urządzenie wydaje się bardzo proste, składa się w kilku krokodylków, płytki PCB (patrz obrazek po lewej) oraz wtyczki usb do komputera. Płytka posiada z tyłu 12 wyjść, 6 dla klawiatury oraz 6 dla ruchu kursora, do których podpina się żeńskie końcówki krokodylków.

Jak działa MaKey MaKey? Działa na zasadzie zamykania się obwodu elektrycznego. Minimalnie potrzeba nam dwóch krokodylków, jeden podczepiamy do siebie (np na palec) drugi zaś do jakiegokolwiek materiału,który przewodzi chodź odrobinę energii elektrycznej.

Dzięki możliwości używania bardzo szerokiej gamy  klawisze możemy zrobić prawie ze wszystkiego, od cytryny czy szklanki z wodą po plastelinę, czy podczepionego pod Makey Makey znajomego. Urządzenie może sprawić dużo frajdy. Twórcy proponują urozmaicenie sobie tym prostych gier typu Mario, Pac-man lub mini gierek na facebooku. Ciekawym zastosowaniem zdaje się być również zaprezentowane przez twórców podłączenie bananów w roli klawiszy pianina.

Koszt urządzenia wynosi 39,99 USD ( 127,20 PLN ).