Nowoczesna, inteligentna lodówka Samsung otwiera przed nami nowe możliwości. Wystarczy po nie sięgnąć, korzystać i oszczędzać.

Firma Samsung 23 maja 2023 r. podczas konferencji prasowej, przedstawiła najnowocześniejsze rozwiązania, jakie dotychczas zastosowano w lodówkach tej marki. Teraz trafiły one również na polski rynek.

Mowa o urządzeniach, które wyposażone są w moduł Wi-Fi, zaś użytkownicy mają możliwość pobrania na telefon aplikacji SmartThings. Stała łączność Wi-Fi z aplikacją ma oszczędzać do 15% energii w ciągu całego roku. Jak podaje producent, przez ten okres czasu, można zaoszczędzić ilość energii, odpowiadającą zapotrzebowaniu energetycznemu lodówki w ciągu 7 dni.

Samsung zlecił przeprowadzenia badania, którego celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy uczestnicy biorący udział w ankiecie, zwracają uwagę na wysokość rachunków za energię elektryczną. Zdecydowana ilość odpowiedzi, bo aż 90% , była twierdząca. W związku z takim zapotrzebowaniem, firma wyszła naprzeciw potrzebom dzisiejszego rynku. Tak oto powstał produkt nowoczesny i pionierski.

Nowa technologia i nowe standardy w lodówkach Samsung

Na czym polega innowacyjność?

Lodówka w kuchni urządzenie pierwszej potrzeby, a więc jest często otwierana, zamykana i uzupełniana o nowe produkty. Wiadomo, że aby urządzenie dobrze pracowało, wymaga stałego podłączenia do prądu. Nowatorstwo polega na tym, że chłodziarka marki Samsung równocześnie chłodzi i oszczędza energię. Wystarczy uruchomić w aplikacji SmartThings tryb AI Energy Mode. Tryb ten zapamiętuje w jakich porach najbardziej intensywnie użytkujemy lodówkę i tworzy algorytm. Na jego podstawie dostosowywana jest prędkość pracy kompresora oraz cykl rozmrażania. To z kolei przekłada się na realne oszczędności.

Lodówka Samsung konferencja

Jak to działa?

Aplikacja SmartThings w module AI Energy umożliwia codzienne kontrolowanie zużycia energii przez nasze elektro urządzenia. Należy bowiem wiedzieć, że do apki możemy dołączyć kolejne urządzenia, na przykład zmywarkę, pralkę czy robota odkurzającego. Wróćmy jednak do lodówki. Aplikacja SmartThings wysyła do nas komunikat, jeśli zapomnimy domknąć drzwi chłodziarki, na przykład na smartfon lub smartwatch. Dostaniemy także powiadomienie jeśli założone zużycie energii w danym miesiącu jest bliskie wyznaczonego limitu. Mamy także możliwość monitorowania jak dane urządzenie (jedno lub wiele) zużywa energię w ciągu godziny, dnia, tygodnia czy miesiąca.